SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Debug на AJAX заявки

rnd

New member
Здравейте. Имам AJAX popup форма, нещо като Facebook AJAX диалозите. В нея се попълват данни и се изпращат. Интересува ме има ли подходящ софтуер за следене, къде точно се връзва AJAX-a, какво изпраща, въобще всичко, да го видя като код?
 
Re: Debug на AJAX заявки

къде точно се връзва AJAX-a, какво изпраща, въобще всичко, да го видя като код?

Zend + Browser Toolbar-a за съответният браузър (Debug - All Pages on this site улавя всякакви последвали заявки - AJAX, etc.) който ползваш и си дебъгваш в сървъра (виждаш какво изпраща и къде) и определено спестява доста главоболия.

Иначе дебъг на самият JavaScript в браузъра ползвам FireBug - не е оптимално, но в света на JavaScript e трудно да търсиш оптимално решение.

едит: ZendStudio имах предвид
 
Последно редактирано:
Re: Debug на AJAX заявки

Zend + Browser Toolbar-a за съответният браузър (Debug - All Pages on this site улавя всякакви последвали заявки - AJAX, etc.) който ползваш и си дебъгваш в сървъра (виждаш какво изпраща и къде) и определено спестява доста главоболия.

Иначе дебъг на самият JavaScript в браузъра ползвам FireBug - не е оптимално, но в света на JavaScript e трудно да търсиш оптимално решение.

едит: ZendStudio имах предвид

Благодаря ти. Инсталирах ZendStudio 8.0 заедно с toolbar за IE и FF. Трябда ли да инсталирам и Zend Server, защото ми пише, че не намира инсталиран Zend Server?
 
Re: Debug на AJAX заявки

Благодаря ти. Инсталирах ZendStudio 8.0 заедно с toolbar за IE и FF. Трябда ли да инсталирам и Zend Server, защото ми пише, че не намира инсталиран Zend Server?

преди дебъгването работеше и с нормално apache инсталираше се един зенддебъгер пакет в сървъра, има малко настройки които съм забравил понеже от около две години насам го ползвам директно с Zend Server - и не мога да кажа сега как е.
Но да с Zend Server-а конфигурирането на целия процес става съвсем безболезнено (out of the box), а и той си е едно нормално апачи.
 

Горе