SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google penalty - срок на годност

nikoladd

New member
Днес установих, че са ми върнали ПР на единия от двата ми наказани сайтове от гугъл(zeraha.org). Възстановен е ПР на вътрешни страници и началната, все едно че нищo не е било. Е беше ПР4 сега е ПР3 ама като се има предвид, че по сайтa не е правено нищо през последните 18 месеца, това май е нормално.

КОРЕКЦИЯ: Времето, което престоя наказанието е ~30 месеца(една година ми се губеше явно в първоначално казаните 18 месеца). Наказанието е от тип зануляване на ПР.

Не е пускана заявка за преразглеждане.
Не е променяна структурата на сайта.
Не е добавяно съдържание. Само спам е почистван.
Не са добавяни линкове в последната една година, с изключение на натурално възникнали такива.
Гугъл никога не е бил съществена част от трафика на този сайт.

Сайта беша наказан за работа с TextLinkAds и още една друга мрежа за продажба на линкове. Поне аз така си мисля.

Това мисля е полезна информация за някои от форума.

Другия ми наказан сайт(temura.net), който беше наказан няколко месеца по късно все още не е възстановен. Там нещата са точно на обратно добавя се съдържание постоянно, класира се доста добре в гугъл и е пусканна заявка за преразглеждане. Ще пусна подробности, ако се възстанови и той. А да и нямам идея защо им е хрумнало да го накажат.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: gvv
Re: Google penalty - срок на годност

...
Сайта беша наказан за работа с TextLinkAds и още една друга мрежа за продажба на линкове. Поне аз така си мисля.
....

Надали е от това. Имам два сайта, в които от повече от година насам се продават линкове TLA (от които се печели доста btw) :) И двата сайта са си окей - единия с pr4, другия с pr5 ... :)
 
Re: Google penalty - срок на годност

Аз имам поне три сайта (за толкова се сещам без да се напъвам), които от години вече са с ранг 0. Няма причина за наказание - нито купувам, нито продавам връзки. Даже повечето ми сайтове нямат много изходящи, ако имат, те са тематични.

Но рангът им е нула. Не ми пука - с всеки изминал ден се класират все по-добре и имат повече трафик от Г. Рангът въпреки че не се вижда, се придава. Аз отдавна твърдя, че според мен PR вече няма никакво значение, дори не го следя по никакъв начин и не си знам ранговете на сайтовете.
 
Re: Google penalty - срок на годност

Надали е от това. Имам два сайта, в които от повече от година насам се продават линкове TLA (от които се печели доста btw) :) И двата сайта са си окей - единия с pr4, другия с pr5 ... :)

TLA и другите такива мрежи взеха мерки в последствие да затруднят анализа. Така, че това което казваш е за друго време и за друга ситуация. Отделно самите наказания които налага гугъл се промениха за този период. Вече не съм сигурен че това го има в същия вид. Нали уволниха маймуните и джуджетата все пак.

Също ми се струва, че значението на ПР за класирането се позасили около пускането на кофеина спрямо времето преди това.

Аз имам поне три сайта (за толкова се сещам без да се напъвам), които от години вече са с ранг 0. Няма причина за наказание - нито купувам, нито продавам връзки. Даже повечето ми сайтове нямат много изходящи, ако имат, те са тематични.

Но рангът им е нула. Не ми пука - с всеки изминал ден се класират все по-добре и имат повече трафик от Г. Рангът въпреки че не се вижда, се придава. Аз отдавна твърдя, че според мен PR вече няма никакво значение, дори не го следя по никакъв начин и не си знам ранговете на сайтовете.
Зависи от тематиката и типа аудитория в която се целиш. С пр0 в бизнес ниша, при ограничена аудитория, с преки конкуренти с пр7-8-9 трудно ще се бориш за първа позиция. От друга страна, ако имаш силно таргетирана информация и наблягаш на лонгтейл пред голяма аудитория то шансовете са ти доста добри и без ПР. Въпроса е какво ти трябва.

Както писах на горния сайт трафика от търсачки е <10%, така че не мога да следя за класиране и да кажа доколко се е върнало. За другия сайт(temura.net), ако падне наказанието ще имам такъв поглед.
 
Последно редактирано:
Re: Google penalty - срок на годност

Надали е от това. Имам два сайта, в които от повече от година насам се продават линкове TLA (от които се печели доста btw) :) И двата сайта са си окей - единия с pr4, другия с pr5 ... :)

Кажи ориентировъчна цифра колко се прави и дали работиш за бг.
 
Re: Google penalty - срок на годност

Забелязал съм срокът на гугъл наказанията е кратен на 3 месеца: 3,6,9,12 мес. ....
То си е един вид като наказанията за лишаване от свобода в затвора: кротичко си изтърпяваш срока и си готов. Амнистия няма, наказанията са автоматични и файда от reconsideration requests няма - никой не го е...е. Аз в момента си изтърпявам едно наказание, не зануляване на PR заради търговия с линкове, а филтър -30, -50 заради едни редиректи.
 
Re: Google penalty - срок на годност

Кажи ориентировъчна цифра колко се прави и дали работиш за бг.

За БГ - да :)
Зависи, от както съм добавил двата сайта преди година и нещо, добавял съм други с по-голям трафик и pr, но не са ми ги одобрявали и само с тези два сайта си седя. Не ми ги махат. Иначе ориентировъчно ... pr5-цата седи 30$/м., като TLA вземат 50%. По едно време имах 3 линка в него сайт, което прави 45$/м. само от него. Сега е останал само 1. Другия сайт с пр4, съм му сложил 10-12$/м. Там сега имам 3 линка.
Общо взето от June 09 - July 10 имам 461$ ;)
TLA и другите такива мрежи взеха мерки в последствие да затруднят анализа. Така, че това което казваш е за друго време и за друга ситуация. Отделно самите наказания които налага гугъл се промениха за този период. Вече не съм сигурен че това го има в същия вид. Нали уволниха маймуните и джуджетата все пак.
Възможно е, не споря :) Все пак правят достатъчно пари, така че е нормално да са си затруднили хващането от G
 

Горе