SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

seo anchor generator и БГ директории са статии

Mepoooo

Banned
Искам да ви попитам, дали е добра идея да се спинва всеки ден по една 100% уникална авторска статия с seo anchor generator и копията да се публикуват в директориите за статии или поне в 10-те най-известни?

Днес си играх с този инструмент и изработих един шаблон на една уникална статия от 300 думи. Резултатът - уникалността на всяко копие варираше между 90 и 100% при проверени около 20 копия. Доста играчка падна, но стана висока уникалност. Та въпроса е, дали е добре от към SEO гледна точка да ги публикувам тези копия в директориите за статии и дали собствениците няма да имат нещо напротив. Анкорите ще сочат не само към началната страница, но и къв вътрешни такива, даже повечето анкъри ще сочат към вътрешни страници. Самите анкори ще са разнообразни, заради Пингвина.

Моля за съвети:)
 
За: seo anchor generator и БГ директории са статии

За: seo anchor generator и БГ директории са статии

Той пингвина няма да те хване, ама май забравяш пандата!

Пробвай да публикуваш в моите директории спинната статия и се надявай да я одобря. Защото поне 3 от тях спадат към списъка в 10-те най-известни. А съм сигурен, че има още доста, които ще те отрежат.

Гоогле освен чужди езици знае и синоними, дори и български. Така, че ако изкараш 5 варианта на една дума с нейните синоними, автоматично си пъхаш таралежа. Особено ако сайта е нов като нищо да си го отнесеш.

Пробвай да напишеш "детски колички" и виж първите 3 резултата. Имат тайтъли "бебешки колички" (и ги болдва). Дали знае или не знае синоними си правете изводите сами.

Всеки един сайт си има линк профил в базата на Гугъл. Тъпо е да го мърсиш.

По-добре напиши 5 уникални статии и ги пусни по авторитетни блогове, отколкото да се занимаваш с глупости.

Това е моето мнение.

Който иска да спинва и да си губи времето. После не се чудете "ама защо", "ама как" и т.н.
 
Последно редактирано:
За: seo anchor generator и БГ директории са статии

За: seo anchor generator и БГ директории са статии

За спинването за статии има нещо вярно.
Какво е твоето мнение за кратките текстове за социалките - малко подценявам този фактор, тъй като автоматично ми ги признават?
 
Re: За: seo anchor generator и БГ директории са статии

Re: За: seo anchor generator и БГ директории са статии

За спинването за статии има нещо вярно.
Какво е твоето мнение за кратките текстове за социалките - малко подценявам този фактор, тъй като автоматично ми ги признават?
Виж тази тема, в която е засегнат този въпрос.
 
За: seo anchor generator и БГ директории са статии

За: seo anchor generator и БГ директории са статии

Аз лично преди ползвах спинването по такъв начин. Правех огромна статия наситена с много синоними вложени дори повече от веднъж и генерирах малко количество статии с огромна уникалност. Обаче направата на този шаблон ми отнемаше толкова време и усилия, че на края осъзнах, че е по-лесно да напиша няколко статии различни. Освен че е по-лесно е и по-полезно за хората, които четат, а и се избягват грешките в шаблона, които правят понякога текста безсмислен. Текущото ми мнение тоест е да се пишат изцяло нови статии във всяка ситуация.
 
За: seo anchor generator и БГ директории са статии

За: seo anchor generator и БГ директории са статии

Пробвай да публикуваш в моите директории спинната статия и се надявай да я одобря.
Щом аз класирам сайт в средно конкуретна ниша с линкове от 100-200 домейна със субмит състоящ се от само един качествено спиннат текст даващ уникалност от около 90% значи гоогле няма нищо против такива текстове. То дори в англоезични директории за статии с пейджранк 6 и 7 приемат спиннати статии, но ти щом не го правиш си ги имай. Напоследък в Бг нещата не стават с 5, 10 или 20 линка така че 1-2 директории за статии повече или по-малко - на кой му дреме, просто твоите ще ги прескачаме ;)

... и между другото бъди сигурен че който знае как да го направи ще си пусне пак каквото иска в сайта ти - въобще няма да успееш да разпознаеш че статията е спинната.
 
За: seo anchor generator и БГ директории са статии

За: seo anchor generator и БГ директории са статии

Щом аз класирам сайт в средно конкуретна ниша с линкове от 100-200 домейна със субмит състоящ се от само един качествено спиннат текст даващ уникалност от около 90% значи гоогле няма нищо против такива текстове. То дори в англоезични директории за статии с пейджранк 6 и 7 приемат спиннати статии, но ти щом не го правиш си ги имай. Напоследък в Бг нещата не стават с 5, 10 или 20 линка така че 1-2 директории за статии повече или по-малко - на кой му дреме, просто твоите ще ги прескачаме ;)

... и между другото бъди сигурен че който знае как да го направи ще си пусне пак каквото иска в сайта ти - въобще няма да успееш да разпознаеш че статията е спинната.

Еми спинвай си, какво те спира? Щом тази тактика при теб все още работи. Проблемът за теб ще е какво ще стане ако в даден момент това спре да работи? Щом можеш да си позволиш да рискуваш позициите на сайтовете си -добре, рисувай си.
Аз обаче като правя нещо го правя сериозно и като хората. Не мога да си позволя да изгубя позиции заради някакъв си сивеещ метод.

Рано или късно всички тези методи ще спрат да работят. То за мен вече са спрели отдавна.
 
За: seo anchor generator и БГ директории са статии

За: seo anchor generator и БГ директории са статии

Споко де, не говоря за мои сайтове, за сайтове на клиенти става въпрос. За да спре да работи (някога) това в търсачката ще трябва гоогле да си промени съществено алгоритъма. Не говоря за някакви второстепенни ъпдейтчета като завишаване на процентите при пингвина от 60 на 35-40% при което изгарят някакъв процент сайтове, говоря за съществено повишаване на нивото на изкуствения интелект и начина на работа на търсачката с текст за което ще им трябва много по-голяма изчислителна мощност.

За да си го представиш най-общо казано в момента гоогле има да кажем 2 милиона сървъра. Когато ги направят 20 милиарда ще стане и тоя ъпдейт. Е, може да стане и ако на всеки от тия сървъри дето ги имат сега увеличат производителността да кажем в 200-300 Пъти. Като се знае колко бързо върви прогреса при компютрите - да уе, някога ще стане, ама след не по-малко от 6-8-10 години.

Как ще разбереш кога е дошло това ли? Ще го разбереш много просто кога е станало - когато вдигнат лимита на индексиране на тайтълите на 90-100 символа - за тях и за преизчисляване на позициите на всички сайтове дължащо са не тази промяна ще трябва такава изчислителна мощност. Какво още ще стане тогава? Асесорите на гоогле ще изчезнат, няма да има смисъл от тях защото машините ще вършат работата им на 100%.

Та през тия 8-10 години живот дето ни остават предлагам да си живеем живота и да си изкарваме парите с минимум усилия, а не да сваляме шапка на клиентите и да им пълним гушите :D
 
За: seo anchor generator и БГ директории са статии

За: seo anchor generator и БГ директории са статии

Pepi, можеш ли да дефинираш "качествено спиннат текст"? Мериш ли уникалност с Advego Plagiatus като публикуваш да кажем 3 спиннати статии и се индексират, колко е уникалността на четвъртата?
 
Re: За: seo anchor generator и БГ директории са статии

Re: За: seo anchor generator и БГ директории са статии

Pepi, можеш ли да дефинираш "качествено спиннат текст"? Мериш ли уникалност с Advego Plagiatus като публикуваш да кажем 3 спиннати статии и се индексират, колко е уникалността на четвъртата?
Ако е спинната добре статията, ще ти изкарва адвегото стотици почти 100%-ви статии, но тук говорим за друго - дали Г е станал достатъчно умен да ги разпознава.
 
За: seo anchor generator и БГ директории са статии

За: seo anchor generator и БГ директории са статии

Уникалното съдържание е само върха на айсберга :). Гугъл такива засукани алгоритми прилага че скоро и беклинковете няма да имат много значение :). Преди това ще си заминат директориите за статии де.
 
За: seo anchor generator и БГ директории са статии

За: seo anchor generator и БГ директории са статии

Pepi, можеш ли да дефинираш "качествено спиннат текст"? Мериш ли уникалност с Advego Plagiatus като публикуваш да кажем 3 спиннати статии и се индексират, колко е уникалността на четвъртата?

Генадий Воробьов е написал статия за уникалния контент създаван със seogenerator ru не (че от него съм си учил, но неговата статия е най-добрата в бг нета по темата), този инструмент си има вградна проверка която е достатъчно добра. Да кажем, проверявам ги с параноични настройки с които едва ли друг в бг го прави :) Докато не изкарам необходимата бройка с търсения процент уникалност, в случая 85-90%, не спирам - това означава че вадя 100 бройки като всяка е на поне 90% уникална спрямо другите 99. След това за по-сигурно проверявам един от текстовете с инструмент за проверка на уникалност който търси в нета - този на скубиду е достатъчно добър, евала scoobydoo!

Никол, не е само синонимно заместване, разбъркват се и изреченията, и словореда им - виждал съм в бг само артъкълсбг да го правят, явно имат много добър копирайтер който знае какво прави.

Ако е спинната добре статията, ще ти изкарва адвегото стотици почти 100%-ви статии, но тук говорим за друго - дали Г е станал достатъчно умен да ги разпознава.
За момента явно не е достатъчно умен ,щом си класираме сайтовете като че ли. Най-често използваните от гугъл-дудълците методи да хванат схемата е: анкорите на линковете, кога са публикувани всички тези статии, за колко време, дали линковете ви сочат към само 1 линк (обикновено ламетата ги пускат само към заглавната страница на сайта). И тук мога да посоча още един качествен сорс освен гената - 3dwebdesign имат много добър материал във форума си, който иска да потърси в гоогел за заглавието "Какво е разнообразие на линк профила на сайт" -има поне няколко неща за които дори аз не се бях сетил.
 
Последно редактирано:
За: seo anchor generator и БГ директории са статии

За: seo anchor generator и БГ директории са статии

А как е добре да се пускат статиите с по един линк към един и същ сайт/url - по една на седмица... или нещо друго да споделите от ваш опит
 
За: seo anchor generator и БГ директории са статии

За: seo anchor generator и БГ директории са статии

А как е добре да се пускат статиите с по един линк към един и същ сайт/url - по една на седмица... или нещо друго да споделите от ваш опит

Към различни страници да е линка, с различни анкор текстове и в различни комбинации: с други линкове в статията, без други или с други които пък са вътрешни към самия сайт директория за статии и т.н.
Общо взето възможно най-разнообразно.
 
Re: За: seo anchor generator и БГ директории са статии

Re: За: seo anchor generator и БГ директории са статии

Аз лично преди ползвах спинването по такъв начин. Правех огромна статия наситена с много синоними вложени дори повече от веднъж и генерирах малко количество статии с огромна уникалност. Обаче направата на този шаблон ми отнемаше толкова време и усилия, че на края осъзнах, че е по-лесно да напиша няколко статии различни. Освен че е по-лесно е и по-полезно за хората, които четат, а и се избягват грешките в шаблона, които правят понякога текста безсмислен. Текущото ми мнение тоест е да се пишат изцяло нови статии във всяка ситуация.
След натрупване на определен опит по този въпрос, осъзнах че Скубиду има право:)
Какво стана - изработих много качествен шаблон от около 400 думи, чиито копия безпроблемно минаха с одобрение през всички директории за статии , в които ги публикувах (защото бяха с 100% уникалност (Адвего, при индексирана оригинална статия), а нарочно публикувах и 90%-ви за справка) като същевременно линквах към 2-er сателитите. Но мисля, че Андрей е прав и това са временни похвати, които е въпрос на време Гошо да им намери цаката.
От друга гледна точка, установих, че е далеч по-лесно да напишеш тематична статия, от рода на ''общи приказки по темата'', отколкото да се опитваш да преведеш от друг език. Средно пишех по 300-400 думи статия за сателитите за около 20 минути, а шаблона ми отнемаше над 3 часа.
Разбира се, за главния сайт подбирам само най - отбрани статии, предназначени единствено за потребителите.
 
Re: seo anchor generator и БГ директории са статии

Мда, веднъж като погълнеш определено количество информация по дадена тема и тя добре отлежи в мозъка ти, писането на статии в тази сфера става доста лесно и по-приятно и по-бързо от правене на такива сложни шаблони.
 

Горе