SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Facebook, G+ или собствени коментари

flasher

New member
Пускам темата в SEO, защото питам основно за SEO аспекта на въпроса.

Въпроса е кои коментари да имплементирам - Facebook, G+ или собствен хостед скрипт за коментари?

Става въпрос за сайт на който няма коментари и от CMS-а няма вградена такава възможност.
 
Re: Facebook, G+ или собствени коментари

Хостед най-добре - ако може да излизат текстовете отдолу и Гугъл да ги чете и записва.

2-ри вариант - Г плюс коментари - защото - пак нашите хора го записват, а и се публикува линк на стената на коментиращия. /Ползва се фрейм, но ..... нищо. /
 
Re: Facebook, G+ или собствени коментари

не ... ФБ не помага директно за SEO, това имам предвид

затова аз лично го поставям на предпоследно място :)
 
За: Facebook, G+ или собствени коментари

За: Facebook, G+ или собствени коментари

е добре де ... след като мога да си взема коментарите директно като текст, каква е разликата с хостед + имам и добавката от постването на коментара на фийда на потребителя

това за текста го открих как става след като пуснах темата....
 
За: Facebook, G+ или собствени коментари

За: Facebook, G+ или собствени коментари

А защо не и трите заедно? Всеки потребител си ползва различна социална мрежа и си е логнат в нея постоянно. Google+ коментари вече всички знаят, че са фактор в класирането. Потвърдено и доказано. Обаче ако се смесят и с ФБ коментари, както и със собствени, мисля, че ще е още по-добре.

ФБ също е фактор, колкото и някои да твърдят, че Гугъл не се харесват с ФБ и т.н. Фейсбук си е сила и няма как Гугъл да не се съобразят с нея.

Напоследък попадам на различни инфографики, според които Фейсбук сигналите са си фактор, включително и коментарите.

SEO Ranking Factors - Rank Correlation 2013 for Google USA 2013

Ако ползвате WordPress, то този плъгин ще интергрира Google+, FB и нормалните WP коментари, разделени в табове.
 
За: Facebook, G+ или собствени коментари

За: Facebook, G+ или собствени коментари

за съжаление не е на WP и няма да е толкова лесно да го направя. ако някой се навие да го направи, с удоволствие ще го ползвам
 
За: Facebook, G+ или собствени коментари

За: Facebook, G+ или собствени коментари

А защо не използваш отделна система за коментари? Например disqus, livefyre или системата на WordPress IntenseDebate?
 
Re: Facebook, G+ или собствени коментари

Аз предпочитам Disqus. Индексират си се коментарите само при теб, всеки може да се логва с каквато социалка си иска и могат да се импортират/експортират коментарите. Това последното не съм забелязал друга система да го прави.

Колкото и голям фен да съм на Google+, засега предпочитам Disqus пред него. Ясно е, че за SEO ще е голямо предимство коментарите ти да са при Гугъл, но не всеки има Google акаунт или поне не са свикнали да го използват за това. А и Гугъл напоследък така закриват услуги, че не мога да съм спокоен утре какво ще решат.

При положение, че Disqus реално в момента е най-използваната система с най-много възможности и е специализирана точно за целта, моят избор е именно тя.

http://www.cloxy.com/blog/disqus/
 
За: Facebook, G+ или собствени коментари

За: Facebook, G+ или собствени коментари

прегледах кеша на блога ти из различните търсачки и всичко си е там...
нещата, които не ми харесват много са линка навън и нуждата да разчитам на друг за да работи всичко. предполагам ще ги преживея де... ще го пусна за седмица да видим какво ще излезе
 
За: Facebook, G+ или собствени коментари

За: Facebook, G+ или собствени коментари

Същото е и при Livefyre-то. Можеш да видиш ето тук:
Facebook embedded post за новаци - Peter Nikolow

Може да се логнеш от различните социалки, коментарите те преследват и най-важното е - коментарите си остават при ТЕБ. Т.е. ако утре направиш развод със услугата коментарите си остават вътре в самия WordPress и ще продължават да се виждат.
 
За: Facebook, G+ или собствени коментари

За: Facebook, G+ или собствени коментари

Това беше важно уточнение - но и 3-те системи поддържат няколко CMS-а.
 
За: Facebook, G+ или собствени коментари

За: Facebook, G+ или собствени коментари

Еми то е уточнено на предната страница няколко пъти ...
CMS-a е custom и нямат плъгин за него
за съжаление с дискуса се губи автоматичното постване във фейса, а при всички случаи, ако не си играя много да го направя или някой не го направи, се губи коментарите да ги имам при мен.
пълен кеф като гледам няма
 
За: Facebook, G+ или собствени коментари

За: Facebook, G+ или собствени коментари

Всъщност нищо не пречи да си напишеш собствен плъгин... ;)
 

Горе