SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

nginx сървър

vencoi

New member
Здравейте,
имам един сайт на такъв сървър и тъй като няма достъп до nginx.conf файла мога ли да си направя някакъв локален в който да си добавя само неща които ми трябват. И незнам защо, но не ми работят настроиките в .htaccess и затова искам да си пипам в nginx.conf
 
За: nginx сървър

За: nginx сървър

.htaccess важи за Apache, не за Nginx. Не ти схванах въпроса но предполагам, че искаш да имаш допълнителен .conf в твоята си потребителска директория, в който да задаваш определени директиви, които nginx-а да спазва, без да имаш достъп до главния конфиг?!? Или греша?
 
За: nginx сървър

За: nginx сървър

Да нямам достъп до главния конфиг. И искам да знам могали да си създам при мене някакъв и да си конфигурирам нещата.

П.С. имам и на друго място хост със Nginx, но явно има и някакво апаче там защото си работи .htaccess явно заради това съм се заблудил че .htaccess работи и на nginx.
 
За: nginx сървър

За: nginx сървър

nginx не ползва .htaccess , защото цели по-бързо действие, а всеки който използва .htaccess знае, че бави. Трябва да имаш достъп до главния конфиг или поне до конфига на виртуалния хост за съответния сайт, за да правиш промени. Целия този модел за user-managed-settings , който е при Apache се избягва от nginx. Това, което описваш като конфигурация с nginx и работещ (до известна степен .htaccess) може да стане, ако използва nginx-а като Reverse Proxy пред apache-то.
 

Горе