SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Easy Trader vs. Google Adsense...

Re: Easy Trader vs. Google Adsense...

За Българските сайтове Easy Trader е много по добре !, от колкото гугъл.

При гугъл примерно имам 10 клика а парите са 8 цента или 9. :) така де не на всеки клик плащат.


Не знам как плащат изитрейдър.
Гугъл понякога наистина има неплатени кликове.

Но за сметка на това от моя гледна точка...на изитрейдър рекламите са гадни. Лично аз още не съм бил заинтригуван да кликна на тяхна реклама, а на адсенс съм кликал ...доста пъти, като видя нещо интересно. :)
 
Re: Easy Trader vs. Google Adsense...

Все пак трябва да се отчете, че при Изитрейдър акцентът е върху банер рекламата, при това почти на 100% Flash, докато при Адсенс са основно текстови линкове.

И колкото и парадоксално да ми се струваше в началото, сега вече знам кое работи по-добре, а именно - текста. :)
 
Re: Easy Trader vs. Google Adsense...

Все пак трябва да се отчете, че при Изитрейдър акцентът е върху банер рекламата, при това почти на 100% Flash, докато при Адсенс са основно текстови линкове.

И колкото и парадоксално да ми се струваше в началото, сега вече знам кое работи по-добре, а именно - текста. :)

Така е, текста го натискат повече, но пък флаш банера си изглежда по-красиво.
 
Re: Easy Trader vs. Google Adsense...

Да, по-красиво, но и CTR е важен. :)

Аз друго не мога да се начудя на Adsense - как за толкова време поне не позволиха да се избира шрифт на рекламите? Защо само Arial, да пуснат Verdana примерно, Georgia ... Технически явно е възможно, след като самите те тестват от време на време...

Но... само тестват, тестват и времето си тече...
 
Re: Easy Trader vs. Google Adsense...

на мен друго ми е интересно, Според: Изисквания за регистрация на уеб сайт в Easy Trader едно от изискванията за уеб партньорите не ми се връзва с наблюденията ми За да бъде одобрен, всеки регистриран в EasyTrader уеб сайт трябва да отговаря на следните условия: точка 2 - да има минимум 500 уникални посещения на ден


все по-често забелязвам сайтове които нямат и 50 уникални на ден, та какво остава за 500 и рекламките на easy им се въртят, не съм запознат как одобряват и проверяват спазването на тези изисквания. Или са си променили условията и не са променили списъка ли!?
 
Re: Easy Trader vs. Google Adsense...

Честно казано ползвам EasyTrader на един от сайтовете си само защото не мога да сложа още реклами на AdSense. Имам около 3000 уникални на ден, но наскоро от EasyTrader ми блокираха временно някои от най-работещите ми програми.
 
Re: Easy Trader vs. Google Adsense...

на мен друго ми е интересно, Според: Изисквания за регистрация на уеб сайт в Easy Trader едно от изискванията за уеб партньорите не ми се връзва с наблюденията ми За да бъде одобрен, всеки регистриран в EasyTrader уеб сайт трябва да отговаря на следните условия: точка 2 - да има минимум 500 уникални посещения на ден


все по-често забелязвам сайтове които нямат и 50 уникални на ден, та какво остава за 500 и рекламките на easy им се въртят, не съм запознат как одобряват и проверяват спазването на тези изисквания. Или са си променили условията и не са променили списъка ли!?

Просто ги пускат на трафик програмата. В която клика е по 2-3 стотинки.. или там колко беше...
 
Re: Easy Trader vs. Google Adsense...

...но наскоро от EasyTrader ми блокираха временно някои от най-работещите ми програми.
Не Изитата блокират програми, а рекламодателите.
 
Re: Easy Trader vs. Google Adsense...

Това което мога да добавя и аз: хубаво е че го има Изито въпреки, че понякога ме ядосват :) , те пораждат конкуринция и се опитват да се борят с големия адсенс, дали успяват ? Щом са още на пазара явно да. Хубаво е да има и БГ фирми предлагаща подобен род реклама,а някой ден може да си вдигнат и центите за клик :)
 
Re: Easy Trader vs. Google Adsense...

..., но наскоро от EasyTrader ми блокираха временно някои от най-работещите ми програми.
Не Изитата блокират програми, а рекламодателите.
Да, така е. Просто го написах двусмислено.
 
Последно редактирано:
Re: Easy Trader vs. Google Adsense...

Ето как може да се сравнят приходите от Google и Изито: На един сайт имам реклами и на двете, като са пуснати ротационно 50/50 в целия сайт на всички рекламни полета. Статистиката е за 1 месец:

Google - $150
Изи - 75лв

Разликата е огромна, даже от Изи съм сложил и няколко текстови линка.
 
Re: Easy Trader vs. Google Adsense...

И при мен е същото съотношение горе доло... Ще ти каза защо... много малко са им рекламите на Изи (няма разнообразие), хората са ги запомнили визуално от арена (кадето е фраш и свети като коледна елха сайта от реклами), замунда и т.н. и не кликат на тях много много... Ако имаше яко разнобразие - по друг на4ин щяха да седят нещата
 
Re: Easy Trader vs. Google Adsense...

Така е:

Среден Изи CTR за месеца - 0.24 %
Среден Google CTR за месеца - 1,62%
 
Re: Easy Trader vs. Google Adsense...

най-умният Българин едно време беше казал: "защо да си даваме парите на чужденците като и у нас има кой да ги яде!"
изберете Българското! тогава ще има и повече реклами на ротатора и повече гуша за вас! обикновена верижна реакция ама трябва начална скорост....
 
Re: Easy Trader vs. Google Adsense...

най-умният Българин едно време беше казал: "защо да си даваме парите на чужденците като и у нас има кой да ги яде!"
изберете Българското! тогава ще има и повече реклами на ротатора и повече гуша за вас! обикновена верижна реакция ама трябва начална скорост....

Аз преди имах реклами само на изи трейдър, но решиха да ни преебат и се сметнаха за по-добри от Google и ми сложиха няколко сайта на 2ст на клик. Да не съм луд да им държа рекламите за тия жълти стотинки, тогава почнах да търся алтернатива и пуснах adsense. След като видях че е по-голяма печалбата си го сложих на всички сайтове. Ако си бяха останали на стария вариант изи трейдър, сигурно още щях да имам само техни реклами.
 
Re: Easy Trader vs. Google Adsense...

Аз преди имах реклами само на изи трейдър, но решиха да ни преебат и се сметнаха за по-добри от Google и ми сложиха няколко сайта на 2ст на клик.
От Гугъл да не изкарваш повече на клик?
 
Re: Easy Trader vs. Google Adsense...

От Гугъл да не изкарваш повече на клик?

Естествено. Може не за всеки клик, но аз гледам общата статистика. Например сега гледам за днес приходите досега - 218 клика - $8,69. Това като го сметна прави около 5.5ст на клик. Някои дни е около 7ст, сега е по-слабо.
 
Re: Easy Trader vs. Google Adsense...

И аз бих искал да подкрепя българското, но разликата в печалбите е твърде голяма :(
 
Re: Easy Trader vs. Google Adsense...

Явно при вас е така, но при мен, българското докарва неколкократно повече, при все че ЦТР е по-висок на вносното.
 

Горе