SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Tул за тестване на скоростта на 2 сайта

Re: Tул за тестване на скоростта на 2 сайта

Хубаво е.
Има полезни екстри, но забавното е, че google май е по-тромав от bing, нищо че bing има background.
 
Re: Tул за тестване на скоростта на 2 сайта

Интересно ми е дали тула взема под внимание натовареността на сайта и на хостващия сървър в момента на теста - и как един и същи сайт, на два различни хоста по различно време може да даде съпоставими резултати? Аз лично използвам Apache Benchmark под конзола, но и там резултатите са едно към гьотере..... :(
 
Re: Tул за тестване на скоростта на 2 сайта

Еди, на "профита" като мене също им е необходим подобен инструмент - причини много. Пускане, спиране на cache на оптимизации по конфигурацията и т.н. Но ми трябва инструмент, който да дава обективни сравнителни данни.
 
Re: Tул за тестване на скоростта на 2 сайта

Еди, на "профита" като мене също им е необходим подобен инструмент - причини много. Пускане, спиране на cache на оптимизации по конфигурацията и т.н. Но ми трябва инструмент, който да дава обективни сравнителни данни.

Това върши ли някаква работа -> http://internetsupervision.com/
За един сайт е, но от различни места се зарежда.
Аз го ползвам по-скоро като искам да видя дали някой сайт не работи само при мен или не работи навсякъде :).
 
Re: Tул за тестване на скоростта на 2 сайта

Беше ми интересно да проверя няколко мои подобни сайта и да видя кой дава по-добри резултати. Много съм доволен от себе си - щом мой уърдпрес блог с над 60000 поста бие повечето блогове на другите колеги значи добре сме свършили работата си :D

Хайде още един като сте тръгнали да споделяте такива неща. http://gtmetrix.com/

Даже дава директен follow линк :)

-
 
Последно редактирано:
Re: Tул за тестване на скоростта на 2 сайта

Това върши ли някаква работа -> http://internetsupervision.com/
За един сайт е, но от различни места се зарежда.
Аз го ползвам по-скоро като искам да видя дали някой сайт не работи само при мен или не работи навсякъде :).

Това го ползвам от миналата година, за да определея видимостта на сайта от различни точки.
 
Re: Tул за тестване на скоростта на 2 сайта

Беше ми интересно да проверя няколко мои подобни сайта и да видя кой дава по-добри резултати. Много съм доволен от себе си - щом мой уърдпрес блог с над 60000 поста бие повечето блогове на другите колеги значи добре сме свършили работата си :D

Хайде още един като сте тръгнали да споделяте такива неща. http://gtmetrix.com/

Даже дава директен follow линк :)

-

Този го знам и много ми харесва, но е малко по-друг тип. Той оценява на базата на кода и това колко заявки правиш и други данни.
Иначе е много добър :). Дава оценката по два алгоритъма, единия на Yahoo, a другия на Google.
Edit: Всъщност чак сега видях че има и Page Load Time :D
 
Re: Tул за тестване на скоростта на 2 сайта

Изпускате основното - този инструмент не взима под внимание само времето за генериране от страна на сървъра, а и времето за рендване на сайта в браузера:)
 
Re: Tул за тестване на скоростта на 2 сайта

mlazarov, времената в различните браузери си видял че са различни ли? Всеки път са различни дори и в един и същи браузер, как го определи че е така ... освен ако някъде на сайта им не го пише.
 
Re: Tул за тестване на скоростта на 2 сайта

mlazarov, времената в различните браузери си видял че са различни ли? Всеки път са различни дори и в един и същи браузер, как го определи че е така ... освен ако някъде на сайта им не го пише.

Грешно си ме разбрал - става дума за един и същи браузер:)
Имам предвид, че два сайта освен генериране и сервиране от страна на сървъра трябва да бъдат ренднати от браузера (тоест превръщането на сорса (html,js,css и тн) в нещо, което ние виждаме). Та различните сайтове се рендват за различно време, съответно този сайт отчита и тази разлика.
 
Re: Tул за тестване на скоростта на 2 сайта

Еди, mlazarov ти говори за времето от получаването на отговор 200 ОК в HTTP хедъра до реалното визуализиране на сайта в браузъра ти....
 
Re: Tул за тестване на скоростта на 2 сайта

Всеки път са различни дори и в един и същи браузер

Е затова и го написай ей това дето го цитирам сега. Мисълта ми беше Марто Лазаров да ми спести 5-10 минути ровене по сайта им ако вече е видял нещо дето аз не съм..... брях маааму :D , какъв съм мързелив.
 

Горе