SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google plus Local или Google Places

Eagleman

New member
Здравейте,
Скоро свързах Google Plus Business Page и Google Plus Local Page на един от профилите, които управлявам и се получи голям срив при позиционирането му в локалното търсене. При най-важните ключови думи - от 1 или 2 място сега излиза в резултатите след 15то място. На какво мислите, че може да се дължи?

Вторият ми въпрос е свързан с управлението на въпросния листинг. От къде е по-добре да бъде редактиран - ot Google Local или от Google Places? :)
 
За: Google plus Local или Google Places

За: Google plus Local или Google Places

Интересен въпрос.
Възможно е да има разлика в началото от предишната позиция, след като адреса е различен. Провери си класирането за Google+ търсене, защото една от идеите на трансформацията на Local е да интегрира социалната мрежа. Ако и там имаш падане, тогава лошо.
 
За: Google plus Local или Google Places

За: Google plus Local или Google Places

Интересното е, че от вчера листинга възстановява резултатите си и е почти на предишното ниво. Ще видя как ще се развие.
 
За: Google plus Local или Google Places

За: Google plus Local или Google Places

Здравейте,
Скоро свързах Google Plus Business Page и Google Plus Local Page на един от профилите, които управлявам и се получи голям срив при позиционирането му в локалното търсене. При най-важните ключови думи - от 1 или 2 място сега излиза в резултатите след 15то място. На какво мислите, че може да се дължи?

Вторият ми въпрос е свързан с управлението на въпросния листинг. От къде е по-добре да бъде редактиран - ot Google Local или от Google Places? :)

Здравейте!

- При обединяване на G+ Page с Google Places листинг е нормално да се наблюдава спад в позициите в краткосрочен план (1-2 месеца), както и изчезване на ревюта. Не бързайте с изводите и следете позиционирането на СЕДМИЧНА база. Ако гледате всеки ден флуктоацията, най-вероятно ще загубите представа за основния тренд и страничните фактори.

- Правете редакциите през Google+ дашборда - стават по-бързо, а и се очаква скоро това да е основния дашборд за управление... тъй като Google Places е част от Google+ и е само въпрос на време всичко да остане само в +

п.с: Един съвет от мен - не се вманиачавайте в позициите, а се стремете към положително ROI и пари в сметката в края на месеца ;)
 
За: Google plus Local или Google Places

За: Google plus Local или Google Places

Здравейте!

- При обединяване на G+ Page с Google Places листинг е нормално да се наблюдава спад в позициите в краткосрочен план (1-2 месеца), както и изчезване на ревюта. Не бързайте с изводите и следете позиционирането на СЕДМИЧНА база. Ако гледате всеки ден флуктоацията, най-вероятно ще загубите представа за основния тренд и страничните фактори.

- Правете редакциите през Google+ дашборда - стават по-бързо, а и се очаква скоро това да е основния дашборд за управление... тъй като Google Places е част от Google+ и е само въпрос на време всичко да остане само в +

п.с: Един съвет от мен - не се вманиачавайте в позициите, а се стремете към положително ROI и пари в сметката в края на месеца ;)

Мерси!
Аз честно казано се опитах да направя промените от там, но до момента ми стои при промяна на категориите седми ден на pending и не приема редакцията. Доста странно ми се вижда, защото на другите листинги всичко се сменя веднага.

А иначе сметката я гледам с приоритет ;)
 
За: Google plus Local или Google Places

За: Google plus Local или Google Places

Имайте предвид, че в момента тече глобално преминаване от Places към Goolge+ и системата е фрашката с бъгове.

Освен това съпорта на Google+ Local е различен от този на Google Places... и става мазало все още. Предполагам, че в момента тече обучение на кадрите от Places и ще ги вкарат в работната сила на G+ Local скоро. До тогава обаче се налага да търпим бъговете и да ги докладваме в официалния форум... и да чакаме. В Локалното нещата все още се случват бавно, но гледайки тренда през последните години, днес оправят бъговете 3-4 по-бързо, отколкото миналата година :)

Наскоро наблюдавани бъгове в Google+ Local България:

- Категориите изчезват от листнгите без причина. Връщат се само като се вкарат ръчно отново.
- Опцията за репорт на Листинги изчезна пред повече от седмица. Все още не е активна.
- Някои основни категории все още нямат превод на БГ.
 
За: Google plus Local или Google Places

За: Google plus Local или Google Places

Моля, някой да ме посъветва.Google local не приема кода "грешен пин" от картичката която получих и ми дава последен опит а я чаках толкова дълго.:-( Какво да направя
 
За: Google plus Local или Google Places

За: Google plus Local или Google Places

Моля, някой да ме посъветва.Google local не приема кода "грешен пин" от картичката която получих и ми дава последен опит а я чаках толкова дълго.:-( Какво да направя
По-скоро кодът се въвежда на грешно място.
 

Горе