SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Opencart duplicate page content

ankali

New member
Здравейте,
имам Про акаунт в the moz, където в продължение на няколко седмици ми откриваше errors около 30-40. Вчера инсталирах този modul/plug in: Extensions - Opencart SEO Pack PRO
На днешния репорт старите errors вече ги няма, но, количество се е покачило с много други т.е. с един, но той се отразява сериозно. Става въпрос за duplicate content/title в www.mydomain.com/product/search&filter_tag=xxx
По принцип в robots.txt имам ред Disallow: /*?route=product/search, но не знам защо crawlera на moz е индексирал тази директория?
Някой може ли да помогне с този проблем, преди да съм махнал този модул?
Поздрави
 
За: Opencart duplicate page content

За: Opencart duplicate page content

Opencart е необходимо много да се пипа откъм забрана на индексация на най-различен вид дублирано съдържание, което генерира системата.

Няколко стъпки:
1. <meta tag="robots" content="noindex,nofollow"> на подобни страници;
2. rel canonical на сортиращи елементи (limit, sort, order, product_id, manufacturer, compare);
3. настройка на url parameters в GWT;
4. robots.txt
Примерен такъв:
# Disable Top Menu and Account
Disallow: *home*
Disallow: *wishlist*
Disallow: *account*
Disallow: *cart*
Disallow: *checkout*
Disallow: *login*
Disallow: *register*
Disallow: *forgotten*
Disallow: *edit*
Disallow: *password*
Disallow: *order*
Disallow: *download*
Disallow: *receive*
Disallow: *return*
Disallow: *transaction*
Disallow: *newsletter*
Disallow: *reward*
Disallow: *address*
Disallow: *logout*

# Disable id query indexing
Disallow: *limit=*
Disallow: *sort=*
Disallow: *order=*
Disallow: *product_id=*
Disallow: *manufacturer_id=*
Disallow: *information_id=*
Disallow: *compare*

#Other
Disallow: *manufacturer*
Disallow: *voucher*
Disallow: *about*
Disallow: *delivery*
Disallow: *policy*
Disallow: *terms*
Disallow: *search*
Disallow: *information*
Disallow: *special*
Disallow: *contact*
 
Re: Opencart duplicate page content

Мерси за бързия отговор. Реших да премахна модула, просто за да нямам проблеми с Гугъл най-лесното е това. Очаквам следващия СеоМоз репорт и тогава ще реша какво да правя.
Поздрави
 
За: Opencart duplicate page content

За: Opencart duplicate page content

Честно казано изобщо не съм гледал колко дубли е направил тоя модул, но лично за мен модула си е супер. Ползвам го от няколко месеца, сайта си е ОК от към класиране, а отделно този модул много ме улеснява от към СЕО адреси,тагове и т.н.
 
Малко тъпо ще прозвучи за някои, но каква е разликата между Disallow: /*?route=product/search и Disallow: *search* и как е по добре да го напиша?
 

Горе