SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Penguin update 2.0 ?

oggin

+Ognian Mladenov
Екип
Последно редактирано:
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

Едно време първо пускаха за .com и ни даваха време да заемем отбранителни позиции. Сега са я подкарали през просото :) :evil:
 
Re: Penguin update 2.0 ?

The change will go live for all languages at the same time.
Сайта на колегата "W1ck3dgam3" (ремонт-на-покрив.орг) мистерйозно изчезна от серпа.
Дали е възможно да е заради кл. дума в името на домейна.
 
Re: Penguin update 2.0 ?

Къде, кога, как.....моля те Пингвине мини и през мен, толкова време те чакам. :clap:

@Оги - писна ми сутрин да пускаш ъпдейти 8)
 
За: Re: Penguin update 2.0 ?

За: Re: Penguin update 2.0 ?

Извинявам се не е изчезнал от СЕРПА, просто падна от 1-во на 18-то място



Аз имам един сайт от 3та на 8 позиция.... по основната дума и по второстепенните 2 страници назаде....... А всички анкори съм ги разнообразявал.. незнам защо се получи така.... може ли това да е временно.... ?
 
Re: Penguin update 2.0 ?

И при мен от първа на втора страница.. както и от първа на е*ем ти страница..
Сателитки с домейни на кирилица. Явно тва вече няма да върви или поне не толко лесно. :))
 
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

Никъде не видях актуална информация с източник гугъл или Кътс където да са упоменати какъв процент ще са засегнатите сайтове за езици различни от английски!
Пуснато ли е за всички езици?

Едит: видях че Кътс е дал в отговори в туитър проценти за италия, франция и испания
 
Последно редактирано:
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

Правиш уж всичко както трябва и пак проблеми...... това немога да разбера..... какво искат от нас .......
 
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

как какво...
1. да направиш супер-мега-ултра-гига якия сайт и всички да искат да линкват към теб

2. никога, никъде и по никакъв повод да не слагаш линкове към този сайт

3. да продължаваш да го развиваш докато ти излезе късмета

Search engine optimization includes things as simple as keyword research to ensure that the right words are on the page, not just industry jargon that normal people will never type.


We want people doing white hat search engine optimization (or even no search engine optimization at all) to be free to focus on creating amazing, compelling web sites.

и други такива ей тука Official Google Webmaster Central Blog: Another step to reward high-quality sites
ИЛИ

х. да даваш пари редовно за адвордс
 
Re: За: Penguin update 2.0 ?

Re: За: Penguin update 2.0 ?

Правиш уж всичко както трябва и пак проблеми...... това немога да разбера..... какво искат от нас .......

Всичко както трябва, но според SEO-тата (повечето де). Всичко както трябва според Google е съвсем друго нещо (както flasher посочи) ;).
 
Последно редактирано:
Re: За: Re: Penguin update 2.0 ?

Re: За: Re: Penguin update 2.0 ?

А всички анкори съм ги разнообразявал.. незнам защо се получи така.... може ли това да е временно.... ?
Предимно към индекса ли са ти линковете? Принципно трябва разнообразие, но не само към началната, а и към останалите.
 
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

offtopic: Понеже виждам че се споменава името ми.

@ianis, ще те разочаровам, но сайта за който говориш отдавна не е мой. Беше регистриран и поддържан от мен няколко месеца с цел да се отдава под наем на фирма занимаваща се с ремонт на покриви. И понеже в тоя бранш всичките ти колеги са подбрани от кол и въже, никой не искаше да прежали едни 200-300 лева за месечен абонамент. Гледаха как сайта е на върха, ама предпочитаха да лепят стикери по стълбовете и дърветата, вместо да си привличат клиенти по нормалния начин. Наложи се да продам сайта на цена, което само му покриваше разходите за оптимизацията, която бях направил. Няма да казвам цената за която го продадох, но е смешна.
Сайта беше в топ 2 в продължение на повече от половин година, като през това време купувачът му един път не се свърза с мен да ме пита дали е правилно сайта да се оставя на самотек с линковете които има добавени или трябва да се работи постоянно.
А сега, че сайта е паднал си е проблем на новият собственик, не е мой. Той ми е платил еднократно и получава позиция еднократно = на няколко месеца на върха.

Ще те помоля друг път като споменаваш името ми да цитираш вярна информация.
 
За: Re: За: Re: Penguin update 2.0 ?

За: Re: За: Re: Penguin update 2.0 ?

Ще си вкарат автогол с тези промени. Четох една дискусия към голям сайт. Потребителите питаха защо не намират търсеното вече в гугъл. Посъветваха ги да не го ползват. При мен посещенията от бинг и яху се вдигат. Явно потребителите се пренасочват.
 
Re: За: Re: За: Re: Penguin update 2.0 ?

Re: За: Re: За: Re: Penguin update 2.0 ?

Ще си вкарат автогол с тези промени. Четох една дискусия към голям сайт. Потребителите питаха защо не намират търсеното вече в гугъл. Посъветваха ги да не го ползват. При мен посещенията от бинг и яху се вдигат. Явно потребителите се пренасочват.

Баш пък да е явно. Доста трудно ще стане това :). Прочети за дългия процес по въвеждане на промени в алгоритъма на Гугъл и ще видиш, че е изключително трудно да се пусне промяна, която прави повече лошо от колкото добро. А дори и това да се случи то ще е съвсем за малко, защото параметрите, които се следят, ще го покажат и те ще върнат промяната. И не, процеса по тестване на нови алгоритми не означава тестване на влиянието му върху адуордс :D :D ;)
 
Последно редактирано:
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

Започва да става все по-интересно. Да ни би 21 Декември 2012 година да е края на света в Гугъл :D
 

Горе