SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

online users script

ioio

New member
Някои може ли да помогне с скрипт да се виждат колко юзери са онлаин.Търсих в гуугъла но там намерих само такива които просто записват в база-данни или текстов фаил при влизането и след определено време примерно 10 мин. ги махат.това според мен хич не е точно.Чудя се дали някак си не могат да се преброяват активните сесии примерно.
Благодаря предварително
 
Re: online users script

при положение че като заредя веднъж страницата ти при теб няма никаква информация какво правя нататък няма как да знаеш
ако скрипта е добар ще проверява и подновява последното зареждане на всяко IP ама така или иначе все ч в база ч във файл ще записва и след определен тайм аут ги трие
няма как
 
Re: online users script

Благодаря за отговорите.Значи това си бил начинът.Може би за да е по точно да направя по малко времето за изтичане на онлаин статуса а пък да сложа на всяка страница да обновява фаилчето че саита е с членове и ми се иска да могат да се виждат един друг та да си чатят.Но така дали няма да натоварва прекалено много сървъра ???
Преди време ползвах някакъв скрипт на асп които работеше с global.asa ама съм забравил как беше :shrug:
 
Re: online users script

Само че не слагай прекалено малко време, защото там пък ще възникне другия проблем. Примерно аз съм посетителя и си чета из страницата ти и блея някъде и тн... може да ми отнеме време докато пак цъкна някъде така че скрипа да разбере че съм онлайн.

Личен съвет: остави си го на 10 минути. По мой наблюдения потребителите прекарват по 4-5 минути на страница, ти сложи 10 за да се застраховаш.
 

Горе