SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

AdSense фирмен профил

nikoladd

New member
Някой може ли да сподели опит с фирмен профил за адсенс?

Предвид накъде отиват нещата с личен профил няма да го бъде, и ме интересува някой ако е правил миграция да каже за "разликите"? В общи линии да знам дали да се хабя изобщо с тях от тук насетне.

Например по въпросите за получаването:
-Има ли изобщо western union като опция?

-Тъй като ме пита за лице това лице задължително ли е да е управителя на фирмата?

-Плащането ако има western union през лицето за контакт ли трябва да мине?!? Малко тъп казус... ама знам ли.

- Чековете предполагам на името на фирмата се пускат. Някой оправял ли се е с фирмени чекове в БГ банка?
 
Re: AdSense фирмен профил

1. Няма опция WU при фирмен профил
2. Мисля, че не - така или иначе чека е на името на фирмата. (трябва ти фирмена сметка)
3. Няма WU.
4. Няма голяма разлика при изплащане на фирмените и личните чекове в банката. Разликата е само, че в единия случай е по фирмена сметката, а в другия на лична.

Дали няма да е по-изгодно да си регистрираме фирма в USA или в страна, в която преводите стават директно по банкова сметка?
 
Re: AdSense фирмен профил

В този ред на мисли ... има ли такса за осребряване на фирмен (или личен) чек от Адсенс?
 
Re: AdSense фирмен профил

- Чековете предполагам на името на фирмата се пускат. Някой оправял ли се е с фирмени чекове в БГ банка?

Да. Няма проблем, просто трябва да издадеш фактура.

Мен ме интересува за юридическо лице, регистрирано по ЗДДС начислява ли се ДДС на чековете от Ирландия? И дали от всеки чек ще трябва да плащам 20% като ДДС?
 
Re: AdSense фирмен профил

Мен ме интересува за юридическо лице, регистрирано по ЗДДС начислява ли се ДДС на чековете от Ирландия?
Не
И дали от всеки чек ще трябва да плащам 20% като ДДС?
Не
 
Re: AdSense фирмен профил

Само да направя уточнение, че няма да съм регистриран по 97а. (дано не казах някоя глупост)
Пак ли са нулеви ставките?

Не са нулеви, както ме поправи един колега, просто ДДС се дължи от Г Ирл и те са длъжни да се самоначислят спрямо Ирландското законодателство.
Ти нямаш задължение да начисляваш ДДС, а само да включиш транзакциите в VIES декларацията.

П.П. Трябва нов раздел във форума -> финансово-счетоводни въпроси :)
 
Re: AdSense фирмен профил

той този нов раздел ще загине малко след като всички минем принудително към Ирландия :)
Хубавото при фирма е че хем си получаваш парите хем ползваш данъчен кредит за оборудване
 
Re: AdSense фирмен профил

Нещо се обърках и аз :)

Ако съм ООД, регистрирано по ДДС, и осребрявам чекове от google на името на фирмата не дължа ДДС, само трябва да ги декларирам (стандартно, все пак приходи по банкова сметка на фирма), след което да ги освободя от каса под някаква форма (~10% върху сумата, реално нулева разлика с физическо лице)?
 
Re: AdSense фирмен профил

Нещо се обърках и аз :)

Ако съм ООД, регистрирано по ДДС, и осребрявам чекове от google на името на фирмата не дължа ДДС, само трябва да ги декларирам (стандартно, все пак приходи по банкова сметка на фирма), след което да ги освободя от каса под някаква форма (~10% върху сумата, реално нулева разлика с физическо лице)?

Ти ако си и физическо лице не дължиш ДДС. Трябва да ги декларираш, да издадеш фактура (без ДДС). След това как ще ги изплатиш от фирмата към теб като физическо лице - отделен проблем :)
 
Re: AdSense фирмен профил

Ти ако си и физическо лице не дължиш ДДС. Трябва да ги декларираш, да издадеш фактура (без ДДС). След това как ще ги изплатиш от фирмата към теб като физическо лице - отделен проблем :)

Пак се обърках къде физическо лице, къде юридическо.

В случай че съм Фирма ООД, регистрирано по ДДС, получа чек от Г, осребря го по фирмената сметка, издавам фактура с НАЧИСЛЕНО ДДС за нея, т.е. идват ми 5 000 евро без ддс по чека (обща сума на чека от 5 000 евро), начислявам +20%, издавам фактура за 5 000 евро плюс 20% и плащам 1000 евро ДДС към държавата?

Или ми идват 5 000 евро, издавам фактура за 5 000 евро и дължа 0 евро ддс към държавата? :)
 

Горе