SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

50лв за всеки препратен клиент към "Бързо в Нета!"

acdtrp

New member
Скоро стартирах проект на име "Бързо в Нета!". Сега ми се иска да му дам малко начална засилка и реших да пусна нещо подобно на affiliate програма. Всеки регистрирал се потребител има referral link в профила си, отделно при регистрацията има поле, в което да се напише името на човека препратил те към сайта. Офертата е, че давам 50 лева за всеки препратен клиент - парите можете да си получите по удобен за вас начин - пощенски запис, банков превод или на ръка.

Също така офертата може да се разглежда като 50% off за първата година за всички записали се през този referral link:
http://burzo-v-neta.com/referral/6275727b
 
Re: 50лв за всеки препратен клиент към "Бързо в Нета!"

Здравей,

офертата ти е интересна за мен. Имам нужда някой да прави сайтове, за хората които четат internet-dohodi.com.

Имам въпроси:
1.Къде ще се хостват сайтовете?
2.Следващата година, когато клиентът отново плати 100 лева, ще получа ли комисионна отново?
3.Трябва ви по-голямо портфолио.
4.За 100 лева какво получава клиентът - колкo дисково пространство, колко трафик?
5.Може ли да осигурите повече инфо за шаблоните на дизайна, на каква платформа са айтовете.
6.Давате ли тестов акаунт да видя как се работи с cms-a.

Със сигурност ще имам още въпроси :)

Офертата ви ми се струва на доста ниска цена, това е под 10 лева на месец? Ще можете ли да си покривате разходите и след 1 година все още да сте на пазара, защото ще има хора, които ще разчитат на вас да им поддържате сайтовете????

До скоро :)
 
Re: 50лв за всеки препратен клиент към "Бързо в Нета!"

Ще отговарям на въпросите по ред

1. Зависи от предпочитанията на клиента и самия трафик - ако е BG ориентиран сайт ще се хоства в България, ако е US в US и така - всичко се съобразява с нуждите на сайта.
2. Не, ще получиш комисионна само от първото му плащане.
3. Услугата е съвсем нова, осъзнавам това и именно поради тази причина пускам подобна оферта.
4. Получава домейн, хостинг с 1GB пространство, 20GB трафик, инсталиран drupal CMS с базовите модули + помощ при инсталиране и настройка на допълнителни модули и themes.
5. Скоро ще има preview на много templates - засега можеш да разгледаш тук, като не всички имат thumbnail на самата страница - тъкмо това ще е плюса на галерията, която се каня да спретна.
6. Добра идея, тези дни ще пусна един sandbox сайт.

Да офертата е ниска, но все пак не е по-ниска от цените на хостинга. Доколкото самата поддръжка - идеята е човек сам да си поддържа сайта, разбира се ще помагаме ако има затруднения, но самия CMS е голяма благодат и ако знае човек какво иска от сайта си е песен да си го поддържа.
 
Re: 50лв за всеки препратен клиент към "Бързо в Нета!"

Все пак искам да знам къде точно е хостинга, ако искаш на лично съобщение, но мисля че и другите във форума ще искат да знаят. Ако ще препоръчвам нещо, трябва да е добро (сигурно ще искам да ви тествам и като клиент).

Не знам как да тълкувам отговора на т.3 ??? Ако ви помогна да си намерите клиенти ще ми намалите комисионната, защото имате по-голямо портфолио??? Трябва ясна политика за аффилиатес.

Шаблоните определено ми харесват и ще се харчат като топъл хляб :)

Защо човек да ви плаща всяка година? Какво ще получава през годината? Може ли да ви се обажда ако има проблем, колко може да ви се обажда....
 
Re: 50лв за всеки препратен клиент към "Бързо в Нета!"

Rumi, нормално е когато пратиш на някой клиент, той да ти плати еднократно. Например Адсенс плащат еднократно за записани акаунти, които са направили определена сума. Аз давам за продажба на реклама на моя сайт, еднократно 30% от първата сделка, за всяка следваща, ако въобще има такава, не плащам комисион. 99.(9)% от афилиейтите работят по този начин. Всъщност не съм чувал някой да работи на обратния принцип - плащам доживот на някой, който ми е пратил клиент. Може би само в МЛМ има такъв тип плащане, но той е друга тема.
 
Re: 50лв за всеки препратен клиент към "Бързо в Нета!"

Няма проблем с условията, просто искам да ги знам :) И ако продукт ми харесва имам навика да пиша страстна препоръка ;D.

Имам нужда от подобна програма, затова и задавам толкова въпроси, клиентите също питат, така че помагам да се напишат отговорите.

Иначе съм аффилиате на програма за правене на сайтове и тя плаща при всяко плащане на клиента, но това е офф топик, така че ...
 
Re: 50лв за всеки препратен клиент към "Бързо в Нета!"

е надали плаща 50% :)

Иначе хостинг в БГ за момента ползвам от tophost.bg и joomla-bg.net a US хостинг имам на няколко server-а на theplanet - общо взето съм доволен от услугите им - прехвърлил съм бая хостинг фирми през годините.

Отговора на т.3 и аз незнам как повече да го разтълкувам - нормално е като сега започва дадена услуга да има малко портфолио, бонуса за нов клиент съм го определил - 50лв.

Да, може да се обажда за помощ. Както виждаш цената е за базова инсталация, като в нея се включва и помощ при настройки и инсталиране на допълнителни модули. Ясно е, че ако в последствие се развие някой доста оборотен online магазин и ме тормозят ежедневно за upgrades и нови глезотиики ще договорим по-адекватна цена за поддръжка. Доста е трудно да се определят 3 или 5 калъпа и всички да трябва да влезнат в тях - смятам да работя по-човешки с хората, които ще ме потърсят.
 
Re: 50лв за всеки препратен клиент към "Бързо в Нета!"

малко несериозна работа тази joomla 100 лв на година и безплатни темплейти ??? Успех в начинанието
 
Re: 50лв за всеки препратен клиент към "Бързо в Нета!"

Сериозно, несериозно, няма нужда от етикети. Всеки иска да прави това, което харесва. Трябва ли всички да сме гении, които програмират по цяла нощ?

На този човек му харесва да прави сайтове за 100 лева с cms, който го кефи, какъв е проблемът? Смятам, че цената е ниска, но човекът така е ришил! Хайде сега всички да му кажем, че не се прави така, а инак и понеже той не може инак да го откажем.

Ако наистина смяташ, че не се прави така, кажи му как да го направи, иначе е просто лош коментар.

Радвам се, че никога не се отказах, когато ми казваха, че нещо не може да стане така.

Кажи на една жена, че не може и й гледай сеира :D
 
Re: 50лв за всеки препратен клиент към "Бързо в Нета!"

имено ако е сериозен ще успее да изкара някакви пари.. Няма да стане милионер но инициативата трбва да се насърчава... макар че си мисля че с някоя афилейт програма ще му е по лесно :icon_thum
 
Re: 50лв за всеки препратен клиент към "Бързо в Нета!"

Сайт за 100 лв. това малко несериозно ми звучи. В смисъл, коя сериозна фирма би си направила сайт от този тип, но за любители е интересна идея. Ще се обогати интернет пространството със сайтове от типа "Вижте имам сайт - макар и грозен мой си е...."

Успех в начинанието.
 
Re: 50лв за всеки препратен клиент към "Бързо в Нета!"

Joomla-та е ужасна - никога не бих правил сайт със нея. CMS-a за който става дума е много модерна работа и се влюбих от пръв поглед. Може да се получат много сериозни сайтове с този CMS, който има интерес може да поразгледа малко и да види за кво иде реч преди да го нарича "joomla". И пак подчертавам, че цената е 100лв на година, а не 100лв и готово. Тука става въпрос за доволни хора, които ще се кефят на сайта си бил той продавачница за нещо или просто блог и ще си го запазят, плащайки си годишно.

И пак намеквам - ако има сайт, за който ще трябва да инсталирам 30 community related модула + да настроя Organic Groups и Views модула - ще трябва да плати повече пари (ще сметнем всяка оферта конкретно, защото е гъвкаво до небесата) отколкото някой, който иска да си води блог и да има няколко basic модула за потребителите на сайта си, от рода на buddylists модул и нотификации за рожденни дни.

Можете да видите много подобна оферта на siteground.com, даже цената и е почти същата, но за обслужването не мога да кажа нищо.

Ако на някой му е любопитно за какво иде реч, но го мързи да инсталира само за да провери - мога да дам пълен достъп до demo.burzo-v-neta.com и да разгледа администрацията и всичко.
 
Re: 50лв за всеки препратен клиент към "Бързо в Нета!"

Rumi каза:
Сериозно, несериозно, няма нужда от етикети. Всеки иска да прави това, което харесва. Трябва ли всички да сме гении, които програмират по цяла нощ?

На този човек му харесва да прави сайтове за 100 лева с cms, който го кефи, какъв е проблемът? Смятам, че цената е ниска, но човекът така е ришил! Хайде сега всички да му кажем, че не се прави така, а инак и понеже той не може инак да го откажем.

Ако наистина смяташ, че не се прави така, кажи му как да го направи, иначе е просто лош коментар.

Радвам се, че никога не се отказах, когато ми казваха, че нещо не може да стане така.

Кажи на една жена, че не може и й гледай сеира :D
Затова казах успех в начинанието :) Не съм му казавал нищо няма да направиш :p Малко максималистично ще прозвучи това но - Човек трябва да следва мечтите си - били те свързани с един CMS :)
 
Re: 50лв за всеки препратен клиент към "Бързо в Нета!"

Rumi каза:
man0l, задоволена съм от отговора ти :D, гледай колко малко ми тряба :-*
:D sweet :-*

georgimateev каза:
Пич, спокойно можеш да сложиш една 0 отзад на цената и да направиш нещата поне да звучат по-сериозно.
- прав е, само че комбиниран с добри дизайни
 
Re: 50лв за всеки препратен клиент към "Бързо в Нета!"

georgimateev каза:
Пич, спокойно можеш да сложиш една 0 отзад на цената и да направиш нещата поне да звучат по-сериозно.
Ако мислите, че искам да правя тежки корпоративни сайтове, при които всяка промяна на размера на шрифта във footer-а трябва да е гласувана с мнозинство от борда на директорите - лъжете се. Искам да споделя с нормалните и обикновени хора радостта от работата с един такъв CMS.

man0l каза:
- прав е, само че комбиниран с добри дизайни
За дизайн - предлагам готовите templates, като мога да помогна за редактирането им, но ако някой иска тотално уникален и авторски дизайн ще трябва да си наеме дизайнер за целта - мога да го насоча към няколко, но това струва много и няма как да влезне в 100лв, пък били и те на година - не съм банка :)

И кой нормален човек би си купил drupal hosting за 1000лв на година като навсякъде се продава за по $6 - $7 на месец.
 

Горе