SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

301 redirect за вътрешна страница

ivok

Bashmaistora
Здравейте,
първо искам да попитам има ли смисъл редирект 302 за вътрешна страница да се подменя с 301?

И сега конкретно на въпроса - имам в сайта редирект за "продукти" , който е временен 302, с оглед SEO трябва ли да го преправям на 301. Забелязах, че всички други страници си качват PR, докато на тази си седи n/a. и както четох PR не минава през 302.

Този редирект се променя в htaccess ли?
Това имам в хтаксесс:

Options +FollowSymlinks -Indexes
RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^sirius.bg$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.sirius.bg/$1 [R=301,L]

RewriteCond %{THE_REQUEST} /index\.php\ HTTP/
RewriteRule ^index\.php$ / [R=301,L]

С две думи заслужава ли си да го пипам и какво да добавя.
 
Re: 301 redirect за вътрешна страница

И сега конкретно на въпроса - имам в сайта редирект за "продукти" , който е временен 302, с оглед SEO трябва ли да го преправям на 301. Забелязах, че всички други страници си качват PR, докато на тази си седи n/a. и както четох PR не минава през 302.
Къде чете че 302 не предава ПР?

Този редирект се променя в htaccess ли?
Явно редиректът на продуктите не става през htaccess-a.
 
Re: 301 redirect за вътрешна страница

Ами най-малкото само тази страница си седи с PR n/a.

В момента редиректа го прави админ панела - вместо showpage еди кой си номер, прави 302 редирект към articles.php
 
Re: 301 redirect за вътрешна страница

Махайте ги тия живи линкове към несъществувващи сайтове. Иначе:

Redirect 301 /content/blogcategory/45/108/ http://www.mysite.com/content/blogcategory/45/113/
 
Re: 301 redirect за вътрешна страница

Оправих линковете

И мерси за помоща
 

Горе