SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

DomainTools NameServer History - ползвате ли го?

johnny

trigger hippie
Здравейте,

правя проучване, интересно ми е ползвате ли функцията NameServer History в DomainTools, става въпрос за това

NS History: 5 changes on 2 unique name servers over 10 years.


Също така ми е интересно кое е най-ценното според вас в domaintools.com? Ползвате ли сайта? Ако не, кой друг ползвате за да правите whois?

Поздрави :)
 
За: DomainTools NameServer History - ползвате ли го?

За: DomainTools NameServer History - ползвате ли го?

Ако ще правиш подобна услуга една от най-ценните опции е whois-а на IP-то и dns промените на даден домейн - примерно HosterStats.com: Domain Registration Statistics And Historical DNS Database . Имай предвид, че ако ще съхраняваш данните в база данни, ще събираш доста информация, което няма да е приятно за собствениците на домейните. Наскоро във форума имаше тема относно whois услугите и врщането на кеш информация и не беше особенно приятна за собственика на домейна. Също полезна функция е reverse lookup- а на IP адреса - евентуално още какви сайтове има този IP.
 
За: DomainTools NameServer History - ползвате ли го?

За: DomainTools NameServer History - ползвате ли го?

Най-големия проблем е извличането на данните - whois компаниите не обичат да правят автоматизирани заявки към тях и яко лимитират.
 
За: DomainTools NameServer History - ползвате ли го?

За: DomainTools NameServer History - ползвате ли го?

това не ми се струва много полезна услуга... може при някои специфични нужди да се ползва ама не е особено масова нужда
 
За: DomainTools NameServer History - ползвате ли го?

За: DomainTools NameServer History - ползвате ли го?

Е ако предоставя API ще е супер. Аз ползвам такива справки по над 100 пъти на ден.
 
За: DomainTools NameServer History - ползвате ли го?

За: DomainTools NameServer History - ползвате ли го?

това не ми се струва много полезна услуга... може при някои специфични нужди да се ползва ама не е особено масова нужда
Може би си прав, няма да си струва да се пусне като отделна услуга.
 
За: Re: DomainTools NameServer History - ползвате ли го?

За: Re: DomainTools NameServer History - ползвате ли го?

Аз го ползвам.
Може ли да попитам какво точно ползваш? Смисъл гледаш кой е регистрирал домейна, reverse неймсървъри или? Коя според теб е най-полезната услуга там?

Поздрави
 
За: DomainTools NameServer History - ползвате ли го?

За: DomainTools NameServer History - ползвате ли го?

А какво ще кажете за функцията която ви позволява да видите всички домейни на някой неймсървър или сайтове хостнати на един IP адрес?
 
За: DomainTools NameServer History - ползвате ли го?

За: DomainTools NameServer History - ползвате ли го?

Липсват ти данни за 2012. Поне този домейн го познавам в детайли от доста време.
 

Горе