SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

google authorship markup

Re: google authorship markup

Ако при някой това нещо доведе до показване на снимката му в SERP-а, нека се обади :). (За да видя дали съм прав в теорията си че само на супер авторитетни сайтове ще проработи това)
 
Re: google authorship markup

Пробвах всякакви варианти и с rel=me и rel=author и другия дето е с ?rel=author.
Все си дава някакви грешки.
А другият линк, който съм вързал към профила в Knol с rel=me си дава, че е ОК.

Иначе мисля, че scoobydoo е прав за това, че едва ли ще се появи на някой снимката в серпа - поне не скоро.
 
Re: google authorship markup

За да не отварям нова тема, ще попитам тук. Някой знае ли дали е нужно да имаме някакъв брой хора или кръгове или както се наричат там в G+ профила за да ни се покаже снимката в SERP-а? Тоест трябва ли реално да се занимавам с тоя профил или може някак само да го направя заради снимката и да го изоставя :).
 
Re: google authorship markup

За да не отварям нова тема, ще попитам тук. Някой знае ли дали е нужно да имаме някакъв брой хора или кръгове или както се наричат там в G+ профила за да ни се покаже снимката в SERP-а? Тоест трябва ли реално да се занимавам с тоя профил или може някак само да го направя заради снимката и да го изоставя :).
Виждал съм в резултатите снипета за човек, който имаше 26 последователи...
 
Re: google authorship markup

Виждам муцуните на Oggin, Cloxy и тн, а те имат доста хора в кръговете си. За радост, моята муцуна също се открива при определени търсения - нямам почти никой в кръговете в G+
Въобще не съм се занимавал с профила си, просто имам статии чиито автор съм аз.
 
За: google authorship markup

За: google authorship markup

@miratrade
Слагаш rel=author с линк към профилната ти страница, а там слагаш rel=me. Нещо такова:
Код:
<a href="https://plus.google.com/u/0/XXXXXXXXXXXXXXXXXXX/" rel="me">Твоето име</a>

Може да видиш как съм го направил в директорията ми за статии => click.

@scoobydoo
Според мен няма нужда да имаш хора в кръговете, изкарвало ми е снимка на профил и с 3-ма човека за приятели.
 
Re: google authorship markup

Чак сега ли го разбра....е нищо простено ти е, нали си новобранец. :evil:
 
Re: google authorship markup

Ако при някой това нещо доведе до показване на снимката му в SERP-а, нека се обади
На мен ми стоеше снимката в серпа и след като я смених с снимка с един покрив на нея стоя още около 2-седмици и изчезна.
 
За: google authorship markup

За: google authorship markup

Не е ли важно ти на колко човека си в кръговете?
И моята муцуна излизаше, но я махнах. Сега се опитвам да вържа всичко към G+ страницата на сайта.
 
Re: google authorship markup

На мен ми стоеше снимката в серпа и след като я смених с снимка с един покрив на нея стоя още около 2-седмици и изчезна.

На снимката трябва да има лице ;)
 
За: google authorship markup

За: google authorship markup

Да и по възожност да е паспортен формат, на усмихнат намигащ оптимизатор :Д
 

Горе