SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

WEB Usability

johnny

trigger hippie
Здравейте,

напоследък се интересувам от уеб юзабилити, структуриране и представяне на информация по най-добър и интересен начин за потребителя. Усещам, че в тази сфера ми липсват доста познания. При разработката на сайт е много трудно да се разгранича и да погледа с очите на прост юзър и често правя нещата както на мен ми харесват и често само аз си ги разбирам :/. Вие как се справяте с това? Дайте ми някакви съвети, защото имам желание, но не знам как да започна. Умея да събирам ценна информация, но я представям по лош начин.
 
За: WEB Usability

За: WEB Usability

Здравейте,

напоследък се интересувам от уеб юзабилити, структуриране и представяне на информация по най-добър и интересен начин за потребителя. Усещам, че в тази сфера ми липсват доста познания. При разработката на сайт е много трудно да се разгранича и да погледа с очите на прост юзър и често правя нещата както на мен ми харесват и често само аз си ги разбирам :/. Вие как се справяте с това? Дайте ми някакви съвети, защото имам желание, но не знам как да започна. Умея да събирам ценна информация, но я представям по лош начин.

След като най-важното е разбрано "...да се разгранича и да погледа с очите на прост юзър" - останалото е лесно.
Макар, че "...често правя нещата както на мен ми харесват и често само аз си ги разбирам" не е добре. :)
Общо взето е същото както се намират ключови думи за оптимизиране на уебсайт.
Няма как да ги намериш ако не погледнеш през очите на "прост юзър".
Този който се занимава със SEO търси по един начин а юзъра по съвсем друг.

Разработката на качествен уебсайт не е никак проста работа.
Уеб Дизайнера трябва да направи така, щото потребителя да има добро потребителско преживяване
и в същото време да му е лесно да оперира със сайта.
Тези две неща не са лесно съчетание.
Но за мен това е формулата: Да погледнеш с очите на прост юзър.

Ето и един чеклист:

http://www.usereffect.com/download/checklist.pdf
 
Re: WEB Usability

Бих казал "Винаги ползвай контролни групи". Дори да гледаш "през очите на птребителя", ще си гледал през очите на един потребител.

Разглеждай какво прави конкуренцията - можеш да събереш най-добрите идеи и да ги реализираш.
 

Горе