SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google добавя <<exact anchor>> при къси titles. Пингвин в действие

Имам един сайт, който пострада много от Пингвина.

Сайта не е чист - има купени линкове и точен anchor представлява над 65% от линковете към него, всички към домейна, без нито един подобен линк към вътрешна страница :)
Домейна не е emd/pmd, линковете са почистени, но все още не са деиндексирани от гугъл.

Скоро видях, че Google е променил политиката при къси titles.

До скоро вадеше това за част от вътрешните страници:
TITLE - MAINDOMAIN.com

От няколко дни вади това:
TITLE - EXACT ANCHOR

Изключително странно, exact anchor не се среща никъде в целият сайт, а самите страници, на които е добавено автоматично разширено заглавие, никога не са били линквани, още повече с exact anchor.

Явно едната част от алгоритъма крещи "тези линкове ги зачитаме и явно са важни за целият домейн, ще ги добавяме към всеки къс title", а другата "о, това е спамерско, сайта трябва да е извън индекса". Едната ръка не слуша другата ;D
 
Re: Google добавя <<exact anchor>> при къси titles. Пингвин в действие

Ем то нали различни екипи бачкат по тия неща. Едните са за уеб спам, другите са за снипетите и изгледа в серпа (или там както се наричат).
Но като цяло не ми изглежда да си пречат двата алгоритъма, така че няма проблем. Просто никой няма да види сайта заради пингвина и другото няма значение ;) :D
 
За: Google добавя <<exact anchor>> при къси titles. Пингвин в действие

За: Google добавя <<exact anchor>> при къси titles. Пингвин в действие

Според мен това е аналогично със случая с АдСенс препоръките - слагай 150 рекламни блока горе, няма проблем, ще правиш пари...
...и бам above the fold алгоритъма те рита :D
 
За: Google добавя <<exact anchor>> при къси titles. Пингвин в действие

За: Google добавя <<exact anchor>> при къси titles. Пингвин в действие

Имам същият проблем, но с вътрешна страница от сайт. Тайтълът и обаче е дълъг. Има някакви позиции, тоест по ключовата дума по която я боря не е на първа страница, но си е в серпа. Линковете към нея са разводнени - има и exact match, има и разводнени и с името на домейна и т.н.

Всеки ден обаче има голям денс. Един ден ми показва цялото заглавие, както аз съм си го написал, друг ден ми показва ключовата дума по която искам да позиционирам дадената страница. И така всеки ден. Промяна в позицията обаче няма.

Другите страници от сайта плюс началната са добре, показва си се правилният тайтъл. Само на тази въпросната я върти като кубче Рубик :)
 
Re: Google добавя <<exact anchor>> при къси titles. Пингвин в действие

И при мен се забелязва абсолютно същото! Може пък и да човъркат по алгоритъма.... проба/грешка ;)
Яко нашествие и на ботове имам от Г, сигурно я някой ПР ъпдейт, я някой нов алгоритъм.... сканира се всичко, от по 7-8 едновременно, като чели се обновява някакво съдържание/индекс.
 
За: Google добавя <<exact anchor>> при къси titles. Пингвин в действие

За: Google добавя <<exact anchor>> при къси titles. Пингвин в действие

Хм, странно и при мен е така.... всичко на ред се индексира/преиндексира.... явно се гласи нещо ново тия дни, само да не ядем пак теслата :D
 
Re: Google добавя <<exact anchor>> при къси titles. Пингвин в действие

Аз не го следя, а и от хостинга чат-пат го блокират, та съвсем ми е все тая. :levski:

Чаааакайте малко - при мен вади - Title на поста - Title на сайта ? или обратно Title на сайта - Title на поста? Нямам никакъв анкор текст.
 
Последно редактирано:
За: Google добавя <<exact anchor>> при къси titles. Пингвин в действие

За: Google добавя <<exact anchor>> при къси titles. Пингвин в действие

След вчерашният уж emd ъпдейт сайта си вади само TITLE, без никакви съчинения от страна на гугъл.
Домейна му не е emd, но е с 50% надолу от вчера :)
 
Re: Google добавя <<exact anchor>> при къси titles. Пингвин в действие

Доста от мойте сайтове са с 50% и повече надолу, пак е играл някой ъпдейт. Дано да е временно.
Това нашествие на ботове не беше добър показател...
 
За: Google добавя <<exact anchor>> при къси titles. Пингвин в действие

За: Google добавя <<exact anchor>> при къси titles. Пингвин в действие

Нещо премълчават в Гугъл... Сър Кътс пак ни е спестил много информация.

Уж е EMD ъпдейт, несвързан с Панда и Пингвин, но общото между над 100тина сайта, с чиито собственици съм комуникирал през предните 2 дни, е че са били засегнати от Панда 1.0.

Ъпдейта е бил нещо като if((any_keyword[] in url) AND panda_raped_him==true) die(); ;)
 
Re: Google добавя <<exact anchor>> при къси titles. Пингвин в действие

Ще изплюят камъчето скоро, определено има вече ъпдейт, потвърден е от Мат Кътс в туитъра му:
Minor weather report: small upcoming Google algo change will reduce low-quality "exact-match" domains in search results.
 
За: Google добавя <<exact anchor>> при къси titles. Пингвин в действие

За: Google добавя <<exact anchor>> при къси titles. Пингвин в действие

Набързо прегледах няколко ниши в БГ. Прави впечатление, че след този EMD ъпдейт, доста IDN EMD са се върнали в топ 100. При Вас как е с IDN-ите ?
 
Re: Google добавя <<exact anchor>> при къси titles. Пингвин в действие

Ето нагледно какво се случва с новия ъпдейт.
Цъквате на Domain Diversity, това е разнообразието на домейните в топ 10 в SERP-а. То пада защото изчезват тези с ключова дума и остават марките.
Цъквате на EMD Influence, това е до колко в топ 10 в SERP-а има "exact match" домейни. Очевидно спада.
Цъквате на PMD Influence, това е до колко в топ 10 в SERP-а има домейни с частично ключова дума, без exact match. И техния брой спада.
Имайте предвид, че графиките не започват от 0, така че промяната изглежда много по-огромна.
-->> MozCast Metrics <<---
 

Горе