SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Debug на Chrome extension

rnd

New member
Значи имам няколко chrome extensions инсталирани. От няколко дни забелязвам, че когато посещавам Amazon някое от добавките в chrome ми cookie stuff-ва афилиейт линк към амазон. Опитах се да им разгледам source кода, но явно го inject-ват on the fly по време на зареждането на добавката и не се съхранява локално на компа. Има ли начин да се debug-не и да се види коя добавка ми вкарва тези афилиейт линкове или още по-добре, начин да се логват всички JS скриптове, които се зареждат от добавки в Chrome? Предварително благодаря
 
За: Debug на Chrome extension

За: Debug на Chrome extension

Има! И аз правя подобна шашма, ама whitehat! И не с Amazon, но със съгласието на потребителя...

Отиваш на ресурси и започваш да гледаш за дадената страница какво и как се зарежда. След което следва search & destroy!
 
За: Debug на Chrome extension

За: Debug на Chrome extension

Благодаря за отговора. Проблема е, че stuff-ва само веднъж, явно пише cookie, че вече е дропнало 1 път cookie и всичко става през 3 url редиректа, затова няма как да инспектирам. Просто хваща, че URL-то е amazon.com и го препраща към техен сайт, който сменя aff id-то с тяхно и те пренасочва към амазон, обяче вече комисионната я взимат те. Както и да е, мерси, ще търся решение.
 
За: Debug на Chrome extension

За: Debug на Chrome extension

ами... тогава направи следното.

На Хромата екстеншъните са zip. Хвани ги всичките и ги копирай в някаква папка, разархивирай и разгледай какво се случва вътре. Не си играй на 2-3 направо grep или egrep използвай
 

Горе