SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

OnPage SEO H1....H6 предложения

ge_or_gi

New member
Някой с мнение по въпроса за прескачане на "H" таговете за onpage seo. При положение че Н1 и Н2 са използвани както трябва следващите тагове вече са разбъркани и не са последователни и накрая завършва с Н1 отново, по принцип не е много добре по скоро се чудя дали е много зле ако се използва така.

cloxy

Super Moderator
Екип
Re: OnPage SEO H1....H6 предложения

Концепцията за тези тагове се сменя коренно в HTML5, при който всяка секция започва с нов H1 таг. Следователно търсачките нямат друг избор, освен засега да отчитат всички нива като едно.

Тоест, няма значение дали използваш h1 или h6, важното е заглавията ти да са в някакъв таг. В страниците на бъдещето ще има по много h1 тагове, всяка нова секция започва с такъв и ако има подзаглавия, те вече са h2, h3...

radev

New member

Само да вметна, че е важно преди да започнете да правите яките мизерии със сайтовете си. HTML5 не ви задължава да имате какъвто и да е H таг в секшъна, още повече да имате куп H1 тагове. Внимавайте с прибързаните действия :)

Последно редактирано:

cloxy

Super Moderator
Екип

Само да вметна, че е важно преди да започнете да правите яките мизерии със сайтовете си. HTML5 не ви задължава да имате какъвто и да е H таг в секшъна, още повече да имате куп H1 тагове. Внимавайте с прибързаните действия :)

Не мога да те разбера. Нали говорим за SEO? Според мен е добре отсега да се спазват семантичните правила, които ще важат в бъдещето. А и има много повече логика в тях. Семантичните структури от HTML5 отдавна се поддържат от всички браузъри, така че новите сайтове вече трябва да се правят според тях. Поне ние вече така ги правим.

radev

New member

Кое не разбираш, Тошков?
Да, не говорим за SEO, говорихме за H1 в <section> с всъщност се говорише и за SEO. Ти го спомена. За търсачките и какво да отчитали.

Иначе идеята на дискусията е, за какво да си блъскаш h1 ако не ти трябва?!
+ това е странно всичко да ти е H1, щото според семантиката на този език (нищо че с ХТМЛ5 има някакви нови модерни тагове), идеологията е да имаш йерархия в заглавията. Колко <title> тага имаш? един. В HTML6 може да почнат да се пишат по 16 title тага и това да не пречи на валидацията, но един документ има едно заглавие и под заглавия.

Но който иска да си пълни сорса с H1 тагове, окей! Волния Уили 2! Хубав фемили филм :)
Аз няма

cloxy

Super Moderator
Екип

С новата концепция се работи много по-лесно. Иначе не е ясно в сайдбара ми заглавията дали трябва да са h3 или h4?

Всеки може да работи както си иска, но с времето стандартът ще те принуди да работиш по новия начин. Да не говорим, че ако правиш голям сайт тези 6 нива за никъде няма да ти стигнат.

Но като ти се работи със стари технологии - работи си. Близките години няма да има значение, както вече казах, дали навсякъде използваш H1 или H6.

gvv

+Gennadiy Vorobyov

Близките години няма да има значение, както вече казах, дали навсякъде използваш H1 или H6.

Всичко е добре, освен твърденията ти, които звучат като даденост, без реални примери, урл-и към тестове и тн. Нали се сещаш за какъв обем код за редакция от страна на уебмастъри става дума, съответно и сайтове, на които се държи серпа. Доста сайтове са на такива cms, че едва ли скоро време ще ъпдейтнат кода до петия хтмл.

Лично на мен ми е интересно как се развива влизането на хтмл5 в оптимизацията на кода за търсачки, а и трябва да се следи.

cloxy

Super Moderator
Екип

Гена, не мисля, че е трудно да се погледнат H* таговете на големите сайтове, които имат добри позиции и да стане ясно, че нивото няма значение за SEO, просто защото до момента нямаше стандарт и всеки си прави каквото си иска. Но ако искаш, можем да направим и експеримент за целта, въпреки че ми се вижда излишно.

HTML5 поддържа и старите версии в себе си, така че не е проблем всеки да си форматира както си иска. Просто в стандарта има много повече логика и се работи много по-лесно с него.

Ще дам един пример. Имаш сайт, в който има публикации. Те са форматирани с HTML код, както е редно да са и тека се пазят в базата. Всяка публикация си има заглавие и подзаглавия. Ако спазвам старите разбирания, то главното ми заглавие трябва да е H2, примерно, защото това е наред спрямо заобикалящия код.

И какво става, ако утре сменя шаблона и на ред ми се падне друго, което го има и като стил в новия шаблон. Сменяме всичко в базата?

Затова публикацията се загражда в article секция и първото заглавие е H1, ако имаме подзаглавия, караме нататък. И колкото и да си сменям дизайна, няма значение, защото се позовавам на стандарта.

Горе