SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google индексация

NumseR

New member
Здравейте, въпроса ми е следния: Как да накарам google да индексира всички страници на сайта ми, а не само главната? Понеже сега, като напиша site:/site/ в google и ми излиза, че имам само една страница /index-а/, а те са много повече.


П.П Имам изпратен sitemap с 500 страници, но незнайно защо пише, че са индексирани само 100 :confused:
 
За: Google индексация

За: Google индексация

Прегледах сайта ти. Това, което веднага ми направи впечатление е, че всички url адреси са ти от типа

domain.com//article.html

Правилният вариант е:

domain.com/article.html

Затова не ти се индексират адресите :)
 
За: Google индексация

За: Google индексация

За да не си усложняваш живота и да преправяш всичко, използвай следния код в htaccess:
Код:
RewriteCond %{THE_REQUEST} ^[A-Z]{3,9}\ ((/[^/]+)*)//+([^\ ]*)\ HTTP/ 
RewriteRule .* http://your_site.com%1/%3 [R=301,L]

http://your_site.com замести с твоя адрес. Кодът премахва двоен слаш, където и да се намира в URL.
 
За: Google индексация

За: Google индексация

Благодаря Ви за помощта.Оправих url-а и сега остава само да изчакам google да индексира страниците.
 
За: Google индексация

За: Google индексация

Да в последно време наистина започна чичко все по - бавно да индексира новите сайтове. Не се притеснявай ще стане след известно време. Според мен най - бързия начин е линкове в коментари към вътрешните страници.
 
За: Google индексация

За: Google индексация

Опитът ми ме е убедил :) С google трябва търпение :)
 
За: Google индексация

За: Google индексация

Първо искам да благодаря на всички, които се отзоваха /в темата и на ЛС/и ми помогната, след около 3 седмично чакане google най-накрая ми индексира страниците. :D

Сега обаче нещо се бави с backlink-овете.В webmaster-а, а и навсякъде другаде ми се казва, че нямам линкове към сайта ми, което съм сигурен, че не е вярно.Имам линкове в сайтове с PR4+, които явно са потънали вдън земя.Та въпросът ми е дали все още бъркам някъде или просто се изисква доста чакане (сайта го пуснах преди ~3 седмици).

Още нещо, какви SEO напътствия бихте ми дали за сайт с флаш игрички? До момента съм го добавил в уж престижни директории, имам няколко написани и постнати статии в няколко article directories, нацвъкал съм колкото се може повече ключови думи в съдържанието на сайта / EpicTrollGames / боря се за фразите "epic games" и "epic troll", ама до сега нищо не става, закотвил съм на PR0 и това е.

След няколко дена мисля да пусна още един сайт в тази ниша, в хедъра на които мисля да поставя линк към горепосочения сайт, така ще генерирам поне към 1000+ линка.След като сайта няма да е от важните това ще подпомогне ли по някакъв начин класирането на другия сайт ?

Извинявам се за сравнително дългия пост, но като SEO "ламер" имам много въпроси и малко отговори :D

П.С Последните седмици съм се отдал изцяло на SEO-то, та не ми оставаше време на качвам ново съдържание, това има ли голямо значение при класирането ?
 
Последно редактирано:
Re: За: Google индексация

Re: За: Google индексация

Сега обаче нещо се бави с backlink-овете.В webmaster-а, а и навсякъде другаде ми се казва, че нямам линкове към сайта ми, което съм сигурен, че не е вярно.Имам линкове в сайтове с PR4+, които явно са потънали вдън земя.Та въпросът ми е дали все още бъркам някъде или просто се изисква доста чакане (сайта го пуснах преди ~3 седмици).
Трябва търпение. Ще ти се покажат голяма част от линковете в webmaster tools но след известно време. Не става веднага

След няколко дена мисля да пусна още един сайт в тази ниша, в хедъра на които мисля да поставя линк към горепосочения сайт, така ще генерирам поне към 1000+ линка.След като сайта няма да е от важните това ще подпомогне ли по някакъв начин класирането на другия сайт ?

Хубаво е, че ще линкнеш от тематичен сайт, но той ще е чисто нов и ефекта ще е минимален, да не каже почти никакъв. Затова набавяй линкове и към другия (новия) сайт.

П.С Последните седмици съм се отдал изцяло на SEO-то, та не ми оставаше време на качвам ново съдържание, това има ли голямо значение при класирането ?

Има. Колкото по-често качваш, толкова по-често бота ще наминава и ще ти индексира далеч по-бързо новите публикации (игри). Гуглю обича свежото съдържание, стига да е уникално.

ПП: Много приятно сайтче. Успех!
 
За: Google индексация

За: Google индексация

И при мен беше така, първите няколко седмици нищо не се отчита. Просто с новите сайтове нещата стават така по-бавно. Вчера имаше ъпдейт на гугъл сигурно вече и ПР ти е качен.
 

Горе