SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google Chrome ще рекламира по тв

moskvich

New member
http://adage.com/digital/article?article_id=136536

Мислите ли, че това ще има ефект?

От една страна, човек, който не е на ти с компютрите и да иска да инсталира гугъл хром, сигурно няма да се оправи със свалянето и инсталацията (мислете за хора над 45 години, които не знаят английски, примерно). От друга страна тези хора, и да не могат сами да се оправят, ако им въздейства телевизионната реклама, може би ще помолят някой друг да им помогне. Но дали пък няма да ги отблъсне това, че не виждат познатия интерфейс на IE?

Аз си мисля, че Chrome би спечелил потребители ако при свалянето има опция да се инсталира автоматично със скина на браузър, с който потребителя вече е свикнал (примерно IE или FF). Или ако предлагат някаква помощ по тел/ скайп/ чат с инсталацията (било тя от тях самите или от някакъв форум за взаимопомощ), като допълнение към тв рекламата. (Тоест само половината пари от предвидения първоначален бюджет за тв реклама да останат за тв реклама, а другата за помощ в реално време с инсталацията.)

(В интерес на истината, на сайта на Chrome поне аз не намерих инструкции стъпка по стъпка как да се свали и инсталира, нито обяснение какво означава "браузър". А съм бил свидетел как хора след като свалят един файл, после не могат да открият къде са го свалили и също съм бил свидетел да чуя как англоговорящ човек не знае какво е браузър...)

Та, какво мислите?

Последно редактирано:
Re: Google Chrome ще рекламира по тв

Мислите ли, че това ще има ефект?
Да ще има. И да, сега вече ще им излезе евтино(затова и сега) и ще им запълва дупките(в TvAds).

От една страна, човек, който не е на ти с компютрите и да иска да инсталира гугъл хром, сигурно няма да се оправи със свалянето и инсталацията (мислете за хора над 45 години, които не знаят английски, примерно). От друга страна тези хора, и да не могат сами да се оправят, ако им въздейства телевизионната реклама, може би ще помолят някой друг да им помогне. Но дали пък няма да ги отблъсне това, че не виждат познатия интерфейс на IE?
Научаването за продукт е съществен момент в маркетинга, който води до търсене в следващите етапи.

Аз си мисля, че Chrome би спечелил потребители ако при свалянето има опция да се инсталира автоматично със скина на браузър, с който потребителя вече е свикнал (примерно IE или FF), и ако предлагат някаква помощ по тел/ скайп/ чат с инсталацията (било тя от тях самите или от някакъв форум за взаимопомощ) и всичко това би било пъти по-евтино от тв рекламата.
Тук си в голяма грешка. Първо намесата на хора винаги увеличава разходите. И второ целта на телевизионната реклама в случая е да анонсират продукта на тези които не са се заинтересували вече сами а ти говориш за съпорт. Т.е. следващ/страничен етап. Ти ако си тръгнал да ползваш продукта ще направиш някои стъпки и сам и рекламата не е за теб :)

В интерес на истината, на сайта на Chrome поне аз не намерих инструкции стъпка по стъпка как да се свали и инсталира, нито обяснение какво означава "браузър". А съм бил свидетел как хора след като свалят един файл, после не могат да открият къде са го свалили и също съм бил свидетел да чуя как англоговорящ човек не знае какво е браузър...
Тук има цяла купчина проблеми. Пълнота, изключване на излишното, интернационализация и т.н. които са в противоречие понякога. Накратко най добрия съвет е "google for a guide" което си е основна част от философията им така или иначе.

Горе