SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

CTR 12-15%

webmoney

New member
това нормално ли е за AdWords-реклама на сайт строителна тематика (стр матрияли)?

нещо много ми се струва като КПД - подозирам че конкуренцията на клиентите клика здраво за да ми издуха парите от кампанията

има ли някой наблюдения? какъв е нормалният CTR в тази тематика?

иначе запитванията през формуляра за обратна връзка зачестиха ама кво става с телефони и тд не знам - знаете как е в България - вместо да съдейства за статистиката - клиентът само се оплаква за да не му увелича цената :)
 
Re: CTR 12-15%

При мен винаги е под 1 % на каквато и тематика да пусна , даже последната ми реклама която тече в момента е 0,20 % CTR
Изводите си ги прави сам.....!
 
Re: CTR 12-15%

Много зависи каква е сумата за клик, защото ако ти излиза на първа позиция в рекламното поле, нормално е да по-висок.
Последната кампания, която правих - беше между 8 и 12% CTR за 3 главни ключови думи, като едната ключова дума беше със CTR 19%
 
Re: CTR 12-15%

отначало бях сложил 50 цента макс за клик и ми взимаше между 20 и 30

после сложих 5 цента и клиентите спряха :)

сега съм на 10 цента и се виждам само отстрани - отгоре вече не ме дава
 
Re: CTR 12-15%

Дори конкурентите да те кликат, това повишава куолити скора на рекламата и съответно води до по-ниска цена.
 
Re: CTR 12-15%

Дори конкурентите да те кликат, това повишава куолити скора на рекламата и съответно води до по-ниска цена.

е аз не съм лаком за жълти стинки - ваучерът ми легна гювеч от ГоДеди - просто питам нормално ли е такъв висок CTR и то при бая кликове като статистика (сега гледам че на най-калпавите думи е по-нисък)

и втори въпрос - има ли смисъл от АдВордс ако сайтът е на 1-2 място по всички ВЧ?

гледам през брояча че като цяло има повече посещения откак пуснах рекламата но пък повторните кликове са 3 пъти по-малко отколкото от тия SEO-шните - затова подозирам че това не са клиенти щото кликат и веднага излазят (от същата страница)
 
Re: CTR 12-15%

31 окт. Активност на кампанията: 184 кликвания 11,40 (12,35)
Day 304, 31 Oct 11 181 429 610 +53.27% (CQcounter)
30 окт. Активност на кампанията: 151 кликвания 8,77 (23,75)
Day 303, 30 Oct 11 152 241 398 -13.48% (CQcounter)
29 окт. Активност на кампанията: 163 кликвания 10,28 (32,52)
Day 302, 29 Oct 11 153 307 460 +14.14% (CQcounter)
28 окт. Активност на кампанията: 170 кликвания 10,21 (42,80)
Day 301, 28 Oct 11 169 234 403 -5.18% (CQcounter)

Посещенията регистрирани от брояча са по-малко от кликовете на АдВордс!!! при това сайтът е НА ПЪРВО МЯСТО в Гугъл по всички високочестотни думи! демек 50-100 посещения има само от търсачката

ЛЪЖАТ КАТО ДЪРТИ СИГАНКИ ГУГЪЛЦИТЕ!!!

ползвам най-толерантния брояч който нулира последните посещения всеки 15 минути! излиза че Гугъл АдВордс (в най-добрия случай) смятат за различни кликовете в период по-кратък от 15 минути! ДОЛНИ МОНОПОЛИСТИ И ИМПЕРИАЛИСТИ!!!
 
Re: CTR 12-15%

CTR може да е висок, защото имаш интересни реклами (или такива на добри позиции), на които хората цъкат, а това, че стоят кратко време да е въпрос на сайт. Може и конкуренти да са... но Гугле връща пари за невалидните кликове.
В крайна сметка, не е важен CTR, a конверсиите и ROI ... Макар, че и аз се кефя като имам висок CTR :)
 

Горе