SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SEO неволите нямат край

NumseR

New member
Хм, така на последния PR update, Google ми даде PR3 на сайта ми с Онлайн Игри.Първоначално се зарадвах, понеже си мислех, че ще излизам по-нагоре в класирането на Google (поне когато напиша по-голямата част от името на сайта), но уви Гугъла отново не върна в изходна позиция.

След като имам PR3 не би ли следвало, поне като напиша Zaigrai или Заиграй (сайта е Zaigraise), да излизам то ако не най-отгоре, поне на някое от първите места.В момента излизат сайтове, които имат по-малък ранк, на по-добри позиции от моите.Има и такива сайтове, които имат по-добър ранк по принцип, но на точно тази страница, която излиза имат PR0...това е в пълно противоречие с това, което аз знам за СЕО-то, така че моля да ми обясните как стоят нещата. :D

П.С Все още не ми отчетени backlink-овете в webmaster-а, дали google все пак ги е взел предвид при смятането на ранка, или ще трябва да изчакам до следващия update, за да видя ползата от тях ?
Също така ако кажем, че днес съм направил 10 линка в сайтове с PR4+ , кога Google ще ги вземе предвид при смятането на класирането ми в търсачката ?
 
Re: SEO неволите нямат край

PR няма общо с класирането ти. Има много теми из нета, прочети ги.
 
За: Re: SEO неволите нямат край

За: Re: SEO неволите нямат край

След като имам PR3 не би ли следвало, поне като напиша Zaigrai или Заиграй (сайта е Zaigraise), да излизам то ако не най-отгоре, поне на някое от първите места.В момента излизат сайтове, които имат по-малък ранк, на по-добри позиции от моите.Има и такива сайтове, които имат по-добър ранк по принцип, но на точно тази страница, която излиза имат PR0...това е в пълно противоречие с това, което аз знам за СЕО-то, така че моля да ми обясните как стоят нещата.
Поне при мен като пусна за търсене в bg по двете думи които си казал виждам почти на цялата първа страница vbox7 и facebook, така, че не разбирам какво се чудиш. По назад не съм гледал, но това явно са често срещани думи. А тия двата сайта докато ги пребориш много зор ще видиш :D
 
За: Re: SEO неволите нямат край

За: Re: SEO неволите нямат край

@ivok, В това, което аз съм чел се казва, че PR влияе много(даже може би най-много) на класирането на сайта, заедно с други фактори разбира се. (Линкове от достоверни и различни домейни, Линкове от тематични сайтове, Възраст на домейна /btw какво разбира google под "млад" или "възрастен" домейн? / и др.)

@gogobg

Като търся на български на първо място излиза някакъв доста съмнителен сайт...в които няма нито съдържание, нито PR.
 
За: Re: SEO неволите нямат край

За: Re: SEO неволите нямат край

При мен излиза "Клуб за народни танци "Заиграй" | Facebook" и след това няколко резултата от vbox7 и след тях "заиграй — Уикиречник". И като съм логнат в Гугъл и като не съм все това показва за търсене на кирилица.
 
Последно редактирано:
Re: SEO неволите нямат край

Do not use PageRank for understanding why things rank well in the SERPs or don't. You look at a page of search results and you see, oh, the number one result, well, it must have the highest PageRank. No. Like, no, I can't describe to you how frustrating that is for anyone, for search engineers, for professional SEOs, for . . . anyway, that is not how the search results work. I know. Ten years ago, it used to be the case. It was sort of like use good things on your page and get a high PageRank and you'll rank well on Google. That's not the case anymore. I think PageRank is possibly responsible for, I don't know, sub 5% of the ranking algorithm today, and I think most Googlers would tell you that as well.

Ето ти и цялата статия - What is Google's PageRank Good For? - Whiteboard Friday | SEOmoz
 
Re: За: Re: SEO неволите нямат край

Re: За: Re: SEO неволите нямат край

Поне при мен като пусна за търсене в bg по двете думи които си казал виждам почти на цялата първа страница vbox7 и facebook, така, че не разбирам какво се чудиш. По назад не съм гледал, но това явно са често срещани думи. А тия двата сайта докато ги пребориш много зор ще видиш :D

Като цяло такива сайтове се преборват най-лесно в серпа според мен. Facebook, vbox, youtube, google+, wikipedia и т.н. са елементарни за аутранкване. Сложи някой сайт с добро сео и стабилен линк билдинг и тогава пробвай да го пребориш.

Колкото до темата, pr дава някакво доверие на домейна, но не влияе на резултатите. Не разчитай на него като показател, освен ако не купуваш линкове.
 
За: SEO неволите нямат край

За: SEO неволите нямат край

@ivok, Хммм доста интересен материал. SEO-то се оказа доста по-сложен, обширен и динамичен елемент от колкото предполагах.

@gogobok, на мен ми излиза cani-best.mylivepage.com/file/2815/7216 , на първо място, като пиша на кирилица /без да съм си в профила/

Добре ако кажем, че са добър PR ти трябват линкове, уникално съдаржание и т.н, тези елементи важни ли са също при изготвянето на SERP...или там се прилагат различни методи ?
 
За: SEO неволите нямат край

За: SEO неволите нямат край

Не разбирам, ти искаш да привлечеш потенциален клиент, който търси с Google думата заиграй.
Защото не познавам никого, който би написал заиграй в търсачката, още повече да правиш SEO за такава уникална дума не ми се струва финансово оправдано.
 
Re: SEO неволите нямат край

"Слушам и не вярвам на очите си" :)
 
За: SEO неволите нямат край

За: SEO неволите нямат край

@ курсове

По принцип думите, за които мисля да се боря са "заигравка, зарибявка, яки игри и др.". Това със заиграй беше пример, понеже това е 80% от името на сайта и е логично да излиза най-отгоре (Поне по моята логика)
 
За: Re: SEO неволите нямат край

За: Re: SEO неволите нямат край

15 не е просто цифра това е кауза за SEO неволи.
 

Горе