SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

PageRank и nofollow

chokoev

Member
Здравейте,
нов съм в оптимизацията доста материал изчетох в този форум и не само тук. За жалост не намерих никъде разяснение на някой елементарни въпроси. Има ли терминологичен речник на оптимизаторите някъде из българското интернет пространство?

Сега по същество
1.През колко време се променя PageRank-а на някой сайт? Незнам защо но си мисля, че е всеки месец (греша нали)
2.какво означава nofollow?

Благодаря за вниманието
 
Re: PageRank и nofollow

Здравейте,
нов съм в оптимизацията доста материал изчетох в този форум и не само тук. За жалост не намерих никъде разяснение на някой елементарни въпроси. Има ли терминологичен речник на оптимизаторите някъде из българското интернет пространство?

Сега по същество
1.През колко време се променя PageRank-а на някой сайт? Незнам защо но си мисля, че е всеки месец (греша нали)
2.какво означава nofollow?

Благодаря за вниманието
1. Някой гледат на боб, други на ръка, ама за съжаление и те не могат да познаят кога е следващия ъпдейт на PR-a :)
Но като правило на около 2-3 месеца :)

2. nofollow = не ме следвай :)
т.е. казва на бота на Гугъл да не взима впредвид този линк след като мине през него.
т.е. линка не предава тежест и PR
Всички тия въпроси отдавна са изписани по 100 пъти.
Ползвай търсачката на форума.
 
Re: PageRank и nofollow

nofollow e за да не се прелива PR, иначе бота си го индексира линка и си го оценява като съдържание.
ПР ъпдейта ще е до 2-3 седмици според мен освен ако не излязат в отпуска тия гугловци :) последния беше към February 29 2008 13:34:59
 
Re: PageRank и nofollow

Освен това nofollow е простотия на Google, така че има други търсачки, които придават тежест на nofollow линковете
 

Горе