SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Avast web rep. Какво е това?

Здравейте,
Инсталирах си тази сутрин Avast и ми се появиха тази зеленичките.
Проверих на моите сайтове ама там не са толкова зелени колкото трябва.
Какво е това Avast web rep.някой знае ли ?
Как се гласува за него ?
Трябва ли сайта да се регистрира някъде в Avast.
Това да не е нещо като микроформатите.
Каква е връзката му с Google +1?
 
Re: Avast web rep. Какво е това?

Здравейте,
Инсталирах си тази сутрин Avast и ми се появиха тази зеленичките.
Проверих на моите сайтове ама там не са толкова зелени колкото трябва.
Какво е това Avast web rep.някой знае ли ?
Как се гласува за него ?
Трябва ли сайта да се регистрира някъде в Avast.
Това да не е нещо като микроформатите.
Каква е връзката му с Google +1?
Ако си запознат, съществува една група потребители, която се нарича WOT (web of trust). Всеки може да се регистрира. Нейните членове могат и гласуват за всеки един сайт, който са посетили каква степен на сигурност има по 4 показателя. Индикаторът работи с ИЕ и ФФ.
Та това е същата работа, но сред потребителите на Аваст - който иска гласува и на базата на това определят доверието в сайта.
 
Последно редактирано:
Re: Avast web rep. Какво е това?

Не се занимавай :). Някаква оценка на аваст дали е безопасен сайта. Изключи го от браузъра това нещо и готово.

Защо да не се занимавам
така като си разглеждах СЕРП-а и веднага ми се набиват в зрението тези на които им свети зеленичкото
Може да се търси някаква косвена полза от това
както е при микроформатите.
Не мислите ли така?
 
Re: Avast web rep. Какво е това?

Според мен са от полза тия индикатори. Аз лично ползвам WOT (Facebook ги използваха за да проверяват външните линкове преди да преминат към Websense). За резултатите от серпа е екстра, а още по-добре е да видиш някоя червена точка върху рекламите на Google - тогава забравяш за QS и прочиe bullshits :)
 

Горе