SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

301 redirect

fozzy

New member
Искам да питам, 301 пренасочването за черно сео ли се води? Също така да питам какъв ще е ефектът ако пренасоча няколко домейна с 301 към един единствен?
 
За: 301 redirect

За: 301 redirect

Накратко, ако имаш сайт, който е добре оптимизиран по дадена ключова дума и се показва в топ 10 в нишата си, и ако същият този сайт направи 301 към друг сайт има голяма вероятност вторият сайт да отиде на мястото на първия или няколко позиции по-надолу по същата ключова дума.

301 предава тежестта на линковете от първия сайт (донора) към втория, но ... с една идея по-малко.

Имай предвид, че ако купиш нов домейн, без никакви линкове и го пренасочиш към друг такъв (без значение дали има линкове или не) няма да стане нищо :)

Имай също предвид, че ако сайт1 и сайт2 имат едни и същи линкове (социалки, директории) и ако първия редиректне към втория пак нищо няма да стане.

Ефект ще има например ако cloxy.com и seom.bg направят 301 към моя блог :happy:

Ако са няколко сайта най-добре си ги развивай като сателити и си линквай основния. Така според мен е най-правилно :)
 
За: 301 redirect

За: 301 redirect

Редиректвам сайт Х към сайт Y. Освен това ще прехвърля и съдържанието на сайт Х към сайт Y. Гугъл ще приеме ли съдържанието за уникално?
 
Re: 301 redirect

Вижте, идеята е следната:

Имам сайт Х, който е в топ 5 на ключова дума (няколко милиона резултата). Домейн У е тръстед (стар, с пейдж ранк, много беклинкове и т.н.) и съм го пренасочил към Х. Резултатът е 1 позиция нагоре, което предвид конкуренцията е повече от доволно. Въпросът е ако пренасоча още няколко домейна подобни на У, към Х, какъв ще е резултатът.

Общо-взето не би трябвало да има проблем, но нали 301 казва "Хей Гугъл, ето го стария ми домейн, преместих сайта на нов - www......" Та малко ще е странно няколко сайта да водят към един нов. :)

Или биг Джи още не е станал толкова хентелигентен?
 
За: 301 redirect

За: 301 redirect

Ако сайт X не съдържа линкове към себе си, следователно ще прехвърли нулева тежест. Следователно ефект няма да имаш.
Ако сайт X не съдържа линкове към себе си, но е релевантен на сайт Y и линква към него, може и да стане нещо.
Ако сайт X съдържа линкове към себе си и направи 301 към сайт Y, сайт Y ще получи линковете на сайт X.

Ако направиш редиректа както трябва ще приеме съдържанието за уникално.
 
За: 301 redirect

За: 301 redirect

Най-добрият вариант би бил от тръстовият сайт(сайт Y) да поставиш линк към този, който е на пета позиция (сайт X).
Ако сайт Y има нерелевантни линкове спрямо сайт X, дори и след редирект файда няма да има.

Мат Кътс имаше едно видео по въпрос (така са си оптимизирали сайта, че не мога да го намеря) в което казваше, че ако линкбилдина се крепеше само на 301 редиректи, линковете просто нямаше да съществуват.
 
Re: 301 redirect

И все пак въпроса беше - пречи ли редирект с 301 на много домейни към един единствен сайт?
 
За: 301 redirect

За: 301 redirect

Зависи колко са "много"? 5 са ОК, 50 е възможно да не са, но е трудно да се каже.

@Daten - в твоя случай е по-трудно да се каже, защото пренасочвания домейн е наказан. Аз в този случай не смея да кажа каквото и да е, защото поне за момента нямам подобен опит.
 
За: 301 redirect

За: 301 redirect

Пробвай този метод:
1.Домейна за нишата трябва да е нов(не повече от 30 дни)
2.Купуваш домейн от аукциона примерно на godaddy стар(от 5 години нагоре колкото по стар толкова по добре)
3.слагаш му 1000 думи статия и го бластваш примерно с скрейпбокс колкото гоогле да открие новото съдържание
4.След това правиш 301 редирект на стария към новия
Това е накратко и ще видиш много голям ефект.Този метод е тестван и работи.Нов съм в форума не съм свикнал да влизам в български форуми ,и дори може да пиша с малко грешки.Може да поостана да говорим за сео.
 

Горе