SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Adsense проблем след 1 Май 2013

m_tin

New member
Обръщам се към колегите със сайтове на международни пазари.

Колеги, да сте забелязвали промяна в доходите си след 1 Май 2013 година? Говоря за тотален дроп на кликове и приходи. При мен каквото излезе като клик за деня - те са около 10 да кажем на ден, всички в рамките на 3,4 минути биват премахвани - и импресии, и кликове и приходи. В чудо се виждам. Предприел съм мерски за кликбомбинг, писах на адненс за проблема, че имам съмнения, че някой ми бомби профила. Реално съм тествал следните неща.

От IP , което никога не е влизано в акаунта ми - имам познат в Китай, от там влизане по ключова дума, цъкане на 3,4 вътрешни страници с около 1 мин престой, след това излизане през рекламата, цъкане в ландинг страницата след рекламата и разглеждане на още 2,3 вътрешни страници в таргет сайта. Адсенсе ми го отчита и след 3,4 минути всичко е down. Станах на луд 2 дена през 2 минути да правя рефреш на статистиката и при движение да правя скрин шотове. Изпратих всичкия доказателствен материал на Адсенсе Екипа. Просто нещо става. Сигурен съм, че имам реални кликове а тея хора нещо ми ги каунтват като невалидни и напарво ме утрепаха. Пробвах да сложа друг адсенс акаунта на сайта ми - пак нищо.

Виждам в гугъл групс съм стартирал тема - има колеги със същия проблем като моя. https://productforums.google.com/forum/?hl=en#!msg/adsense/dh1VMqD2cbA/LmG0hE6fMwAJ

Питам, има ли колеги от България с междунарони сайтове с този проблем?
 
За: Adsense проблем след 1 Май 2013

За: Adsense проблем след 1 Май 2013

Ооооо тия номера на адсенс ги правят от много време

слагат ти някоя стотинка в акаунта и после го махат
ама само ако стотинките са повечко
ако са 2-3 стотинки ня ги пипат - оставят си ги

мизерници са тия от Г, мизерници
 
За: Adsense проблем след 1 Май 2013

За: Adsense проблем след 1 Май 2013

Аз също пуснах Adsense и го намирам за доста разочароващ. Ще почакам до края на месеца и сигурно ще се откажа за от тях. Имам и реклама в AdWords, и в двата случая са дисплейни. Разликата в приходите, които ми вземат за реклама и приходите, които получавам на клик са в пъти. Дори с отчитане на комисионна от 30%. Дали не пропускам нещо?
 
За: Adsense проблем след 1 Май 2013

За: Adsense проблем след 1 Май 2013

Нищо не пропускаш

Г заграбват здраво парата и за всички останали остават само трохи :)

това е положението, но май не си правят сметката, че тия дето им изкарват на тях парата рано или късно ще ги напуснат безвъзвратно. Откак Ларито Страницата продаде 20% от дяловете си в Г ми се струва, че нещо май не залагат много надежди за голямо развитие в компанията.
 
За: Adsense проблем след 1 Май 2013

За: Adsense проблем след 1 Май 2013

И на мен ми блокираха два акаунта за такива кликове. Също им писах, но вместо отговор ми спряха акаунтите, за това вече от три месеца не се занимавам с тези нещаст...ци от Адсенс.
дайте някоя друга алтерната на Адесенс за чужди сайтове...но без Chitika.
 
За: Adsense проблем след 1 Май 2013

За: Adsense проблем след 1 Май 2013

m_tin, защо не зададеш въпроса си в тази тема: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Не мога да разбера българския webmaster:

1. Ако сайта не се класира - Google е виновен
2. Ако сайта не генерира доходи - Adsence е виновен
3. Ако сайта бъде хакнат - CMS е виновен
4. Ако сайта се зарежда бавно - хоста е виновен
 

Горе