SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Sitemap

Jovisna

New member
Здравейте,

Моля за малко разяснения (като за напълно начинаеща) относно sitemap-a на сайт.
Не разбирам следния текст, които стои най-отгоре: Изглежда файлът на XML няма стилова информация, свързана с него. Дървото на документа е показано по-долу.
Или колко точно е голям проблема?
Благодаря :)
 
Това малко е изнесено от контеста на въпроса. Може ли самия линк така, че да помъдруваме.
 
Здравейте,

Моля за малко разяснения (като за напълно начинаеща) относно sitemap-a на сайт.
Не разбирам следния текст, които стои най-отгоре: Изглежда файлът на XML няма стилова информация, свързана с него. Дървото на документа е показано по-долу.
Или колко точно е голям проблема?
Благодаря :)

Проблем практически няма. Някои браузъри дават подобно съобщение, защото така са програмирани - да търсят стил на всяка уеб страница. Тъй като картата на сайта се прави основно за роботите, освен ако не е предназначена специално за хора, тя не изисква стилова информация и дървото на документа е 100% достатъчно за роботите - те искат да могат по-лесно да проследят линковете из сайта и затова се предлага XML картата. Ако се прави за хора, обикновено има има въведен стил и тогава изглежда така - wasteland-bg.com / phpbb2 / sitemaps.xml . Реално в този вид удовлетворява и роботите, и хората. Но това се практикува изключително рядко, според мен. За хора по-скоро се прави в ХТМЛ формат и изглежда така - wasteland-bg.com / phpbb2 / archive / sitemap.html
 
Последно редактирано:
Ей, как така бе - за съобщаване на потенциален клиент, че всичко е ок се чарджи :D
 
Защо най-накрая не спреш да се правиш на интересен и не почнеш да се изразяваш като хората? Всички поназнайват езици, ама никой друг не пише с тези измислени чуждици. Нищо лично, може да си голям специалист, не зная, но мен този начин на изразяване ме дразни, а предполагам и други, които просто премълчават.

Ами да го духаш като те дразни, lowlife motherfucker :D
 
Исках да отговоря на това и така и не ми даде да цитирам.

Благодаря Ви diabolic.bg!
Един проблем по-малко.
Моля! Радвам се, че помогнах.

Поредният бъг - не мога да си редактирам поста 5 мин.. :)
 
Последно редактирано:
Ами да го духаш като те дразни, lowlife mother****er :D

Няма да влизам в лични пререкания. Народът е казал "прост народ - слаба държава" и е бил прав - днешната ситуация го потвърждава.
А да спориш с един простак, значи да слезеш на неговото ниво.
Вчера докладвах този пост, но явно цялата администрация на форума си гледа спокойствието и можем да си се псуваме и обиждаме, кой колкото иска.
Правилникът явно е ПОЖЕЛАТЕЛЕН, а не задължителен. Няма никаква реакция и до момента.

И тъй като аз не желая един простак със самочувствие да ме обижда, както му е кеф, защото съм посмял да му кажа истината в очите, напускам форума и вече няма да участвам в него.


Останете си със здраве, псувайте се на воля и не плачете за мен - незаменими хора няма.
 

Горе