SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Mysql encoding проблем

rnd

New member
Здравейте, от няколко дена си блъскам главата, но не мога да намеря решения на проблема и ще съм благодарен ако някой помогне.Имам база данни с collation utf8_danish_ci и вътре има текст на датски. Те имат няколко специални букви в тяхната азбука - (æøåÆØÅ). Когато разглеждам полетата чрез phpmyadmin, тези букви ми излизат като (æøåÆØÅ) - това нормално ли е, или при export-a на базата данни се е получило това, защото не мога да намеря начин да възпроизведа тези букви (æøåÆØÅ) обратно в PHP скрипт при заявка в базата данни, ми излизат също така (æøåÆØÅ). Header-a ми е UTF-8, ако сложа (æøåÆØÅ) във стринг и го изведа в php ми излиза правилно, къде може да е проблема според вас? Благодаря предварително
 
За: Mysql encoding проблем

За: Mysql encoding проблем

Това се получава, когато има разлика във версиите на MySQL (тази от която експортваш и тази в която импортваш), или при ъпгрейд. Това, което най-често съветват да се направи за да се появяват правилно символите е да се добави ред-а mysql_query("SET NAMES 'utf8'"); в файла, с който се конектваш към базата. Дано свърши работа. Хубаво е да се ползва UTF8_unicode_ci - може да бави малко повече, но съдържа повече от изчанчените символи.
 
За: Mysql encoding проблем

За: Mysql encoding проблем

Това се получава, когато има разлика във версиите на MySQL (тази от която експортваш и тази в която импортваш), или при ъпгрейд. Това, което най-често съветват да се направи за да се появяват правилно символите е да се добави ред-а mysql_query("SET NAMES 'utf8'"); в файла, с който се конектваш към базата. Дано свърши работа. Хубаво е да се ползва UTF8_unicode_ci - може да бави малко повече, но съдържа повече от изчанчените символи.

Здрасти и благодаря за отговора. Пробвах и така, същата работа. Има ли значение дали експортвам през phpmyadmin или директно чрез mysqldump?
 
Пробва ли да конвертнеш ? и не няма значение дали е с phpmyadmin или mysqldump а и
ALTER DATABASE databasename CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_unicode_ci; ALTER TABLE tablename CONVERT TO CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_unicode_ci; Или за по лесно
DB="dbname"; ( echo 'ALTER DATABASE `'"$DB"'` CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci;'; mysql "$DB" -e "SHOW TABLES" --batch --skip-column-names | xargs -I{} echo 'ALTER TABLE `'{}'` CONVERT TO CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci;' ) | mysql "$DB"
 

Горе