SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

link exchange: Попадате ли на подобни ?

BATTERY

New member
от няколко месеца поучавам писма от следния род:

Dear Webmaster,
My name is XXXX and I just wanted to let you know that we have already placed a link to your site on the following webpage:

www.SiteXxxx.com/something.html
Your Link details:
<a href="www.mywebsite.xxx">My Title</a> - My Description

Title: Title
Desc: Description
URL: www.SiteYYYY.com

Below is our sites link code:
............

забележете че са ви сложили линк на едно място а искат реципрочен към съвършено различен. Аз си мисля че това е похват за неопитни webmaster-и които не знаят какво правят и който се върже общо взето .. но това си е малко гадно според мен поне.. виждал съм предложения да отговарям на мой линк прибавен в откровена абсолютно free директория в която съм събмитнал линка си сам преди около седмица.. и ми предлага някъв друг сайт да съм му сложел линк към неговата страница щото бил ми сложил там сайта разбираш ли..
въпроса ми е има ли нещо което ми убягва или си е точно така както си го мисля..

И още нещо да питам.. наблюдавам тенденция доста сайтове да си правят линк страниците (т.е. местата определени в сайтовете им за поставяне на линковете на линк партньорите) крещящо приличаши на директории като в крайна сметка нито има PR на краината страница където ще ти се появи линка и се намираш на 3-5 клика от главната страница... да не говорим че съм попадал на сайтове които са с доста висок PR но цъкнеш цъкнеш ли само на линк страницата и вече сме на чиста 0... Та.. дайте идея има ли файда (щото според моето мислене май няма) от слагането на линкове от такива страници ..
 
Re: link exchange: Попадате ли на подобни ?

забележете че са ви сложили линк на едно място а искат реципрочен към съвършено различен.
Това е добре, защото google не може да разбере, че това е размяна на линкове.

Някой уебмастери имат директории само за размяна на линкове, така че може са ти добавили линка в такава директория ;)
 
Re: link exchange: Попадате ли на подобни ?

аз ги трия, без да обръщам никво внимание кво пишат
в 99.99% от случаите не си заслужава да се занимаваш с такива
 
Re: link exchange: Попадате ли на подобни ?

peter каза:
забележете че са ви сложили линк на едно място а искат реципрочен към съвършено различен.
Това е добре, защото google не може да разбере, че това е размяна на линкове.

Някой уебмастери имат директории само за размяна на линкове, така че може са ти добавили линка в такава директория ;)

имаш право но пък линка ти идва от абсолютно неконтекстуална страница а и има и друго ти даваш линк от собствената си страница като в замяна на това вземаш линк от някаква директория.. ако искам директории няма ли да ми е по лесно да ида да си се регистрирам сам и без да има нужда да слагам реципрочен линк..
да не говорим за това че от цялата работа печели само тоя с директорията защото само той получава one way линкове а ти получаваш едно чисто дърво... в някакъв абсурдно малък процент само можеш да попаднеш на предложение за което линка ти е на страница с някакъв (не казвам висок а някакъв) PR

и още нещо, до колкото съм чел google така или иначе при link exchange не може да разбере дали е link exchange или просто линк това е и смисъла мисля на самата тактика
 
Re: link exchange: Попадате ли на подобни ?

BATTERY каза:
И още нещо да питам.. наблюдавам тенденция доста сайтове да си правят линк страниците (т.е. местата определени в сайтовете им за поставяне на линковете на линк партньорите) крещящо приличаши на директории като в крайна сметка нито има PR на краината страница където ще ти се появи линка и се намираш на 3-5 клика от главната страница... да не говорим че съм попадал на сайтове които са с доста висок PR но цъкнеш цъкнеш ли само на линк страницата и вече сме на чиста 0... Та.. дайте идея има ли файда (щото според моето мислене май няма) от слагането на линкове от такива страници ..

И според мен няма кирия за тебе там, ако са над 3-ри клика от началната може въобще страницата да не е индексирана, тай че ако Пр е 0 обаче все пак намираш съдържанието готино, макар че незнам как това е възможно да хареса на някой ако си е чисто и просто директория , чеквай дали УРЛ-то е индексирано от гоогле ако не е ... ако Е си решавай за себе си огледай и другите линк страници от теза дир-ии дали имат те поне некакъв ПР, да си направиш извода дали евентулано биха спечелили Пр в бъдеще

А има и едни дето примерно пак като директория им изглеждат линк страниците и влизаш в некоя от секции и ко да видиш долу .. 1,2,3,4........27 линк страници по тая тема ужас = бегайййййййй
даже карат човек да се чувства преебан че им е отделил време, било то и 2 мин
 
Re: link exchange: Попадате ли на подобни ?

peter каза:
забележете че са ви сложили линк на едно място а искат реципрочен към съвършено различен.
Това е добре, защото google не може да разбере, че това е размяна на линкове.
Лошо ли е ако Google разбере че разменяш линкове? И как те наказва ако те наказва въобще?
 
Re: link exchange: Попадате ли на подобни ?

Файда от линк на подобен сайт, в огромна си част няма. Слагат ти линка в някоя ферма, с още 200-300 линка, което най-много да ти навреди, вместо да ти помогне. Отделно много уебмастери ти слагат линка на dead страница, тоест страница, към която няма линк и никоя търсачка не може да я докопа за да те индексира.

Като си подкарах англоезичната директория имах опция за реципрочен линк, срещу featured listing от моя страна. Познай... насвяткаха ми линка на dead страници, с по 100-200 линка към други директории. В замяна аз има давам реален линк... е, ами няма как да стане. Махнах опцията, а тия сайтове ги затрих.... какво да ги правя, след като се мъчат да ме клатят...

Съветвам те да игнорираш тези предложения. Трафик от там няма да видиш, а ако не са dead, ще доведат до негативен резултат. Не ти ли предложат линк на "работеща" страница от сайта им или на официалната страница с връзки, не се занимавай.

Ето и малко четиво точно по твоят въпрос и 3-way linking-а: http://www.seobook.com/archives/000467.shtml
 

Горе