SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Wordpress 2.9

yuliyan

Active member
Честито, Wordpress 2.9 излезе :)

Накратко:

Вграден Image Editor

"Кошче" - или място, където отиват изтритите коментари и публиакции, където могат да се възстановят или изтрият перманентно

Batch plugin update and check - т.е. позволява да се ъпдейтват или проверяват по няколко плъгина на веднъж

По-лесно embed-ване на видео

В момента го тествам, но като цяло всичко върви към положителното.
Ето и линкче към статията в блога им: ТУК
 
Последно редактирано:
Re: Wordpress 2.9

Към фийчърите не забравай да добаваши и един куп нови експлойти.
 
Re: Wordpress 2.9

Не мисля да ъпгрейдвам преди да се появи 2.9.1. Както nbsp каза, все още не се знае колко дупчици има в сегашната версия + това доста от плъгините които ползвам по принцип са тествани до 2.8.2 и не съм сигурен колко "качествено" ще работят на 2.9
 
Re: Wordpress 2.9

Според мен това си е просто изгъзица. Дори и с вграде едитор за снимки (което впрочем съществува като плъгин за предишните версии), ще продължа да си ползвам GIMP, 30мб безплатен инсталационен файл едва ли ще натовари който и да е било, решил да подържа блога си със снимков материал.
 
Re: Wordpress 2.9

От тука вече виждам два проблема на новата версия, това с кошчето, кой знае в коя неиндексирана таблица на базата ще го навре и после ще се чудим що базата е станала 200 МБ, а сайта има 5 pages :D (да е.. тези глупости криви, кой некадърник ги мисли) и втория е така прехваления Image Editor, колко ли подобни редактора ще се вместят в конфигурацията на едно средностатистическо php на споделен хоситнг, особенно ако някой front-and dev е решил да направи перфектния дизайн и да редактира някое 1200x1800 изображение онлайн :D
 
Re: Wordpress 2.9

Това с кошчето е голяма глупост наистина. Да не говорим, че и като идея е тъпо - първо revisions, сега кошче. Все неща, които пълнят базата с глупости.

Иначе като скорост на генериране имам чувството, че е малко по-бързо от предишни версии. Броят на заявките обаче си е същия.
 
Re: Wordpress 2.9

Аз ще чакам да видя какво ще забъркат във версия 3 - малко не ми е ясно как ще се обединят Wordpress и WPMU, като използването им е съвсем различно :)
 

Горе