SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

wordpress encoding

hellstorm

New member
ЗДравейте , имам проблем с енкодинга на wordpress 2.6.3. свали от сайта бг-то което е utf8 правя база със същия енкодинг и колация . Уж всичко е инсталирано и няма проблем , а после като си видя сорса с някои мета таг анализатор и гледам маймунки , колкото искаш . Някой срещал ли е подобен проблем и ако може да подскаже решение . Пробвах със setnames в wp-db , но без успех

Благодаря на всички за евентуалната помощ
 
Re: wordpress encoding

6liokovitsa.png


съжалявам за голямата снимка , обаче за пръв път ми се налага да пускам срийн
 
Re: wordpress encoding

да и това е тъпото . при разлистване всичко е наред . просто ще му отделя още 2 часа борба и ако не стане , не знам
предполагам тези маймуни се отразяват на seo-то и просто ще го махна и ще видя друго , което да ползвам за блог
 
Re: wordpress encoding

Проблемът не е в теб, а в мета тага анализатора. seocentro е единственият, който се справя с кирилицата, но само когатое енкодингът e win-1251. При utf-8 (твоят случай), се скапва.
 
Re: wordpress encoding

Гаранция ти давам, тоз инструмент го ползвам от 4 години. Пък и щом на твоя сървър нещата са ОК, значи грешката не е в твоя телевизор.
 

Горе