SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google наказва директориите за статии?!

Virosss

New member
Здравейте колеги,
мисля, че ще е добре тези от вас които притежават директории за статии да знаят, че са в разрез с правилата на Google и могат да очакват скоро съвсем изненадващо да паднат в серп-а.

След като днес установих, че директорията ми за статии е с наказание, благодарение на следното любезно съобщение в Google Webmaster Tools:

Уважаеми собственико или уеб администраторе на http://www.inarticle.info/,
Установихме, че някои от страниците на сайта Ви може да използват методи, несъответстващи на Указанията на Google за уеб администратори.
По-точно, търсете потенциални изкуствени или неестествени връзки в сайта си, водещи към други сайтове, които може да имат за цел да манипулират PageRank. Примерите за неестествено свързване включват продаване на връзки с цел отговаряне на изискванията на PageRank или участие в схеми за връзки.
Съветваме Ви да направите промени в сайта си, така че да отговаря на нашите указания за качество. След това, моля, изпратете сайта си за преразглеждане за резултатите от търсенето с Google.
Ако имате въпроси за това, как да разрешите този проблем, моля, посетете Помощния форум за уеб администратори за поддръжка.
Поздрави,
Екипът на Google за качество на търсенето

Сега остава въпросът как да се преборим с това... някакви идеи?
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Хмм.. Чи то това не са продадени линкове. Че са с цел манипулиране много ясно, то тогава дай да накажем и всички директории, всички dofollow блогове, всички сайтове със страници за спонсори, всички форуми с dofollow подписи и т.н.
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

По скоро следете за ревалентност на линковете в статиите, както правят например езине артикълс. Не може в статия за здраве да има линк към покер сайт.

Също така следете и за качеството на линкнатите сайтове.
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Въпросът е, че всички статии които съм одобрил са си ок, но след по-внимателно вглеждане в сайта открих нещо, което може би е дал повод за подобно наказание - страница с име Платени статии в която се предлага услуга автори от директорията да пишат статии срещу заплащане.

Варианта е някой от съпорта да е посетил сайта и да е превеждал с Г. транслейт и да е разбрал, че става дума за платени връзки, вместо за плащане на статия....

Премахнах страницата и писах на съпорта за преразглеждане с молба да ми разяснят ако има нещо друго което противоречи на правилата им... ще пиша и за развитието( ако има такова ), но все пак е добра идея да помислил и какво ще правим ако все пак се окажат проблем dofollow връзките в подобен род сайтове. :(
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

аз спрях да споменавам директория за статии на директориите. и имената им са възможно най-далеч от терминологията директория или статии. няма ги и текстовете регитрирай се и поствай и всичко подобно.
за съжаление ако започнем да слагаме и нофолоу на линковете ще се обезмисли съществуването им
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Уважаеми собственико или уеб администраторе...
Кефи ме обръщението.
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Virosss, преди това съобщение подавал ли си сайта за преразглеждане?

Не, не е имало причина да го пускам за преразглеждане.

Днес премахнах страницата, която вероятно е проблемна и им писах за преразглеждане, като им обясних, че вероятно са се заблудили, че става дума за продажба на връзки... надявам се наистина това да е бил проблема като цяло и всичко да се реши по-скоро... ако все пак се окаже, че проблем са самите директории за статии, тогава наистина ще се наложи по някакъв начин да се прикрива действието на сайта...

Не знам за вас, но на мен ми звучи адски нелогично да наказват за това, че си добавяш dofollow връзки към сайтове с видимо тематично съдържание...

Другото което също е много интересно, текста при подаване за преразглеждане:

Кажете ни повече за това, което се случи: кои действия може да са довели до наказания и какви мерки са взети за поправянето им. Моля, посочете дали сте използвали компания за оптимизация за търсещи машини (SEO). Описанието на SEO компания и на действията й е полезен показател за добра воля, който може да помогне при извършването на преценка, свързана с молба за преразглеждане. Ако наскоро сте станали собственик на този домейн и считате, че той може да е нарушил указанията преди да сте го придобили, кажете ни за това по-долу. По принцип, сайтове, които директно печелят от трафик (напр. оптимизатори за търсещи машини, партньорски програми и т.н.) може да се наложи да предоставят повече доказателства за добра воля преди да преразгледаме сайта.

Явно искат да разберат как аджеба оптимизираме, та да могат да ни правят сечено по-лесно...
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Не, не е имало причина да го пускам за преразглеждане....
...Варианта е някой от съпорта да е посетил сайта и да е превеждал с Г. транслейт и да е разбрал, че става дума за платени връзки, вместо за плащане на статия....
1. Мисля, че отдавна в Г работят български лингвисти и нямат нужда от Г транслейт.
2. Моят го пуснах за преразглеждане, след "основен" ремонт и получих следното съобщение
Код:
Уважаеми собственико или уеб администраторе на http://..............,
Получихме молба от собственик на сайт за преразглеждане на http://.............. за спазване на указанията на Google за уеб администратори.
Прегледахме сайта Ви и смятаме, че някои или всичките Ви страници продължават да нарушават нашите указания за качество.
За да запазим качеството на резултатите, осигурявани от нашата търсеща машина, страниците от http://.............. може да не се показват или класират толкова напред при търсенето с Google или да бъдат сметнати за по-малко надеждни в друго отношение в сравнение със сайтовете, които спазват указанията за качество.
Ако искате да преразгледаме решението си отново, моля, поправете или премахнете всички страници, които не съответстват на указанията ни за качество. След като направите промените, моля, посетете https://www.google.com/webmasters/tools/reconsideration?hl=bg и изпратете отново сайта си за преразглеждане.
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

1. Мисля, че отдавна в Г работят български лингвисти и нямат нужда от Г транслейт.
Така е.
Познавам хора, които им превеждат на български всички помощни материали и съобщения.
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Явно са ги сръчкали доста, че не вършат никаква работа, защото до сега с години не е имало толкова промени и глупости колко сега за 2 месеца. Накрая така ще се забатачат, че ще се наложи да почнат от 0 с писане на алгоритъма :p
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

1. Мисля, че отдавна в Г работят български лингвисти и нямат нужда от Г транслейт.
2. Моят го пуснах за преразглеждане, след "основен" ремонт и получих следното съобщение
Код:
Уважаеми собственико или уеб администраторе на http://..............,
Получихме молба от собственик на сайт за преразглеждане на http://.............. за спазване на указанията на Google за уеб администратори.
Прегледахме сайта Ви и смятаме, че някои или всичките Ви страници продължават да нарушават нашите указания за качество.
За да запазим качеството на резултатите, осигурявани от нашата търсеща машина, страниците от http://.............. може да не се показват или класират толкова напред при търсенето с Google или да бъдат сметнати за по-малко надеждни в друго отношение в сравнение със сайтовете, които спазват указанията за качество.
Ако искате да преразгледаме решението си отново, моля, поправете или премахнете всички страници, които не съответстват на указанията ни за качество. След като направите промените, моля, посетете https://www.google.com/webmasters/tools/reconsideration?hl=bg и изпратете отново сайта си за преразглеждане.

:D Значи е системно или заучено щото и аз получих същото при първата молба.
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

малко офф-топик
наскоро купих един домейн, който беше баннат... след първия път и аз получих такъв отговор. след втория пак същия отговор получих, но след 2 дена се оправи... ходи се чуди какво става
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Ами нали не си мислите, че тези писма ги пише на Матт жена му :) 101% бот с автоматични отговори. Но ми се струва, че наистина ще има сериозни промени скоро, алгоритъма доста задобрява.
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Редактори в българския SERP. Най-после.
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Според мен ще е добре, директориите за статии да се ориентират към блог форматите, поне заглавията могат да се сменят от "директория за статии" на "блог за нещо си" и да наблегнат на конкретността - насочване към една тематична ниша. Това до някъде може и да помогне, разбирасе и наблягането на по-качествено съдържание с по-малко изходящи връзки със сходна тематика на статията.
 
Re: Google наказва директориите за статии?!

Може да ги кръстим guest блогове и да се слагат линкове в подпис (поле за автора). Това дали ще помогне?
Или пък просто са направили проблем за платените статии и не е нужно нищо да променяме.
 

Горе