SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SEO Проблем ?

lyubomir.velchev

New member
Здравейте, аз попринцип съм web програмист и не съм се занимавал със SEO - знам само най-основните правила...
Направил съм един сайт на един приятел за водолазен център.
0. Домайн-а на сайта е http://poseidonbg.com
1. Сложих му ключови думи
2. в <h1> и т.н. таговете сложих израза при който искам да излиза - "водолазен център"
3. добавих файл robots.txt i sitemap.xml
4. sitemap.xml го изпратих на google da индексира сайта.
Излиза само на посейдон, водолазен център посейдон... но на водолазен център никаде го няма...

Каква може да е причината? Аз ползвам хостинг от bulhostpro. Доколкото знам сървърите не са им в България, знам че това може да е проблем но възможно ли е да е чак такъв?

Реших направо да копирам ключовите думи от сайтовете които сега излизат на 1-во място при това търсене и пак няма резултат?....
Каде бъркам ако има някой желание може да го отвори да види ключовите думи и да даде съвет. Вече си мисля че е някаква тъпа подробност... гледам видио лекциите от SEO конференцията и незнам какво съм пропуснал?
 
Re: SEO Проблем ?

И разкарай Javascript от навигацията. За вътрешна навигация ползвай добрия стар HTML. Така както е в момента, ботовете не могат да се справят добре с индексирането.
 
Re: SEO Проблем ?

Регистрирай го в някоя и друга директория със заглавия "Водолазен център Посейдон", "Център за водолазен спорт Посейдон", "Посейдон-Водолазен център" и до няколко дни ще излизаш доста по-напред
 
Re: SEO Проблем ?

Регистрирай го в някоя и друга директория със заглавия "Водолазен център Посейдон", "Център за водолазен спорт Посейдон", "Посейдон-Водолазен център" и до няколко дни ще излизаш доста по-напред

Сори за тъпия въпрос ама ... : ( пише ли някаде тук как да го регистрирам в тези директории?
 
Re: SEO Проблем ?

И разкарай Javascript от навигацията. За вътрешна навигация ползвай добрия стар HTML. Така както е в момента, ботовете не могат да се справят добре с индексирането.

Мерси това и аз си ги мислих но ... де да знам чудех се дали е толков важно - има много сайтове с навигация с javascript които си излизат добре...
 
Re: SEO Проблем ?

Сори за тъпия въпрос ама ... : ( пише ли някаде тук как да го регистрирам в тези директории?

Значи трябва да подбереш правилните ключови думи и да почнеш да го добавяш в други сайтове(директории). Като начало можеш да го добавиш в http://addurl.start.bg/ и http://dobavi.hit.bg/ . Ако не ти се занимава може да драснеш едно лично и да ти ги добавя срещу заплащане.
 
Re: SEO Проблем ?

Фен ли си на дайвинга или само правиш сайта ?
Е разбира се, сайта го правя понеже много обичам гмуркането и искам малко да популяризирам клуба, само че до момента със SEO-то нещо не върви...

http://poseidonbg.com/Lyubo.aspx
 
Re: SEO Проблем ?

Както вече ти казаха, разкарай джава + регистрация в няколко бг директории + публикуване в няколко бг социални мрежи с текст Водолазен център.

Във футъра може вместо
Посейдон© Създаден от: Lyubomir Velchev
да напишеш
Водолазен център Посейдон© Създаден от: Lyubomir Velchev
като Водолазен център Посейдон ти е линка към сайта.

Пробвай тези неща си до седмица две ще си напред. Все пак не са кой знае колко конкурентни тия ключови думи.
 
Последно редактирано:
Re: SEO Проблем ?

Както вече ти казаха, разкарай джава + регистрация в няколко бг директории + публикуване в няколко бг социални мрежи с текст Водолазен център.

Във футъра може вместо да напишеш като Водолазен център Посейдон ти е линка към сайта.

Пробвай тези неща си до седмица две ще си напред. Все пак не са кой знае колко конкурентни тия ключови думи.


Благодаря за съвета! А откаде да прочета как става:
1. регистрацията в няколко бг директории
2. публикуване в няколко бг социални мрежи с текст Водолазен център.

Не ми се е налагало досега да правя такива работи и немога да намеря информация по въпроса...
 
Re: SEO Проблем ?

Относно директориите - първо намираш съответната категория, която най-много пасва на тематиката на сайта ти и след като си вече в нея, посредством бутона "добави сайт", "add site" или нещо от сорта, което обозначава бутон за добавяне (за всяка директория имената могат да се различават малко, но са нещо в този стил) отиваш на менюто за добавяне на сайт. Там вече просто попълваш данните за заглавие, описание, ключови думи и др. задължителни данни, ако има такива и цъкваш бутона за добавяне, ако си готов. Някои директории изискват задължителна регистрация, за да можеш да добавяш сайт в тях, направи си такава, където е нужно.
За социалните мрежи, аналогично. Правиш си регистрация и търсиш бутон за добавяне на статия, след което попълващ инфото за заглавие, описание и кл. думи. Накрая потвърждаваш добавянето и си готов. Например, линкът за добавяне на статия в най-голямата соц. мрежа в БГ Svejo.net е http://svejo.net/story/add_link_step1/. Успех!
 
Re: SEO Проблем ?

Във футъра може вместо да напишеш като Водолазен център Посейдон ти е линка към сайта.
Бих казал сложи само Водолазен център да ти е линк към сайта, нали по тази фраза искаш класиране?
 
Re: SEO Проблем ?

Относно директориите - първо намираш съответната категория, която най-много пасва на тематиката на сайта ти и след като си вече в нея, посредством бутона "добави сайт", "add site" или нещо от сорта, което обозначава бутон за добавяне (за всяка директория имената могат да се различават малко, но са нещо в този стил) отиваш на менюто за добавяне на сайт. Там вече просто попълваш данните за заглавие, описание, ключови думи и др. задължителни данни, ако има такива и цъкваш бутона за добавяне, ако си готов. Някои директории изискват задължителна регистрация, за да можеш да добавяш сайт в тях, направи си такава, където е нужно.
За социалните мрежи, аналогично. Правиш си регистрация и търсиш бутон за добавяне на статия, след което попълващ инфото за заглавие, описание и кл. думи. Накрая потвърждаваш добавянето и си готов. Например, линкът за добавяне на статия в най-голямата соц. мрежа в БГ Svejo.net е http://svejo.net/story/add_link_step1/. Успех!

Много ти благодаря :) Е може и да стане... сега нямам толкова време да чета а трябва скоро да излиза на първа страница - водолазния сезон започна вече.... Мерси за обясненията - разбрах как става регистрацията, пробвах в dir.bg и става. Понякога човек се нуждае от малко помощ а в този сайт определено има хора които дават :)
 
Re: SEO Проблем ?

Благодаря за съвета! А откаде да прочета как става:
1. регистрацията в няколко бг директории
2. публикуване в няколко бг социални мрежи с текст Водолазен център.

Не ми се е налагало досега да правя такива работи и немога да намеря информация по въпроса...

Хващаш addurl.start.bg и dobavi.hit.bg, примерно.
1. съставяш описания:
1.1. Заглавия (до 80 символа) // най-често те стават анкорен текст
Водолазен център Посейдон Приморско
Център за водолази в Приморско, клуб Посейдон
и прочее
Всевъзможни вариации на синоними, но да не се губи смисъл нито един блок
1.2 Кратки описания (до 200 символа)

Водолазен център Посейдон предлага целия спектър водолазни услуги в Приморско и в южната част на Българското Черноморие.
Ние сме екип от професионални водолази и членове на най-голямата в света водолазна органзиация PADI.

и пак - ползваш възможни синоними на думи, съставяш нови изречения. Все едно се опитваш да разкажеш на към 300 човека за своя център без да се повтаряш.
1.3 Дълги описания (до 300-500 символа)
Вече включваш 5-6 изречения, без да се повтаряш. Може да се използват и части от 1.2, но е по-добре да са уникални.

2. Минаваш с тези текстове по директорийки. После може да се направи подобно на други езици, но вече в други директории, естествено.

Успех.
 
Последно редактирано:
Re: SEO Проблем ?

Хващаш addurl.start.bg и dobavi.hit.bg, примерно.
1. съставяш описания:
1.1. Заглавия (до 80 символа) // най-често те стават анкорен текст
Водолазен център Посейдон Приморско
Център за водолази в Приморско, клуб Посейдон
и прочее
Всевъзможни вариации на синоними, но да не се губи смисъл нито един блок
1.2 Кратки описания (до 200 символа)

Водолазен център Посейдон предлага целия спектър водолазни услуги в Приморско и в южната част на Българското Черноморие.
Ние сме екип от професионални водолази и членове на най-голямата в света водолазна органзиация PADI.

и пак - ползваш възможни синоними на думи, съставяш нови изречения. Все едно се опитваш да разкажеш на към 300 човека за своя център без да се повтаряш.
1.3 Дълги описания (до 300-500 символа)
Вече включваш 5-6 изречения, без да се повтаряш. Може да се използват и части от 1.2, но е по-добре да са уникални.

Минаваш с тези текстове по директорийки. После може да се направи подобно на други езици, но вече в други директории, естествено.

Успех.


Благодаря за отговора - ще кажа какво е станало накрая, но имам чуството че ще скочат посещенията :)
 
Re: SEO Проблем ?

Чудесна тема за "зелените" в оптимизацията на сайтове. :)
 
Re: SEO Проблем ?

да точно "водолазен център" или "водолазни центрове" :)

Код:
© Посейдон — <a href="http://poseidonbg.com/">водолазен център</a>. Създаден ...

Джавицата наистина не дава много свобода на робота, енкодинга се е омазал, wwww. - забавен поддомейн.

Адни се в webmaster tools, посочи му домейн (с/без www), виж кво не му харесва на гугъла.

И (нещо напоследък се получи) на места контента е написан все едно с транслейта на гугъл и с грешчици, макар, че трябва да съм последен, който смее да го каже.
 
Re: SEO Проблем ?

Обади се на дайвинг пичовете в Албена. Във Варна има също 2 клуба. Също и на Симо Гатев да размените линкове. От години е в Созопол. Обикновено може да го намериш сутрин в кафето до БЧК-то Созопол. Има и един сайт-форум на харпунджии, на колегите ти в София може също да пишеш
 

Горе