SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

DNS на .bg домейн

Re: DNS на .bg домейн

ако очакваш ДНС контрол панел като на татенцата, например, ще те разочаровам. Можеш да добавяш само НС, откъдето ти е казал Иво.
 
Re: DNS на .bg домейн

Редакция: Е да де, какви НС ползвате вие за управлението на такива домейни?

Аз ползвам на Татенцето днсите за каквито и да е домейни, бачкат си перфектно.
 
Re: DNS на .bg домейн

Аз ползвам на Татенцето днсите за каквито и да е домейни, бачкат си перфектно.
И за .бг домейни??
 
Re: DNS на .bg домейн

И за .бг домейни??

Дам [off-site DNS, Goddady], преди да оставя да се дропи Apache.bg, беше първо на afraid.org, после на Goddady. Афрайда все пак не го препоръчвам, адски нестабилен е!
 
Последно редактирано:
Re: DNS на .bg домейн

от управление в регистър.бг

Предполагам така, аз лично не съм го ползвал. Пращах им поща с посочени от мен нови ДНС сървъри и те ги сменяха.
 
Re: DNS на .bg домейн

Най-лесният вариант е да си купи човек един УЕП и да си управлява домейна спокойно. Поне при мен няма проблем с сменя на днс-сите и т.н. , предполагам и при повечето колеги които ползват Електронен подпис :)
 
Re: DNS на .bg домейн

А не ти ли правят проблем дали подписа е "вързан" някак си с домейна? Т.е. Аз когато си купувах домейна нямах, а сега като имам не вярвам, че директно ще ми дадат да редактирам е така щото съм имал подпис.
 
Re: DNS на .bg домейн

А не ти ли правят проблем дали подписа е "вързан" някак си с домейна? Т.е. Аз когато си купувах домейна нямах, а сега като имам не вярвам, че директно ще ми дадат да редактирам е така щото съм имал подпис.
Както е казал Иво, ЕГН-то е ключът към барачката. Аз също изкарах ел, подпис след като вече имах регнати домейнии и нямам проблем с управлението им. Дори ако си записан само като административен контакт (с ЕГН-то), ще можеш да управляваш домейни, на които не си регистрант. Само че тогава с УЕП трябва да се регнаш като административно лице ;).
 
Re: DNS на .bg домейн

Както е казал Иво, ЕГН-то е ключът към барачката. Аз също изкарах ел, подпис след като вече имах регнати домейнии и нямам проблем с управлението им...

Изпращат ли се пак документи, искат ли нотариални заверки и т.н. или директно през сайта става всичко?

Защото и аз от скро съм с УЕП и се каня да го вържа към домейн.
 
Re: DNS на .bg домейн

всичко става с УЕП. За ФЛ се гледа само ЕГН, а за ЮЛ - ЕИК. Трябва да съвпадат с тези, подадени при регистрацията на домейна. Реално по него правят идентификацията и после си правиш какво искаш по домейните.
 
Re: DNS на .bg домейн

Реално не ползвам УЕП за register.bg, но си правя промени по DNS-те и без него!

По принцип доколкото знам, след като изпратиш някакви данни които изискват ти изпращат уникален код ( парола ) с който можеш да влизаш и да променяш, но мисля, че преди това има 1000 глупости :(
 

Горе