SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Samsung N310 Netbook

Re: Samsung N310 Netbook

по-скъп и по-слаб от конкуренцията.

от Самсунг само това ме блазни Samsung NC20 мене или като изкарат на нвидия ION базирано нещо с Нано.

Иначе за нетбук има точно 3.5 платформи така че е все тая коя вариация си взимаш в рамките на някоя от тях... особено атом базираните.

П.П. Ако сега си купувах вероятно бих се спрял на това:
Код:
http://www.ebuyer.com/product/158934
иначе ползвам HP mini 2133

Последно редактирано:

добре, пепоръчайте добър нетбук за умерени пари..

За мен най-добрия вариант и компромис възможности/размери/цена е Asus 901.
Предимства пред повечето конкуренти на подобна цена - батерия над 5 часа при всяко положение, вграден блутут и драфт-н WiFi, SSD диск.
Недостатъци - неудобна клавиатура (но се свиква), малко място на SSDто - 20 ГБ в Линукс версията.

Asus eeePC 901 Review

Офф топик, изтрийте ако не е по правилата. А ако някой има интерес, в момента продавам 1 такъв :) Инфо на ЛС.

Какво не ви харесва на Lenovo IdeaPad S9e :)
160GB 5400 rpm SATA + 4GB SSD HDD
Изобщо не го и докарва в категорията на Compaq 702EA Mini Note, който съм посочил горе. Метален корпус срещу пластмаса, 10" екран срещу 9" всички важни екстри че и hdmi... А и за разликата в цената ще си купиш истинско SSD не като флашките в асус 901 и lenovo-то

Може да погледнете и батко му - hp2140
Код:
http://hp.most.bg/hp-2140-mini-note-pc-partnumNN354EA.html
аз бих избрал компак-а, заради 16:10 екрана и по малкото тегло. HP-то пък
има expresscard слот вкойто може да се ползва GSM интернет модем.

Последно редактирано:

10,2" срещу 8,9" при еднаква разделителна способност за мен си е направо недостатък, ако ще е над 10" направо бих минал на нормален събноутбук, 12" (не че цената е съизмерима де :D )
И при положение че едва ли има човек, за който нетбука е основна машинка не виждам какво повече от 20 ГБ е необходимо, че и това ми е много.
Но основното все пак е предназначението - размерите или удобството, с едното трябва да се направи компромис.

10,2" срещу 8,9" при еднаква разделителна способност за мен си е направо недостатък, ако ще е над 10" направо бих минал на нормален събноутбук, 12" (не че цената е съизмерима де :D )
Някои са по-добре със зрението от други. В същия размер корпус по-голям екран си е далавера. Моя hp2133 е с 1280x768 8.9" ама това не е добро за всеки.

... а за клавиатурата нещо да кажеш ?

За "същия корпус" не съм много съгласен - доста по-дългичък е (вярно по-тънък), което също го доближава до 12". Факт е, че в чантата, в която си нося без проблем 901цата 10" не влизат :).
За клавиатурата вече казах, основен недостатък е, но се свиква. По тази тема трудно ще има пълно съгласие, просто изказах горе моето мнение на зададения въпрос.
Иначе, след доста ползване на 6.5", 7" и 8.9", 12", 14" и 15" на лаптопи определено смятам, че за сериозна постоянна работа, дори и само Офис приложения, всичко под 14" WXGA си е компромис. Ако резолюцията е добра на малък екран, очите се уморяват, ако е ниска на голям, си е загуба на пространство. Няма пълно щастие...

Горе