SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Wordpress - плащаш и четеш :)

yuliyan

Active member
Здравейте,

изправен съм пред следния проблем - трябва да модифицирам Wordpress, така че да показва определено резюме от дадена статия, а след като се заплати да може да се чете цялото съдържание. На този етап не е много ясно какво ще се ползва за разплащане, така, че с това ще се оправям нататък. За сега ми трябва следното - определен регистриран потребител да може да му се добавят права, кои статии може да чете и на кои да вижда само резюмето. По възможност, търся плъгин, или ако няма такъв, който да ми върши работа, ще се радвам на някакви насоки как да стане по-лесно и с по-малко труд.

Поздрави!
 
За: Wordpress - плащаш и четеш :)

За: Wordpress - плащаш и четеш :)

Според мен първо си обмисли всичко и после действай. Ако е примерно с смс, което си е и най-добрия избор ако е за BG, изобщо може да стане без потребители и права ако не се лъжа.
Иначе относно въпроса ти, защо не го направиш примерно като се регистрират да са по подразбиране потребителите от тип subscriber да речем, а като се плати да им се променя вида на автори. И после ще правиш само проверка дали са автори за да им показваш цялото съдуржание.
Само идея де.
Иначе може и да има готови разширения за заключване на съдържание, направо търси такива ако искаш. Бих започнал в гугъл с нещо като wordpress lock content plugin или нещо premium/paid articles/content/posts wordpress plugin.
 
Последно редактирано:
За: Wordpress - плащаш и четеш :)

За: Wordpress - плащаш и четеш :)

Плащането само го споменах за да онагледя г/д нещата. Това, което си ми предложил и аз го мислех, изпълнението му е лесно, дори без допълнителни плъгини, но в случая не върши работа. Трябва ми индивидуално за всеки пост и индивидуално за всеки потребител. Например - този потребител1 е закупил права да чете пост1,3, а потребител2 е закупил права над пост2. Няма нищо общо между двамата, както и между постовете. Нямам обща категория/група на която мога да се базирам, затова ситуацията е малко сложна
 
За: Wordpress - плащаш и четеш :)

За: Wordpress - плащаш и четеш :)

Аха. Виж какво излезе в гугъл по темата:
http://newwpplugins.com/wp-membership-premium-wordpress-plugin/
http://www.voiceoftech.com/swhitley/index.php/simplepaypal-wordpress-plugin/
http://www.wpunlocks.com/premiumwp/cms-members-–-premium-wordpress-plugin

Не съм ги гледал подробно, но имам чувството че трудно ще намериш точно каквото ти трябва.
 
За: Wordpress - плащаш и четеш :)

За: Wordpress - плащаш и четеш :)

Намерих си това, което търсех - Are_Paypal. Безплатен е, разполага с това, което ми трябваше като функции - към всеки пост може да се слага "платено" съдържание, което е видимо само след като заплатиш и влезеш в списъка с платени потребители към този пост. Отделно може да се слага цена за регистрация или за абонамент.

Мерси за помощта, scoobydoo. Пляснах репутация, не знам дали работи
 
За: Wordpress - плащаш и четеш :)

За: Wordpress - плащаш и четеш :)

Аха. Значи това Are_Paypal има тези екстри казваш. Ще знам и аз за бъдеще ако ми потрябва случайно. Репутацията като гледам си работи. Не знам защо се пускат слухове, че не работи :).
Поздрави.
 
За: Wordpress - плащаш и четеш :)

За: Wordpress - плащаш и четеш :)

Role Scoper - това също е плъгин за ограничаване на съдържанието по потребител, група или роля. Този горния нещо бъгваше, явно е извън подръжка
 

Горе