What's new
SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Photoshop: смяна на цвят с друг точен цвят?

Frik

New member
Здравейте!

Много съм зле с photoshopa, даже и начинаещ не може да се кажа че съм... гледам видео уроци, уж се уча ама май все греди удрям...

Имам едно въпросче и дано има разбирачи тука за да ми помогнат...

Та въпроса ми е имам даден елемент, който да кажем е червен на цвят и искам да му сменя цвета... пробвах с Hue/Saturition, но там не мога да си задам цвета който точно искам примерно #005B44

Някой може ли да ми каже как да го направя?

Благодаря предварително!
 
Re: Photoshop: смяна на цвят с друг точен цвят?

Само за 3 варианта се сетих. Най-лесния вариант е третия, но трябва да се има в предвид, че зависи от обекта, на който сменяш цвета.

  1. Drop Menu > Image > Adjustments > Replace color
  2. Ctrl + B
  3. Paint Bucket Tool (G)
 
Re: Photoshop: смяна на цвят с друг точен цвят?

С нито един не се справям, с последното го направих черно, не и в желания цвят... :(
 
Re: Photoshop: смяна на цвят с друг точен цвят?

По добре качи файла и обясни какво точно трябва. Ако някой може да помогне ще го направи.

Като цяло това, което искаш може да бъде супер елементарно за 2 клика може и да е за 5-6 часа работа. Много зависи от файла, елемента и т.н. - т.е. трябва да се види.
 
Re: Photoshop: смяна на цвят с друг точен цвят?

С нито един не се справям, с последното го направих черно, не и в желания цвят... :(
Станало е черно защото си сипал черна боя в кофата. Сипи желания цвят и плискай :)
 

Top