SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Webdav с SSL не се отваря от вин7, отваря се в други ОСи

azsym

New member
Имам един вебдав на апаче2 на дебиан. Работи с ССЛ, на https.

Странно обаче от вин хп мога да го отворя от през нет. нейбх., от симбиан с60 мога също да го отворя като нет драйв, но от вин 7 не ще и не ще.

На 2 вин 7 машини на едната ми дава да избирам сертификат на последна стъпка от процеса (има един сертифицат на машината за банкиране - та не разбирам защо ми го иска).
А на другата вин 7 машина, иска име/парола и ми казва, че не са ок 3 пъти и после не приема урл-а повече.

От убунту 10.10 също не ще и не ще през конект то сървър > давс

През ИЕ от всякъде (ОС) мога да отворя дав папката.

Сертификата на дебиан е генериран на него и всичко пищи, че е странен, но мога да кажа 'продължи'. Станното е, че и двете машини под вин 7 могат да отворят вебдав на hhtp който върви на вин хп IIS. Та това ме навежда на мисълта, че е нещо със сертификата, и вин 7 и убунту са повече критични към него.

Идея някой?
 
За: Webdav с SSL не се отваря от вин7, отваря се в други ОСи

За: Webdav с SSL не се отваря от вин7, отваря се в други ОСи

Пробвай тук:
Windows 7, HTTPS WebDav: Asks for password twice and fails. Any workarounds? - Server Fault

Ако е selfsigned cert - можеш да използваш startssl който е безплатен... Общо взето Windows7 webdav + ssl е нещо счупен и други имат подобни проблеми.
 

Горе