SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Guide: [Точни] търсения в AdWords

fozzy

New member
Ще опиша в това ръководство нещо, което смятам за полезно, но не съм виждал никъде упътвания за него.

Най-важната стъпка за проучването на ключови думи (keyword research) е да установим колко търсения месечно има дадена дума в Google.

Това става в пет прости стъпки:

1. Отиваме в Keyword Tool инструмента.
2. Въвеждаме ключовата дума.
3. Избираме регион.
4. Избираме [Точни] търсения.
5. Натискаме бутона за търсене.

Ето изображение на стъпките:

Picture.jpg

Дотук добре. Това би трябвало да го знае и най-начинаещият seo оптимизатор или човек, боравещ с платената реклама на Google. Идва обаче интересната част. Както виждате, има едно поле "Local Search Trends", което показва през кои месеци се търси най-много думата. Търсенето, което ни върна Google в случая показва 1900 търсения месечно, но в тренда забелязваме, че думата се търси по-слабо през зимата и повече през лятото. Това значи, че тези 1900 търсения са средно месечно и е възможно през първите месеци на годината думата да се търси по 500 пъти месечно, а през летните - по 2500 пъти например.

Ако бизнесът ни е сезонен, то ще ни е изключително полезно да разберем точно колко пъти се търси думата в графика, разделена по месеци. Как да стане това? Много е просто. Маркирайте думата и кликнете "Download". Изберете .csv формат. Отворете изтегления файл и ще видите пълна статистика за търсенето на думата по месеци:

Picture.jpg

Това, което съм представил разбира се, е нещо съвсем елементарно. Аз лично го открих при собствени тестове и не съм виждал някой да е писал по темата. Затова ми се струва, че ще е ново и полезно за някои хора. :wink:
 
За: Guide: [Точни] търсения в AdWords

За: Guide: [Точни] търсения в AdWords

Съветвам тези цифри да не се взимат за чиста монета :)
Според Гугъл разни думи се търсят примерно 9000 пъти на месец, но аз съм #1 и имам 30 000 хита на месец, по други - обратното, уж 49000, реално - 1000 :)

След като сте избрали думите от тук задължително ги пуснете и през Гугъл Трендс, според мен за част от думите е по-добре да се проверяват там.

В този тул липсват напълно и фрази, които са от скоро и в момента избиват рибата...
 
Re: Guide: [Точни] търсения в AdWords

От това което ме вълнува мен, реално само на 1 дума, това което показва Г е горе долу точно :) За всички други доста се разминава :)
 
За: Guide: [Точни] търсения в AdWords

За: Guide: [Точни] търсения в AdWords

Да това означава но в комбинация с други думи и изрази на кирилица и латиница
 
За: Guide: [Точни] търсения в AdWords

За: Guide: [Точни] търсения в AdWords

...но аз съм #1 и имам 30 000 хита на месец, по други - обратното, уж 49000, реално - 1000 :)

Това, че си на първото място не означава, че ще обереш всички търсения, но нали това трябва да го знаеш? Така, че това, което даваш като данни не е точно.
 

Горе