SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

CPU Time помощ

bgseoeu

New member
За да не пускам нова тема, бих искал да си задам въпроса тук. Погледнах тази и тази теми, обаче трябва да ми се обясни още по-просто, за да успея да го направя :eek: То на просто човек...как да му обясниш :)

Общо взето и аз използвам тема, която използва Thumbnail, и рано или късно ще дойде момент, в който трябва да се оправи този проблем. Възможно ли е някой да ми обясни стъпка по стъпка какво и къде трябва да се промени по темата, за да може да не се извикват всеки път заявки за всички картинки на страницата. Идеята е ясна - намаляване на изразходваното процесорно време и елиминиране на js извикването на картинките.

Хм...никой не отговаря. Ще си платя, нека получа оферти за помощ.
 
Последно редактирано от модератор:
Re: CPU Time помощ

След като ползваш тема, която ползва Thumbnail, значи ползваш и WP. Предполагам, не очакваш 100% от ползвателите на този форум да използват WP. Когато задаваш ясни въпроси - получаваш конкретни отговори :)
Та, ако ползваш WP -изтегли си този плъгин Hyper Cache Extended при мен свърши работа и намали доста CPU time.
Плъгина е на колега от форума - Мартин Лазаров, има доста исписано по тази тема тук....
 
За: CPU Time помощ

За: CPU Time помощ

bulram, аз съм задал конкретен въпрос - не желая картинките да се извикват чрез джава скрипт, а да се отварят статично, както е описано тук. Ако трябва да конкретизирам нещо друго - готово, но все пак някой трябва да ми каже от какво има нужда за конкретизиране. :)

Иначе ползвам плъгина за кеширане, доста е добър, доволен съм.
 
Re: CPU Time помощ

Този плъгин прави точно това - "генерира" статични страници и ги показва на потребителите. Пробвай с плъгина и ако не става, поискай помощ.
 
За: CPU Time помощ

За: CPU Time помощ

bulram и bgkulinar => грешен съвет давате - bgseoeu не иска да ползва кеш плъгин, иска нещо коренно различно.
bgseoeu - за това нещо е нужно да си видиш файловете на темата и да се опиташ сам да премахнеш, да прескочиш правенето на тъмбнейл. Ако не можеш да се справиш, то може би да погледне някой, който разбира от това.

Във всеки случай така наизуст никой не може да ти каже какво трябва да се направи, нужно е да се погледне сайта, темата.
 
За: CPU Time помощ

За: CPU Time помощ

За някой от темите/плъгините има възможност с малко поправка да се оптимизира създаването на тъмбовете (тоест да се създават веднъж, а после само да се ползват). Това многократно намалява CPU-то.
 
За: CPU Time помощ

За: CPU Time помощ

Странникът и mlazarov - благодаря за съветите. Темата, за която става дума е snapwire, версия 0.7 - демо . Ако някой успее да ми помогне, ще съм му много благодарен.

mlazarov, плъгина ти намали значително CPU-то. Благодаря за създаването му :)
 
Re: CPU Time помощ

Snapware не ползва timthumb, освен ако не са го ползвали в някоя стара версия. В такъв случай си ъпдейтни темата.
 
За: CPU Time помощ

За: CPU Time помощ

Използват и в последната си версия. Има го и като описание към темата:

AUTOMATIC THUMBNAIL RESIZE
Our themes are equipped with automatic image re-sizing. Just upload a high-quality image and the theme does the rest.
 
Re: CPU Time помощ

wordpress има вграден механизъм за оразмеряване на снимките, който се извършва при самия ъплоуд. Това което си написал по-горе не значи, че се ползва timthumb.
 
За: CPU Time помощ

За: CPU Time помощ

Местя темата в раздел Woredpress, защото съдържа ценна информация, а в раздел Пазар, стои като offtopic. Ако все пак някой се наеме да изследва показателите на разход на процесорно време на блога на bgseoeu срещу заплащане, да му пише лично съобщение с оферта.
 

Горе