SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

wordpress въпрос за нняколко плъгина

bobbydigital

New member
Колеги, горе долу съм нов в тази система, инталирал съм я много пъти но не съм се заигравал с плъгини.
Сега съм решил да си направя сайт базиран на wordpress и се интересувам кои са най - готините плугини, ако може да ми препоръчате за:

1. плъгин за файсбук, г+ бутони, които да се показват под публикациите
2. как става да има и мобилна тема, като отворят хората през телефона да се вижда добре
3. плугин за фейсбук коментари

други, ако сметнете, че има някои плъгини които са задължителни, моля да ми препоръчате.

благодаря предварително
 
Re: wordpress въпрос за нняколко плъгина

Според мен не е добра идея да се разчита на плъгините, за да се прави всичко. Ще си дам мнението само по т.2:

Темата по подразбиране на WordPress е адаптивна, така че не ти трябва плъгин, за да работи добре на мобилни устройства.
 
За: wordpress въпрос за нняколко плъгина

За: wordpress въпрос за нняколко плъгина

1. плъгин за файсбук, г+ бутони, които да се показват под публикациите
2. как става да има и мобилна тема, като отворят хората през телефона да се вижда добре
3. плугин за фейсбук коментари

1. Има много такива. Потърси в Google wordpress social share plugins или неща от сорта. Можеш да потърсиш и в търсачката за плъгини на WordPress.
2. По-добре си потърси адаптивна тема, вместо плъгин за мобилна версия. Потърси wordpress responsive themes в Google.
3. Аз ползвам WordPress › Comments Evolved for WordPress

Можеш да хвърлиш едно око и на тази статия Превърнете вашият WordPress сайт в SEO машина!
 
Re: wordpress въпрос за нняколко плъгина

Според мен не е добра идея да се разчита на плъгините, за да се прави всичко. Ще си дам мнението само по т.2:

Темата по подразбиране на WordPress е адаптивна, така че не ти трябва плъгин, за да работи добре на мобилни устройства.
като гледам на къде вървят нещата май ще си го направя сам. темата е адаптивна, но е мнгоо бъгава, не ми допада.

1. Има много такива. Потърси в Google wordpress social share plugins или неща от сорта. Можеш да потърсиш и в търсачката за плъгини на WordPress.
2. По-добре си потърси адаптивна тема, вместо плъгин за мобилна версия. Потърси wordpress responsive themes в Google.
3. Аз ползвам WordPress › Comments Evolved for WordPress

колега, потърсих доста преди да питам, тествах доста и накрая понеже всички бяха бъгави реших да питам вие какво ползвате. :)

ще се радвам да ме насочите към плъгини които сте тествали и използвате.
 
За: Re: wordpress въпрос за нняколко плъгина

За: Re: wordpress въпрос за нняколко плъгина

ще се радвам да ме насочите към плъгини които сте тествали и използвате.
Не ви трябват плъгини за тези неща. Спокойно си интегрирайте кода на бутоните и коментарите в темата.
 
За: Re: wordpress въпрос за нняколко плъгина

За: Re: wordpress въпрос за нняколко плъгина

Код:
<div class="social-buttons">
    <a href="https://twitter.com/share" class="twitter-share-button" data-count="horizontal"></a>
    <div class="fb-like" data-layout="button_count" data-send="false" data-show-faces="false" data-width="90"></div>
    <div class="g-plusone" data-annotation="inline" data-size="medium" data-width="90"></div>        
    <script type="IN/Share" data-counter="right"></script>
</div>
<div class="fb-comments" data-href="<?php the_permalink(); ?>" data-width="470"></div>
<div id="fb-root"></div>
<script type="text/javascript">
  (function(doc, script) {
    var js, fjs = doc.getElementsByTagName(script)[0],
        frag = doc.createDocumentFragment(),
        add = function(url, id) {
            if (doc.getElementById(id)) {
                return;
            }
            js = doc.createElement(script);
            js.src = url;
            id && (js.id = id);
            frag.appendChild(js);
        };    
    add('http://apis.google.com/js/plusone.js');   
    add('http://connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1&appId=200103733347528', 'facebook-jssdk');//твоя appid
    add('http://platform.twitter.com/widgets.js');
    fjs.parentNode.insertBefore(frag, fjs);
}(document, 'script'));
</script>
Ето ти го целият код на всичките плъгини, които си изброил. Намираш си в темата single.php и под обикновенно
Код:
<?php the_content(); ?>
поставяш това. Ето ти го и в работещ фидъл Edit this Fiddle - jsFiddle
 
Последно редактирано:

Горе