SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

URL на кирилица

sweety

New member
Привет
Търсих из форума информация, но никъде не се дава ясен отговор или пък е стара инфорамцията и е в конфликт с по-нова такава...
Въпросът е УРЛ адресите на статии на кирилица ли да са или на латиница?
Също така домейните на кирилица по ключова дума все още ли са за предпочитане пред латиницата?
 
Re: URL на кирилица

Зависи. Принципно ги харесвам на латиница, защото при линк билдинг можеш да вкараш дори някоя дума на шльокавица. Малко предимство, но все пак предимство.

Много зависи от таргета де.

За IDN домейните, с много малко изключения, след EMD ъпдейта вече не са това, което бяха.
 
Re: URL на кирилица

шльоковицата не ми е приоритет... те ако са неграмотни хората няма да ги дебна по всякакви вариации на дума да правя класиране... ;)
чета насам натам че дължината на линковете е от значение а кирилицата го брои по 2 или 4 така и не разбрах колко символа...
те.е. ако имам греда.html и greda.html последното го смята за по-къс адрес но пък при търсене на кирилица до колко е съвместимо търсенето ако потреибтеля търси на български (кирилица) а урлто е на латиница и съдържа думи като яйца а урлто е iaica... т.е. какъв е ефекта при търсене на кирилица какви трябва да си ми УРЛ адресите за да има по-голям ефект
 
За: Re: URL на кирилица

За: Re: URL на кирилица

Гугъл е достатъчно умен да транслитерира от латиница на кирилица и обратно. Можеш да погледнеш какво подчертава в адресите и на текущото състезание (без кавичките) - не прави никаква разлика. Аз съм за адреси на латиница - спестяват ти изумените погледи при линк билдинга.
 
Re: URL на кирилица

Благодаря за отговорите
Последва нов въпрос...
Към момента сайта е с адреси на кирилица... уместно ли е да минавам на латиница...
 
За: URL на кирилица

За: URL на кирилица

Пак зависи, от сайта, от авторитета и т.н.

Можеш да минеш за следващите постове, но не очаквай чудеса.

Просто вече не е толкова сериозен фактор
 
За: URL на кирилица

За: URL на кирилица

Ако линковете са леко дълги и са на кирилица, когато правиш линк бийлдинг самите линкове се енкодват и стават 2-3 пъти по-дълги и се оказва, че доста сайтове имат ограничение в дължината на линковете, което ще ти пречи на моменти (изпитвал съм го на гърба си, дори и в този форум :) )
 
Re: URL на кирилица

На кирилица излгеждат сравнително добре. Ако ми кажете на колко символи Гоогле ги реже ще мога да кажа дали влизам внормите, но също така трябва да знам и един знак на кирилица на колко го енкодва...
 
Re: URL на кирилица

За мен категорично по-добре е url-тата да са на латиница. Ако ти прави впечатление, на нито един сериозен сайт в България, адресите не са на кирилица. Да не говорим за минусите при споделяне на даден адрес с copy/paste, например в скайп или другаде.
 
За: URL на кирилица

За: URL на кирилица

Домейн на кирилица, трън в петат за в бъдеще. Няма смисъл да купуваш такъв домейн 100% ще съжалиш после. А относно линковете прави ги на английски да ти е чиста работат, че и те стоят грозно като ги споделяш в важни сайтове например, като ФБ и twtter , ако са на кирилица
 

Горе