SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Wordpress плъгин за уникално URL след плащане на POS

Rumi

New member
Може ли някой да напише плъгин или не знам какво, което да служи за следното нещо.

1. На wordpress блог слагам виртуален POS (за да приемам плащане с карти от България).

2. След успешно плащане посетителят се препраща на URL (на същия блог), от което да си изтегли дигитален продукт, в същото време получава имейл с URL. URL е валидно за 5 даунлоада и до 48 часа.

3. Опция URL, което се генерира да е защитено с парола, която клиентът получава на имейл.

Това ще се ползва за продажба на дигитални продукти в България, разбира се тъй като приема карти може да се ползва и от българи в чужбина.

Мисля да ползвам виртиален POS на ebg.bg.

Казвайте какви пари искате, за колко време може да стане и ако имате нужда от повече инфо от мен.
 
Re: Wordpress плъгин за уникално URL след плащане на POS

Как точно трябва да стане цялата работа... в смисъл след като заплати ти ли ще създаваш достъпа? Принципно едно добавяне на 1-2 таблици би свършила работа с 1-2 скрипта... ако искаш мога да се опитам да ти помогна, не срещу заплащане понеже не съм професионалист и не знам доколко ще се справя. Ако случайно никой не откликне на молбата ти :)
 
Re: Wordpress плъгин за уникално URL след плащане на POS

Да, след плащане се дава достъп за даунлоад на PDF и видео файлове. Ако сложа файловете за даунлоад на статично URL, след 1 седмица ще го има навсякъде в нета, затова искам да се генерира временен линк на страницата за даунлоад.
 
Re: Wordpress плъгин за уникално URL след плащане на POS

Да разбира се, права си... макар, че тези мерки за безопасност които си избрала, пак не дават гаранция, че след месец, два няма да срещнеш материалите си някъде из уарез порталите. Както и да е, все пак е добро решение, стига да попадаш на коректни клиенти които няма да споделят изтеглената информация.

Ето как виждам аз нещата.
Не знам колко верен ще ми е синтаксиса на действията, но все пак едно приложение се замисля по един начин и в последствие се вижда дали е достатъчно приложим.

Да речем правим админ панел в който можеш да добавяш потребителско име и парола и съответно достъп до файла който искаш да споделиш. Естествено за по-сигурно няма да ползваме директен линк, а някакъв скрип, който автоматично да пренасочва броузера, за да не могат потребителите да узнаят къде точно ти е файла. След като създадеш потребителското име и парола( в случая ще е необходима и поле майл).. системата изпраща писмо с адрес: http://host/down.php?id=94320 да речем и след като отвори адреса го пита за потребител и парола. Въвежда си необходимите данни и го пренасочва към потребителски панел с опция за сваляне. След като 1 път натисне на бутона за сваляне системата проверява колко пъти е свалян файла и ако е свалян 5 пъти изтрива автоматично генерирания уникален идентификационен номер и съответно му изписва, че няма достъп за сваляне вече. Тук ми хрумват идеи в администраторският панел да могат да се нулират броя пъти за сваляне. Не мисля, че ще се окаже кой знае колко сложно, само не знам с вграждането в уордпресс как ще са нещата :) Имам малък опит, но май само в по-дребни плуг-ини за уордпресс. Ако желаеш да ти ударя едно рамо пиши ми на ЛС, да ти дам скайпа да го обсъдим.
 
Re: Wordpress плъгин за уникално URL след плащане на POS

Да, след плащане се дава достъп за даунлоад на PDF и видео файлове. Ако сложа файловете за даунлоад на статично URL, след 1 седмица ще го има навсякъде в нета, затова искам да се генерира временен линк на страницата за даунлоад.
и пак след една седмица ще го качат навсякъде в нет-а! (само тема за размисъл) Дали ще е с временно уникално URL или без (така или иначе ще се сваля файла) вероятността за злоупотреба е почти еднаква.
 
Re: Wordpress плъгин за уникално URL след плащане на POS

и пак след една седмица ще го качат навсякъде в нет-а! (само тема за размисъл) Дали ще е с временно уникално URL или без (така или иначе ще се сваля файла) вероятността за злоупотреба е почти еднаква.

Зависи много от самите клиенти. В повечето случаи хората са с нагласата "Защо да споделям нещо, за което съм платил?", но все пак някой хора са с нагласата, че от това уникално съдържание ще могат да искарат повече от самият създател, като го публикуват в сайтовете си.

В край на сметка и в двата случая ще е от полза... защото така или иначе, ще направят реклама на информацията предоставена от Руми... а малко или много това си е скрита реклама :)
 

Горе