SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

DMOZ - колко време се чака

dream

New member
Здравейте!
Искам да добавя 3 сайта в dmoz но чакам вече доста време и няма резултат. Пробвах пак да ги добавя и същия ефект - няма НИКОЙ там.
Как да си добавя сайтовете?

EDIT:
Имат ли общо google directory и dmoz?
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Аз за един сайт вече над половин година чакам, а ме съмнява да е отхвърлен. И като гледам категорията не е обновявана от бая годинки...
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Извинявам се за червената репутация, без да искам цъкнах disaprove :(.
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Тук има доста редактори от DMOZ, a budalata е светата ни майчица закрилница там и си върши съвестно работата (дори и когато другите да не си я вършим).

Щом сайта не е вписан ... или е поставен под наблюдение ( ако е нов )или има някакъв друг проблем с него (affiliate, сателит, неуникално съдържание или нещо от сорта)

Мога да се ангажирам да прегледам сайтовете Ви в директориите в които аз съм редактор (особено Интернет) и ако са стойностни и без проблеми, да ги впиша в категорията.

Хубаво е обаче да се знае, че будалата проверява след всеки и зачиства грешките ни :)

...

Така че ако имате такива за мен - може и на лична може и на мейл ...
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Има си даже доста Българи там, включително споменатите по-горе и Огнян. Лично аз имам 3 сайта в дмоза, чакането е средно макс към 1-2 месеца, освен ако сайта не е събмитнат в някаква забутана категория. ;)

А да, за връзката за която май никой нищо не спомена...
Гугъла може да ползва дмоз дескрипшъна на сайта ти от дмоз директорията като снипет в определени случаи.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: biks
Re: DMOZ - колко време се чака

Не се поддържа и очевадно нямат и интерес да я поддържат.
Преди 1 година добавих сайт и отговор до момента няма.
Преди половин година кандидатствах за редактор и бях отхвърлен без допълнителни обяснения.
 
Re: DMOZ - колко време се чака

И аз съм кандидатствал за редактор и нищо - дори отговор не получавам. Преди малко отделих половин час отново да попълня една кандидатура, пък да видим какво ще стане.
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Има си даже доста Българи там, включително споменатите по-горе и Огнян. Лично аз имам 3 сайта в дмоза, чакането е средно макс към 1-2 месеца, освен ако сайта не е събмитнат в някаква забутана категория. ;)

А да, за връзката за която май никой нищо не спомена...
Гугъла може да ползва дмоз дескрипшъна на сайта ти от дмоз директорията като снипет в определени случаи.

Само от любопитство искам да те питам щото съм чел че има огромна разлика след приемането там при теб тъй като има3 сайта вътре наистина ли е така имаше ли голяма разлика или не ?
 
Re: DMOZ - колко време се чака

И аз влязох днес да проверя, одобрили са ми още един сайт, вече са общо 2 :D след доста кандидатсвания - сайтовете се отхвърлят без никакво обяснение, ясно, че не са длъжни, обаче ...
Общо взето е на късмет, сайта който днес благодарение на темата открих, че е одобрен, съм го пускал няколко пъти за една година, сайта не е променян, което означава че един и същ сайт един път минава, а друг път не, може би пропуснах че сайта беше на повече от две години при първото кандидатсване ;)
Другото интересно е, че има липса на редактори, а в същото време не одобряват редактори.
Не искам никой от редакторите да обидя и се надявам, че не съм ги обидил, но явно има доста хора, които се дразнят, като влязат и гледат в директорията сайтове с актуален дизайн от 2005 и 45 индексирани страници (не говоря на изуст, няма да посоча примери, да не дълбаем), а в същото време не получават одобрение за сайтове, които препоръчват.
Не съм наясно с хронологията на събитията относно българската директория нито с политиката на DMOZ, но от моята камбанарийка виждам, че в началото са влезли повече сайтове, а после ценза се завишил до невъзможност за одобрение.

Днес кандидаствах с още един сайт, махам всички изходящи линкове, да не ме изгонят ;D стискайте палци :D

ПС и изтекли домейни има вътре и то не един или два ...
 
Последно редактирано:
Re: DMOZ - колко време се чака

Моят сайт е на две години и е в сферата на стройтелството. Излиза на първа страница в Гугъл. Преди 5 месеца го добавих в DMOZ но ефект никакъв. Преди 2 месеца пак го добавих в друга директория но пак нищо. Сигурно в тази сфера няма редактори...найстина от умрял писмо. Чудя се дали пак да го добавя.
 
Re: DMOZ - колко време се чака

нали не забравяте, че като направите ресъбмит на сайта той отива на края на опашката и реално повтаряте процедурата, която преди няколко месеца сте направили :)
 

Горе