SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

ACTA е приета (по-голямата SOPA)

BullBlogger

С рогите напред
EС ратифицира търговското споразумение, вдъхновило скандалния закон SOPA


Технологии | EС ратифицира търговското споразумение, вдъхновило скандалния закон SOPA - Dnevnik.bg


Извадки от публикацията в Дневник


"Представители на Европейския съюз и 22 страни членки, сред които и на България, ратифицираха международното търговско споразумение за опазване на авторските права Anti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA). Те направиха това по време на специална церемония в японското външно министерство..."


"ACTA е противоречиво споразумение, предложено от Япония през октомври миналата година и подписано от ... има за цел да изгради международни стандарти относно спазването на авторските права"


"Споразумението предвижда криминализирането на разпространение на стоки и съдържание с неуредени авторски права, ако това се прави с търговска цел ... Това означава, че дори сайтове, които имат голяма популярност, но имат качено съдържание със спорни авторски права, попадат под наказателна отговорност"


Информацията е абсолютно достоверна и е потвърдена от безброй източници
 
За: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

За: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

Ако досега собственика на сайта беше длъжен да премахне съдържанието с неуредени авторски права от сайта си при подаване на сигнал, сега ще носи и наказателна отговорност. Ще има по-строг контрол на сайтовете с user-generated съдържание, които предоставят на потребителите си да ползват и FTP на сървъра на сайта.
 
За: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

За: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

Т.е какво означава това, ще може ли превод? Досегашни сайтове трупащи в себе си информация от други по-големи...ще са против закона? Това засяга ли и Бг
 
За: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

За: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

Добре, мен ми е интересно как може един собственик на сайт да узнае, че съдържанието, което се качва, има авторски права. За филми и песни ясно, но то не само това има авторски права. Примерно качвам някъде една статия и човека я одобрява. Обаче се оказва че съм я преписал примерно от книга. Човека няма начин да знае всички книги :D. Как ще разбере, че са нарушени авторски права, че да я изтрие или неодобри? Това не ми е ясно.
 
За: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

За: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

Педалска работа ще ми се да се организира протест ама в много по-голям мащаб от този за сопата всички сайтове да изчезнат за ден да ги видим тогава какво ще цензурират тиквениците. :rules:
 
За: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

За: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

Не знам за вас аз се включвам с всичките ми сайтове да помогна за спирането на тази лудост.
 
Re: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

И аз съм за протеста! Кажете как да се организираме и какво да направим за начало?
 
Re: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

А между другото, как мога да докажа за дадено съдържание, че аз имам авторско право върху него? И как да защитя съдържанието си (да му сложа авторски права)?
И един пример: купувам си чисто нов автомобил (ОПЕЛ). Закарвам го на следващия ден да му направят тунинг. Те би трябвало да ми откажат понеже (ОПЕЛ) имат авторски права върху дизайна на автомобила. Така ли е?
 
Последно редактирано:
За: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

За: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

Ами аз със 6 сайта линквам към тази петиция с банер.

Stopp ACTA | Petition

Ако имаше българска такава щях да давам към нея, но за съжаление няма. :)
 
Re: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

До вчера вечерта когато видях темата на BullBlogger дори не знаех че съществува ACTA, след като се поразчетох малко в Google направо ми настръхна косата, а си мислех че SOPA е зло.
Трябва да направиме така че информацията за ACTA да достигне до колкото се може повече хора, лично аз ще поставя информация по комерсиалните си блогове и сайтове.
 
За: Re: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

За: Re: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

До вчера вечерта когато видях темата на BullBlogger дори не знаех че съществува ACTA, след като се поразчетох малко в Google направо ми настръхна косата, а си мислех че SOPA е зло.
Трябва да направиме така че информацията за ACTA да достигне до колкото се може повече хора, лично аз ще поставя информация по комерсиалните си блогове и сайтове.

В интерес на истината аз също не знаех, но снощи като разбрах веднага реших да огласявам нещата и да помогна с каквото мога. Дава приятелю иначе ако не поемем нещата в наши ръце скоро от Интернет няма да остане нищо.
 
За: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

За: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

Т.е това означава, че забраняват споделянето.
 
За: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

За: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

Т.е това означава, че забраняват споделянето.

Не само него, а и много други неща а наще тиквеници без да знаем са подписали!
 
За: Re: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

За: Re: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

Avaaz - ACTA: The new threat to the net
Най-много ме кефят нашите медии. Защо протеста в САЩ се отрази масово, а за ЕУ нищо не казаха...

Наще са пълни п***и .
 
За: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

За: ACTA е приета (по-голямата SOPA)

Да дадем още гласност svejo.net/1398750-ot-vchera-younotepad-edna-nova-balgarska-sotsialna-mrezha-obyavya-408-younotepad
 
Последно редактирано от модератор:

Горе