SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

.bg домейните вече се регистрират свободно

rusanov

New member
Регистър.БГ разшири възможностите за регистрация на домейни в областта от първо ниво .bg, като позволява регистрантите на свой риск да регистрират домейни без да предоставят основание за ползване на интернет името. За разрешаване на евентуални спорове между регистранти и заявители на домейни, Регистър.БГ създава Арбитражна комисия. Новите Общи условия са публикувани на https://www.register.bg.

Как мислите, идва ли нова ера в българският уеб?
 
Re: .bg домейните вече се регистрират свободно

Не.

Арбитрирането остава. Ако някой регистрира и развие добър домейн без основание и аз след година си го харесам и регистрирам търговска марка мога да го взема от него ...

Просто ще има повече прекарани които са развили даден домейн и са го загубили след това ...
 
Re: .bg домейните вече се регистрират свободно

Сигурно ще се счупите от ходене по съдилища а и много е вероятно този с развития домейн да е доста по-силен финансово от теб ;)
 
Re: .bg домейните вече се регистрират свободно

Не.

Арбитрирането остава. Ако някой регистрира и развие добър домейн без основание и аз след година си го харесам и регистрирам търговска марка мога да го взема от него ...

Просто ще има повече прекарани които са развили даден домейн и са го загубили след това ...
Едва ли някой след като развие домейна няма да си регистрира и марка
 
Re: .bg домейните вече се регистрират свободно

И незнам как ще стои въпроса ако домейна е регистриран преди търговската марка, по този начин не си нарушил закона. Подобен казус е имало с nissan.com и нисан не са му го взели на човека
 
Re: .bg домейните вече се регистрират свободно

Дори да се развие домейна, предполагам повечето фирми не знаят какво да го правят развития домейн + това сайта не върви с домейна. Но и аз предполагам, че ако се развие достатъчно трябва да се регистрира марка от собственика на домейна и всичко ще е ок
 
Re: .bg домейните вече се регистрират свободно

Не.

Арбитрирането остава. Ако някой регистрира и развие добър домейн без основание и аз след година си го харесам и регистрирам търговска марка мога да го взема от него ...

Просто ще има повече прекарани които са развили даден домейн и са го загубили след това ...

Не съвсем...
11.4. В резултат на АРБИТРИРАНЕТО регистриран ДОМЕЙН може да бъде отнет в полза на заявител, предизвикал процедура за АРБИТРИРАНЕ в следните случаи:

11.4.1. ДОМЕЙНЪТ е НЕЗАЩИТЕН и заявителят, предизвикал процедурата за АРБИТРИРАНЕ, притежава основание за ползване на това ИНТЕРНЕТ ИМЕ с по-ранен приоритет от РЕГИСТРАНТА.

Когато РЕГИСТРАНТЪТ няма или не предостави на РЕГИСТЪРА основание за ползване на ИНТЕРНЕТ ИМЕТО до изтичане на срока по т.11.12., при АРБИТРИРАНЕТО за приоритет се ползва датата на неговата заявка за регистрация на ДОМЕЙНА.

11.4.2. ДОМЕЙНЪТ е регистриран с предоставяне на основание за ползване на ИНТЕРНЕТ ИМЕТО (ЗАЩИТЕН ДОМЕЙН), но са налице предпоставки, посочени в т.9.4. и т.9.5. от настоящите ОБЩИ УСЛОВИЯ.
което горе долу ще рече, че ако си регнеш домейн и след датата на регистрация някой регистрира фирма с името на домейна няма да може да ти го вземе
 
Re: .bg домейните вече се регистрират свободно

Не.

Арбитрирането остава. Ако някой регистрира и развие добър домейн без основание и аз след година си го харесам и регистрирам търговска марка мога да го взема от него ...

Просто ще има повече прекарани които са развили даден домейн и са го загубили след това ...

Не е така. Виж този пост от Даниел Калчев:
http://forums.bgdev.org/index.php?showtopic=25801&view=findpost&p=187116 (надявам се да няма проблем че линквам друг форум)
По конкретния въпрос на Lachezar: ако има притежател на марката ASPIRIN, която е регистрирана преди да подадеш заявка за регистрация на aspirin.bg то ако той проявява интерес, може да поиска арбитраж на регистрацията и по всичко изглежда, че ще получи правото да се разпорежда с домейна.

В същото време, ако ти си регистрираш домейн superbiznes.bg а след това лицето (..хайде да не го споменавам) регистрира запазена марка SUPERBIZNES, най-вероятно с цел да ти вземе домейна (имали сме доста подобни случаи, с удивително един и същ контингент), то той няма никакъв шанс да ти вземе домейна, колкото и процедури за арбитраж да задейства.
 
Re: .bg домейните вече се регистрират свободно

Време беше,
край с регистратор.бг

Не мисля. Все пак домейните през registrator.bg ти осигуряват именно това основание, заради което арбитражната комисия ще действа в твоя полза. Току що се чух с Петър Минкин от registrator.bg, той потвърди.
 
Re: .bg домейните вече се регистрират свободно

някой вече регна ли нещо ? ей сега взех feed.bg с ел.подпис
 
Re: .bg домейните вече се регистрират свободно

Nick, става въпрос, ако регнеш марка след като някой друг е регнал домейна.
 
Re: .bg домейните вече се регистрират свободно

Nick, става въпрос, ако регнеш марка след като някой друг е регнал домейна.

Не можеш да му го вземеш. Виж второто изречение от цитата на Даниел Калчев по-горе.
 
Re: .bg домейните вече се регистрират свободно

Доста пропрочетох тук за търговските марки и .бг домейните. Някои неща не са така както сте ги написали. Ето един пример.

Близък приятел преди няма и година регистрира търговска марка Л**** например. Та отива в регистер.бг да зима домейна и след 2 седмици попълване на някакви тъпи заявки и ала бали... Му казват сега трябва да изчакате 1 или 2 седмици одобрения на заявката Ви.

Приятелят ми пита "Защо ?"

Отговор: "Може да има някой друг заинтересован в този домейн"

Приятелят ми шокиран: "Заинтересован ?!? Та нали търговската марка е ввече моя"

Отговор: "Същелявам това е процедурата"

Go figure...
 
Re: .bg домейните вече се регистрират свободно

P.S. Ас регнах доста .бг домейни и то с такива думи (широко използвани) но незащитени от към търговска марка.
 
Re: .bg домейните вече се регистрират свободно

Твое право си е. Сега остава да си ги плащаш и да си струва инвестицията ;)
 

Горе