SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Panda 3.9 вече е факт

SeoLab

тел. 0894764273
Много може да са забелязали силното движение тези дни в СЕРП-а
Оказа се, че Гугъл са пуснали ъпдейт на алгоритъма до Панда 3,9
По-подробно тук
 
За: Panda 3.9 вече е факт

За: Panda 3.9 вече е факт

С това скачане тия дни нагоре - надолу си знаех че се мъти нещо ново, ето какво било то :)
 
Re: Panda 3.9 вече е факт

Сефте Пандата да ме зарадва :) И то така, че с нетърпение чакам следващата.

Иначе page rank ъпдейта ми се струва, че много се забави. Каква ли е причината?
 
За: Panda 3.9 вече е факт

За: Panda 3.9 вече е факт

Иначе page rank ъпдейта ми се струва, че много се забави. Каква ли е причината?

Какво ти пука за PR? Смисъл, за какво го ползваш?
 
Re: За: Panda 3.9 вече е факт

Re: За: Panda 3.9 вече е факт

Какво ти пука за PR? Смисъл, за какво го ползваш?

При покупко-продажба на линкове само го взимам предвид като един от факторите. В момента не ми трябва, просто ми е интересно защо се бави. Аз в края на юни го чаках.
 
За: Panda 3.9 вече е факт

За: Panda 3.9 вече е факт

При покупко-продажба на линкове само го взимам предвид като един от факторите. В момента не ми трябва, просто ми е интересно защо се бави. Аз в края на юни го чаках.

Аха, ясно. Ами, той май не излиза много регулярно, а когато си поиска, така че - търпение! :)

Между другото, аз си мислех, че дори при покупко-продажбата на линкове вече не се гледа ПР, защото все повече хора се доверяват на пейдж ауторити и домейн ауторити на OSE (seomoz).
 
За: Panda 3.9 вече е факт

За: Panda 3.9 вече е факт

@5e0
PR може да бъде смъкнат при разните му там "наказания" от Гугъл. Също Гугъл може да реши да игнорира огромна част от линковете. А параметрите на OSE, гледат всички линкове и не им пука за наказания и незачетени линкове. Всичко се смята и калкулира. Може един сайт да има примерно 60 авторитет, а Гугъл тотално да го е наказал, да има PR 0 или n/a и да се класира никъде, както и линковете от него към други сайтове да не помагат изобщо :).
Иначе и аз ползвам на OSE параметрите. Но определено гледната точка на Гугъл ще е винаги най-важна.
 
За: Panda 3.9 вече е факт

За: Panda 3.9 вече е факт

Мерси за инфото, Скуби. Не се бях замислял, че наказанията от Гугъл действително биха рефлектирали върху PR, но не и на PA и DA, т.е. в този смисъл все оещ си заслужава да се попоглежда и този индикатор. А аз последно време го бях игнорирал почти напълно.
 
За: Panda 3.9 вече е факт

За: Panda 3.9 вече е факт

Мерси за инфото, Скуби. Не се бях замислял, че наказанията от Гугъл действително биха рефлектирали върху PR, но не и на PA и DA, т.е. в този смисъл все оещ си заслужава да се попоглежда и този индикатор. А аз последно време го бях игнорирал почти напълно.

Ами, да въпреки че доста рядко го обновяват, пак си е полезен. Друго, за което напоследък взех да го ползвам, е да погледна статиите в даден сайт дали са хванали PR0. Не знам как точно стоят нещата с това нещо, но по мои наблюдения "качествените" страници хващат доста бързо PR0 след като са създадени. Тоест като искам да вида някой сайт дали е "качествен", едно от многото неща, което гледам е дали последните му няколко статии са хванали PR0. Ако всичките му страници дето не са минали пр ъпдейт са n/a, не ми харесва много :).
 
За: Panda 3.9 вече е факт

За: Panda 3.9 вече е факт

Аз да споделя малко инфо, може да е полезно. Това животно удря на 24-ти, значи до колкото разбирам и ако е така имам един засегнат сайт. Една негова страница от 24-ти има около 100% повече посещения от преди. Иначе трафика като число е малък понеже няма никакви беклинкове сайта принципно. Обаче мисълта ми е друга. Страницата има много висока степен на отпадане (над 80%), но времето на престой е също много високо! Средното е 4 минути, като някои хора стоят по 8 или 14 минути дори. Има повечко данни на страницата и е точно това, което търсят хората.
Та мисълта ми е, че може времето прекарано на страницата да помага.
 
За: Panda 3.9 вече е факт

За: Panda 3.9 вече е факт

Мерси за инфото, Скуби. Не се бях замислял, че наказанията от Гугъл действително биха рефлектирали върху PR...
Има и обратната страна, когато сайтът си има ПР (и то висок), но има филтри и не се класира :)
 

Горе