SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Wordpress 3.0

Re: Wordpress 3.0

Добра новина, ще го тествам в най-скоро време. Изключително интересни ще ми бъдат мненията на хората от форума.
 
Re: Wordpress 3.0

1. Версията има ли български.
2. Какво е по ралично от 2.9.2

Иначе браво, дано да са подобрили откъм консумация на по малко RAM.
 
Re: Wordpress 3.0

@miraco, все още няма българска версия, а променит са доста. Задаване на къстъм фонове, създаване на нови типове постове - Т.е. можеш да имаш един тип постове за блог, втори за галерия и тн.
Също така Wordpress и WordpressMU се сляха, т.е. в обикновенната инсталация може да управляваш няколко сайта.
Виж тук: http://wordpress.org/development/ за подробности :)
 
Re: Wordpress 3.0

Сега ще изчакаме превода и ще се пробва тук там :)
 
Re: Wordpress 3.0

Според мен нещо комюнититата на Wordpress и Wordpress MU се сдърпаха и затова е това "изяждане" :) Не знам как ще успеят да вкарат цялата MU система с MU плъгини, командери за тях и всякакви такива готини неща, развити от MU общността в нормалния WP, ама ще видим :)
 
Re: Wordpress 3.0

Разликатата между МУ версията и стандартната беше прекалено малка. На няколко пъти съм си задавал въпроса "защо двете трябва да са отделни проекти" и явно с тази цифра 3 ни дават отговора. Като поразгледах плъгините които ползвам, вече са тествани върху новата версия, така, че единственото което чакам е български превод. Да ни е честито обновлението.
 
Re: Wordpress 3.0

Особени разлики не мога да видя, освен промяна във визията на администраторското меню. Усещам и лека промяна в бързодействието на сайта. Възможно е и да си внушавам, но първоначалното усещане е такова. Засега блога с 17 добавки е с потребление на RAM около 31 Мб.
 
Re: Wordpress 3.0

Реално погледнато ако е само промяната във визията на администраторското меню, не е чак толкова голяма промяната. Надали някой тук гледа това толкова на сериозно, тъй като е важно от админ панела да можеш да пуснеш статията си, а не как изглежда панела.
 
Re: Wordpress 3.0

Да се надяваме, че този път са вкарали поне малко performance оптимизация и подобрения по сигурността, която в предната версия леко куцаше. Аз успях да редуцирам WordPress инсталациите си до 5 и спя по-спокойно.
 
Re: Wordpress 3.0

Има доста нови неща, които са споменати преди в тази тема, просто забелязах, че са пуснали и българската версия и реших да споделя отново тук :)
 
Re: Wordpress 3.0

Да се надяваме, че този път са вкарали поне малко performance оптимизация и подобрения по сигурността, която в предната версия леко куцаше. Аз успях да редуцирам WordPress инсталациите си до 5 и спя по-спокойно.

И аз това се надявам, но едва ли. Радвам се, че си ги редуцирал - и ние спим спокойно :D
 

Горе